Water Only pro pleť
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=477e88bde17ce4ab2c256fcb6e06fa83Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 12:51 pm    Předmět: Citovat

Lethality, čo si myslíš o metóde water only na pleť? Nedávno som o tom čítala, dosť ma to zaujalo, mám šialene mastnú pleť a toto by mohlo pomôcť, ale prirodzene mám z toho aj trochu obavy...Navyše mám doma ešte kopu kozmetiky, ktorú by bola škoda vyhodiť, ale raz to asi vyskúšam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:32 pm    Předmět: Citovat

Lakrimozita: přímo jako metodu na pleť ji neznám či spíš až do teď sem o ní nevěděla Very Happy ale myslím, že chápu, jak to myslíš, že ani pleť by se neměla čistit, odmašťovat, mazat krémy a tak, nebo ne (kdyžtak mě oprav)? já osobně si myslím, že stojí za to to zkusit.... už ani nevím proč, ale taky sem začla používat na pleť všelijaké peelingy, pleťové vody, masky, krémy, ale akné sem měla furt.... stejně jako mastnou T-zónu a zbytek obličeje suchý....

pak sem se dostala na DV a se změnou vlasopéče došlo postupem času i na změnu péče o pleť.... vlastně za to mohl i fakt, že sem si v létě spálila obličej, jak sem dlouho seděla na slunku, tak mě pak doma napadlo (pod vlivem DV) namazat si tu spálenou pleť kokosovým olejem, který sem už tenkrát používala na vlasy.... a nestačila sem zírat, co se to děje... všechna mastota a špína z pleti se jakoby v tom kokosáku rozpustila, načež sem si tedy pleť začla masírovat a mechanicky tu mastnou špínu a odumřelou pokožku odstraňovat.... následné navlhčení tomu jen pomohlo.... hlavně co se odstraňování odumřelé pokožky týče

teď už mám od akné celkem pokoj, občas se nějaký ten jebák i tak objeví, ale jsou ojedinělejší, menší, i póry se mi méně zanáší.... a problém s mastnou T-zónou takřka zmizel... momentálně takhle pleť čistím 1x týdně.... ze začátku sem myslela, že je problém už napořád vyřešen, ale po čase se ty problémy začly nenápadně vracet, tak sem začla zase pravidelně čistit... ale množství odstraněných nečistot klesá s pravidelným čištěním.... takže úplně k WO sem se nedopracovala, ale myslím, že tohle je velký pokrok, jen olej a voda.... tolik k mojim zkušenostem

taky mám doma ještě několik věcí nasyslených na pleť a taky nevím co s tím, ale určitě se k tomu už nehodlám vracet, spíš lituju, že sem s tím vůbec kdy začala... být tebou, určitě to zkusím... taky mě napadlo, že vyloženě čištění pleti oleji se probíralo i v jiném vlákně, v kráse a zdraví? zkusím ten odkaz vyhledat a dát ti ho sem, holky tam popisují trochu jiný postup a čistí myslím naředěným riciňákem... ale mi vyhovuje ten můj způsob, tak nemám potřebu zkoušet něco nového....

EDIT: tady je ten odkaz Arrow http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=4562
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....


Naposledy upravil lethality dne so březen 01, 2014 1:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 2:11 pm    Předmět: Citovat

Lethality, ja som si jednu dobu čistila pleť kokosákom, tak ako to popisuješ, ale žiadnu zmenu som nezaznamenala a keď som to skúšala s mandľovým olejom, hrozne mi to vysušilo pleť. Používam len prírodnú kozmetiku, ale moja pleť je stále rovnako hrozná, ako keď som používala chémiu. Ak funguje water only na vlasy, logicky by malo fungovať aj na pleť, šla by som do toho, len sa obávam toho dočasného zhoršenia, ktoré určite príde...Chcela by som niekoho ukecať, aby to tiež skúsil, nech mám aspoň nejakú podporu Smile A ty teda používaš na tvár len ten olej, alebo aj niečo iné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 4:32 pm    Předmět: Citovat

aha, tak možná hledej jiný olej, v tom vlákně o OCM holky psaly, že používaly ředěný riciňák, tak možná zkusit ten? neboj se s tím hledáním oleje experimentovat.... je to jako s vlasy, každému sedne něco jiného.... a jak dlouho si to zkoušela? možná to chtělo být trpělivější, ono to trvá, než se to ustálí....

teoreticky to fungovat může, dočasné zhoršení bych brala jako malou daň, pokud ti to pomůže v dlouhodobém horizontu Wink říkala si, že máš hodně o tom načteného, tak možná zkus popsat detailně, jak se to liší oproti no poo na vlasech, jaké sou doporučené postupy a třeba to někdo zkusí s tebou.... předpokládám totiž, že to nebude asi to samé jako mýt sodou a dělat octové oplachy Very Happy pokud dodáš informace, může to někoho nadchnout a zaujmout na tolik, že to zkusí, stejně jako no poo na vlasech.... a i kdyby se nikdo nepřidal hned, tak když budeš psát pravidelně reporty, tak to lidi ještě více povzbudí.... hlavně se toho neboj, já se experimentů taky bála, ale zjistila sem, že sou to kolikrát hloupé obavy, vždycky stojí za to to zkusit Wink btw, možná by z toho mohl být i článek na titulku (pokud k tomu máš hodně informací), to by určitě lidi nadchlo, stejně jako se strhla lavina experimentů s hořčičnou maskou na rychlejší růst

jj, používám je ten olej, vodu, a mechanické čištění 1x týdně, nic jiného....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 4:42 pm    Předmět: Citovat

Keby si vynechala ten olej, tak o tom môžeš asi písať aj ty Smile Podľa fotiek máš veľmi peknú pleť, celkom ma to motivuje, aby som tú pleťovú kozmetiku obmedzila.

