No Poo mytí: žitná mouka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=92eed27712c5a44e99c0ab13572a8de8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2015 10:36 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, ten ibišek zní taky dobře, momentálně ho sice nemám, ale stejně ho časem plánuju koupit do henny, tak možná i ten šampon někdy vyzkouším.
Ty další dvě metody taky nezní zle, ale přece jenom mám ty vlasy od určitý dýlky dost suchý a med je ještě vysušuje, takže samotnej s vodou by mi nejspíš nedělal dobrotu (zato mi krásně funguje se žloutkem nebo s trochou nějakýho oleje.
A s tím kokosovým mlíkem je tu zase ten problém, že když ho koupím, nemá šanci vydržet na experimentování, prostě skončí v žaludku (v téměř jakémkoli množství).
A jinak držím palce s moukovým experimentováním - moje vlasy vypadají pořád skvěle, ani náznak maštění (teda až na ofinu, ale tam to není moukou ale tím, že už bych si konečně měla zapamatovat, že když už si na sušší místa na čele patlám ricinovej olej, měla bych ofinu včas uklidit do bezpečí na natáčku nad čelem. Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2015 8:08 pm    Předmět: Citovat

Téma veľmi nežije, ale ak by čírou náhodou niekoho zaujímal výsledok môjho experimentu s ražnou múkou, tak tu je:

Takže v pondelok som si umyla vlasy múkou, konzistencia riadne mazľavá, nechala som to tam po vmasírovaní asi 5 min. (len na skalp), vypláchla. Vlasy boli absolútne spokojné a moju snahu o predlžovanie umývacích intervalov to nijako nenarušilo. Teda som umyla znovu v piatok, tentokrát som trocha odflákla poriadne rozmiešanie, ponáhľala som sa. A kvôli tomu zhonu som ich samozrejme musela fénovať Evil or Very Mad asi po 2 týždňoch alebo tak. Keď som tak pozerala dnes na tie vlasy, uvedomila som si, že vždy po fénovaní som mala tie vlasy hnusnejšie oveľa skôr, neviem čím to je. A tak to bolo aj teraz, t.j. dnes v nedeľu už tie vlasy nie sú bohviečo. A otázka znie či kvôli fénovaniu, alebo preto, že keď som prvýkrát múkovala, bola som po čerstvom hennovaní (a to vysušilo), alebo na mňa ide no poo kríza, alebo že som to zle rozmiešala, alebo mi to proste dva krát po sebe nesadlo, alebo čo vlastne. Takže môj plán je dnes večer to umyť vodou, zašnekovať, ak zajtra večer bude zle, puding a umyjem v utorok.

No a napriek vyššie uvedenému ma to neodradilo (zatiaľ) a dokonca som dnes spravila trochu šialený experiment, ale tento krát nie na mojich vlasoch, ale na clip-in. Je mi jasné, že tieto vlasy majú úplne iné vlastnosti, ale z čisto teoretického hľadiska z tohto pokusu možno niečo odsledovať (si myslím) Cool

Čiže: mám v pláne použiť ricínový zábal (doteraz som váhala, lebo frčím no poo a nechcela som to porušiť vymývaním oleja šampónom), takže som zmiešala r. olej s konopným asi 1:1, napatlala do mokrého clip-in prameňa, nechala pol hodku pôsobiť na teplom mieste a vymyla na dva krát múkou Laughing

No a teda tie vlasy nie sú mastné ani náznakom Rolling Eyes, sú jemné, sypké a príjemné na dotyk.

Čiže v utorok dám masku z týcht olejov na svoje vlasy a pokúsim sa vymyť veľkou dávkou ražnej múky. Som teda poriadne zvedavá Laughing. Keby niečo, v stredu ráno na rýchlo vymyjem Weledou, čo už no Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2015 11:54 am    Předmět: Citovat