Ono sú dve metódy, jedna, kde sa používa voda a druhá, kde sa nerobí vôbec nič, čo si už neviem predstaviť...Ešte si to asi budem musieť nechať trochu prejsť hlavou...Čítala som aj negatívne skúsenosti, ale často to boli ľudia, ktorí to vzdali veľmi skoro, tak...Tie oleje som každý používala mesiac, asi mi ozaj nesadli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 7:10 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, ono je pravda, že třeba můj aktuální i bývalý přítel nic jiného než vodu nepoužívali, max. si ten obličej umyli něčím, čím myli i zbytek těla nebo vlasy. A rozhodně se ničím ani jeden nemazali a pleť měli vždycky pěknou.

Takže na tom možná něco bude. Klidně bych to i zkusila. Akorát teďka v zimě mám pleť spíš sušší a je to prostě nepříjemný se ničím nenamazat... Embarassed Ale snažím se to dost omezovat, je to mnohem lepší, než když jsem na sebe patlala třeba pleťové mléko / pleťovou vodu a krém. Taky bych chtěla přejít jen na oleje aspoň, chtěla bych si teď nějaký další pořídit, abych to mohla střídat...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 8:36 pm    Předmět: Citovat

Lakrimozita napsal:
Keby si vynechala ten olej, tak o tom môžeš asi písať aj ty Smile ....
Ono sú dve metódy, jedna, kde sa používa voda a druhá, kde sa nerobí vôbec nič, čo si už neviem predstaviť...


no já právě nemám tu teorii nastudovanou, stalo se mi to v podstatě spontálně a do dneška sem o tom jako no poo na pleť (ani nevím ofiko název Very Happy) neuvažovala Very Happy já si to na druhou stranu dokážu představit obojí, protože když sme byly děcka, taky sme si něco patlaly na obličej? myslím, že ne... a umřely sme? ne Very Happy a minulé generace a prapředci? taky ne Very Happy spíš bych řekla, že je potřeba i tu pleť, stejně jako pokožku hlavy, na to pomalu zvykat.... omezit ty čistidla a mazadla a pomalu je začít střídat, třeba 2x mazadlo klasické a 1x olej, pak třeba 1x mazadlo a 1x olej a pak 2x olej 1x mazadlo.... a pak mazadlo vypustit... asi chápete, jak to myslím... já sem taky hned nezahodila chemku a nezačala s olejem... nejdřív sem tu chemii, čištění a mazání hodně omezila - z 3x týdně na 1x týdně, pak až 14x za týden... a pak se mi stala ta příhoda se spáleným obličejem.... už si nepamatuju, za jak dlouho se mi zpravilo akné, ale dala bych tomu víc jak 2 měsíce.... je to fakt běh na delší trať Wink i ty mezi mezistupně bych si nějak rozvrhla třeba po těch 2 měsících... nevím no, chce to zkoušet a trpělivost

Lalaith: mi právě ten olej odstranil jak přílišné maštění, tak i suchost.... takže možná pak už ani nebudeš mít potřebu mazat stejně jako já Smile a strašně se mi líbí, že ten kokosák působí jako peeling, fakt je to úplný zázrak pro mě! tohle bych od oleje fakt nečekala, sama tomu tak trochu ještě nevěřím, jak je to prosté.... prostě 3 v 1 - čistí, hydratuje a odstraňuje odumřelou pokožku.... to zní jak reklama Very Happy Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 9:02 am    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Pleť: už tak dva roky nepoužívám na pleť vůbec nic. Když se myju, opláchnu i obličej a tečka. Když je v zimě pleť suchá, stačí ji cca jednou za týden máznout krémem. Dřív jsem měla (i v již dávno nepubertálním věku) problémy s akné. Citlivou pleť mám dál, takže sem tam mám horší období, kdy se mi něco udělá, ale zlepšení to bylo neskutečné. Prostě za mou osobu jsem zjistila, že ohledně kosmetiky méně znamená více.


To je super, asi do toho pôjdem. Vlasov sa teda bojím, raz som no poo skúšala, ale vydržala som len dva týždne. Ale s pleťou to skúsim, tá teraz vyzerá hrozne tak či tak. Už len vymyslieť, komu podarujem všetku tú kozmetiku, čo doma mám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 10:07 am    Předmět: Citovat

Lakrimozita: doporučuju nejdřív zkusit a pak teprve přemýšlet, komu dát přebytky. Wink Nechci malovat čerta na zeď, ale kdyby ti to nesedlo, tak abys nekupovala všecko znova...Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 10:28 am    Předmět: Citovat

Viem, ja vždy premýšľam hrozne dopredu Very Happy Ale chcem veriť, že to bude fungovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.