Tino, ono to asi fakt chce střídat s něčím jiným, přijde mi, že při víc použitích po sobě by se tam mohl dělat nános, kterej je v tý jedný tenounký vrstvičce fajn a vlasy jsou po něm hezký a dokonce se s nima líp pracuje, ale jakmile by ta vrstva měla zesílit, už by to nejspíš žádná hitparáda nebyala.
Jinak mycí interval mi vydržel jako obvykle (takže týden), ale pak jsem měla pocit, že vlasům by se líbil fakt šampon, nebo alespoň shikakai nebo vajíčko s medem.
Jo a přišlo mi, že to dočasně lehce stáhlo zrzavorudý odstíny henny (teda alespoň v normálním světle, na sluníčku jsem měla opět na hlavě požár, ale i ten mi připadal trochu víc do hněda než jindy. Ale možná se mi to jenom zdálo. Každopádně po umytí šamponem je barva zase v normálu, rozhodně to hennu nikde vyloženě nestáhlo, šediny zůstaly nešedivý. Wink
Tak hodně štěstí s dalším pokusováním. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2015 10:03 pm    Předmět: Citovat

Takže budeš striedať aj múku? Smile

No ja som teda včera večer vlasy len opláchla vodou, ostriekala octovou vodou, znovu opláchla. A som zmätená Laughing. Ono, vychádza mi z toho, že asi by som mala zmenšiť dávku a lepšie vymyť a teda samozrejme nefénovať Twisted Evil. Pretože som myslela že po WO budem musieť ešte ráno hodiť nejaký suchý šampón, ale ono ee, vlasy sú ako čerstvo umyté, tvarovateľné...no nechápačka. Každopádne, obmieňať by to asi chcelo, idem robiť internetovú objednávku a celkom ma inšpirovala používateľka Keyt. Okrem jej nápadov do košíka pôjde okrem henny samozrejme aj ibištekový prášok Laughing. Najbližšie hodím na hlavu vajce s nejakou ďalšou zložkou možno. A pri tom vajci ma práve napadlo, či aj v prípade ražnej múky, podobne ako u vajca sa nemôže stať, že vlasy sú pri častom používaní jednoducho predávkované proteínmi, hm.. Celkom ma zaujala myšlienka koľko rastlín či už v prášku, alebo v listoch, kvetoch, zrnách, akokoľvek upravené...sa na tie vlasy dá ako šampón vlastne použiť. Podľa mňa dosť Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 10:33 am    Předmět: Citovat

No, ony moje vlasy obecně mají rády střídání prostředků, takže si říkám, že si asi sami regulujou, aby se mi případně něčeho neudělal nános. Jinak z mouky nijak moc proteinů na vlasy podle mě nedostaneš, takže s vajíčkem bych střídala v pohodě.
Ona na vlasy se dá použít spousta věcí (někdo třeba používá stelivo pro kočky, protože je to v podstatě totožný s lávovou zemí, dá se použít i bílej jíl)a podle mě skoro jakýkoli namletý bylinky udělají taky dobrou práci (jako nejprofláklejší jsou samozřejmě amla a shikakai, ale myla jsem už i nimbou, i henna se dá použít jako šampon a nenechávat působit (akorát tady se holt musí pracovat v rukavicích), určitě to půjde i s cassií... tys posílala odkaz na ten ibišek, prostě možností je nepřeberně.
A jak tak popisuješ svoje vlasy - tak je docela dobře možný, že už se ti na no-poo docela slušně adaptovaly, a teď je akorát rozhodilo to fénování, kterýmu už možná trochu odvykly.
Každopádně držím palce při dalším experimentování!
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 7:37 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
No, ony moje vlasy obecně mají rády střídání prostředků, takže si říkám, že si asi sami regulujou, aby se mi případně něčeho neudělal nános. Jinak z mouky nijak moc proteinů na vlasy podle mě nedostaneš, takže s vajíčkem bych střídala v pohodě.
Ona na vlasy se dá použít spousta věcí (někdo třeba používá stelivo pro kočky, protože je to v podstatě totožný s lávovou zemí, dá se použít i bílej jíl)a podle mě skoro jakýkoli namletý bylinky udělají taky dobrou práci (jako nejprofláklejší jsou samozřejmě amla a shikakai, ale myla jsem už i nimbou, i henna se dá použít jako šampon a nenechávat působit (akorát tady se holt musí pracovat v rukavicích), určitě to půjde i s cassií... tys posílala odkaz na ten ibišek, prostě možností je nepřeberně.
A jak tak popisuješ svoje vlasy - tak je docela dobře možný, že už se ti na no-poo docela slušně adaptovaly, a teď je akorát rozhodilo to fénování, kterýmu už možná trochu odvykly.
Každopádně držím palce při dalším experimentování!
Wink


stelivo pro kočky? Laughing Laughing Laughing

s tou hennou fakt súhlasím, vlastne by som povedala, že keďže do bahna pridávam len niekoľko kvapiek tea tree oil (ide mi o tmavý odtieň), henna tak vysušuje, že keď ju vymývam, akoby som si vlastne umývala hlavu, takže ja už pred hennením asi nebudem umývať.
V sobotu sme boli so sestrou vyberať svadobné šaty a vrámci obchôdzky som sa na pár minút vytratila do nového bio obchodu v našom meste. A ukorystila shikakai a, eh, gaštanovú múku Laughing. Pred chvíľou som si ňou umyla vlasy no a sú objemné a hebké, už len doštelovať množstvo oleja po týchto no poo metódach a bude to paráda.

Titania a tebe koľko trvalo prejsť na ten týždňový interval? Nedávno si tu tuším písala, že sa ti zdá, že by tvoje vlasy zniesli dokonca dlhšiu dobu?
Lebo inak ja čo som ešte pred vyše mesiacom umývala obdeň, umývam každý 5. deň s no poo no a myslím, že aktuálne by som zvládla aj 6, možno dokonca 7 Shocked . Akurát že som strašne chcela otestovať ten gaštan no Laughing

No a dnes mi prišla zásielka, takže najbližšie budem testovať ten ibištekový prášok Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2015 11:52 pm    Předmět: Citovat

Jé, kaštanová mouka je na vlasy skoro škoda, je strašně dobrá do moučníků!!!
Jinak před hennováním radši myju (a nejradši lávovkou) - ona pak henna líp chytá. (ale já používám různý bezoplachový péče, tak možná i proto to chce před hennováním umejt).
S tím intervalem - ono to bylo tak nějak postupný. Nejkratší, co jsem kdy měla, byly tři dny - to jsem byla nakrátko. A jak to rostlo zřejmě se ten maz dařilo rozčesávat dál do dýlek (který jsou u mně samy o sobě dost suchý), takže jsem pár měsíců jela v intervalu čtyři až pět dní (teda taky mi v tom prodloužení intervalu dost pomohlo, že jsem začala po umytí natáčet, a jak se ty vlasy zvedly od hlavy, od kořínků se míň mastily a interval to minimálně o jeden den prodloužilo. No a pak z toho najednou bylo šest dní a to už jsem se kousla, že jak mám celkem nepravidelnej a nepředvídatelnej život a zároveň chci nechávat vlasy schnout bez fénování, tak by bylo fajn mít na to vyhrazenej konkrétní den v tejdnu, kdy nemám tréninky a jenom výjimečně jsem přes noc někde jinde než doma. Takže jsem to ještě o trošičku natáhla - to už bylo téměř bezbolestný - mimo jiný s občasnou pomocí suchejch šamponů (nebo spíš suchejch šamponů co kuchyň dala). Teď už v tom týdenním intervalu sucháč potřebuju fakt málokdy - většinou poté, co jsem to přepískla s olejováním, nebo se mi párkrát připlácla ofina na čerstvě naolejovaný/nakrémovaný čelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: so červen 13, 2015 9:08 pm    Předmět: Citovat

Zkousely jste v ramci no poo myt misto sody zitnou moukou smichanou s vodou? Po delsi dobe me no poo zase laka a nasla jsem par clanku o alternative s zitnou moukou a vesmes se jednalo o nadsene ohlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 8:00 am    Předmět: Citovat

Vyzkoušela jsem zatím jednou - zatímco sodu nemůžu v podstatě vůbec, protože mi i hodně zředěná celkem dráždí pokožkuta hlavy, tak tohle vlasy celkem umylo a klidně si to někdy naprostřídání s jinejma vlasomycíma prostředkama zopáknu. Ale zase vyloženě nadšení typu "teď jsem objevila metodu, která mi vlasy umyje nejlíp a nejšetrnějc" se nekonalo. Ale objem byl celkem slušnej, akorát ruku v ruce s tím byly vlasy spíš sušší (ale žádná katastrofa). Určitě stojí za vyzkoušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 8:03 am    Předmět: Citovat

Žitná mouka? Wow, to už zní dost alternativně. Cool

A k tomu poničení vlasů- asi závisí jak často se myjí. Jednou týdně je to asi jedno, ale denně nebo ob den bych to nedělala. Mám pocit, když sem sodu přidala kvůli stažení henny, hodně odmašťovala. A asi obsahuje trošku nějakýho přírodního ,, peroxidu".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.