No Poo mytí: Sebum Only (SO)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2579174365c94364ad130b5229b9e0d8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 11:52 am    Předmět: Citovat

Holky, já mám teď nějaké trable s ušima, musím dávat pozor, aby se mi do nich nedostala voda. No tak mám dvě možnosti. Vlastně tři. Buď budu na suchém šamponu alias škrobu, kakau apod., ale to už mám vyzkoušené (byť ne dlouhodobě). Nebo teda musím nějak při mytí zajistit, aby se mi ta voda do uší nedostala, což mi přijde jak opruz bez přidané hodnoty... Very Happy (rozuměj "spousta práce a s vlasama mě to nikam neposune"). A nebóóóó... vyzkouším zas něco nového, ale je to šílené! Nabízí se metoda sebum only. Tak jsem na sebe zvědavá, jestli to prubnu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 12:20 pm    Předmět: Citovat

Týjo, tak jestli no sebum fakt vyzkoušíš, máš můj nehynoucí obdiv za odvahu, mně celkem stačilo už pouhý WO. Akorát mi přijde, že při normálním provozu a navíc ve velkým městě to bude fakt docela výzva, páč v tom vzduchu je kdejakej bordel. Ale uvidíš, umejt to jde nakonec nějak vždycky, žejo, ale čím dýl si uši od vody odpočinou, tím líp pro uzdravovací proces, aspoň doufám...
Jinak mě teda při mytí vlasů v předklonu voda do uší nateče zřídkakdy (ale ono i tady asi platí Murphyho zákony, takže bych na to s nemocnejma ušima nespolíhala). A špunty asi do nemocných uší taky nebude dobrý dávat, co?
Každopádně moc držím palce, ať najdeš něco, co ti sedne - a hlavně ať se uši co nejdřív umoudřej!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 1:32 pm    Předmět: Citovat

Sebum only? To jako, že si člověk nemyje vlasy? Ještě jsem to neslyšela.

Já včera umyla WO. Fuj, to je hnus! mám jakoby navoskovaný kořínky, důsledkem toho mi pramínkují vlasy, takže mám culíkový den. V culíku vlasy vypadají dobře, ale to je mi fuk, když ho nosím nerada.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 6:24 pm    Předmět: Citovat

Etelwena: Jo, to si člověk nemyje vlasy. Very Happy Ale je s tím spousta jiný práce, není to tom, že to necháš na pokoji a ono to funguje samo, bohužel. Ale zní to jako pěknej humáč, ještě větší jak WO, že? Very Happy Very Happy Very Happy

Titania: njn, špunty tam teď nedám. Myju sice taky v předklonu, obvykle se mi tam voda nedostane, ale obávám se, že "obvykle" není "nikdy" - a já teď potřebuju to nikdy no... Mám ještě pár dní na to se rozmyslet, než to bude už úplně nekoukatelné i v účesu, ale možná SO vyzkouším. No kdy jindy se člověk tak hecne, že? (jen teda bych se potřebovala v dohledné době vyfotit na průkazku, z tohoto hlediska je to fakt načasované na prd)
Jinak díky za přání, už je to na velmi dobré cestě, v podstatě už jen doléčuju, jen to ještě musím pak nějakou chvíli ochůvat, aby se mi to nevrátilo, tak počítám s delším časovým obdobím toho opruzu "ani kapka do uší" no...
_________________


Naposledy upravil Meadow dne po listopad 16, 2015 6:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2015 9:53 am    Předmět: Citovat

Meadow - tak však s tím SO uvidíš, vzhledem k tomu, že už s WO kamarádíš, tak to třeba nebude takovej problém. (Mně se to akorát tak nějak spojilo s tím, že kvůli uším teď asi budeš potřebovat nosit nějaký pokrývky hlavy, což třeba u mně funguje tak, že mívám mastnější kořínky a sušší konečky a ani dlouhý kartáčování mi v tom nepomáhá - ale to je holt u každýho jiný. ) A focení na průkazku by měl celkem slušně pořešit sucháč, v nejhorším ho dáš opakovaně, však se vyčeše. Držím palce a těším se na reportáž.Wink
Etelweno - ten účes je krásnej, teda hlavně ten druhej, ten první teda taky, ale tenhle typ polorozpuštnějech vlasů mi prostě nesluší. Ale ten kelťák sama na sobě taky nedám ani jeden, natož čtyři... Ale naděje umírá poslední... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 10:53 am    Předmět: Citovat

Ale jo, někdy se prostě nepovede no. Ale poslední cca půlrok se nevedlo systematicky, leda že jsem právě umyla dvakrát po sobě.

Jak pokračuju s SO:
+ řekla bych, že už relativně rychle dostávám sébum po celých vlasech
+ mizí takový ten echt mastný vzhled, navíc nejsou mastné na dotek
+ na dotek hebké a příjemné
+ dobře se z toho češou účesy (nic nikde nevylézá)
- na temeni stále mastné místo
- pramínkování je celkem brutální
- objem nulanulanic
- tj. rozpuštěné stále nenositelné
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 3:03 pm    Předmět: Citovat

Meadow, máš můj obdiv, že sebum only zkoušíš, za mě je to dost extrémní metoda a chce to odvahu:) jak dlouho už ji vlastně zkoušíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 7:09 pm    Předmět: Citovat

eMia: Ano, extrémní rozhodně. A kdybych neměla ty uši, tak bych se fakt asi nedokopala. Měla jsem předsudky - zní to neskutečně šíleně. Very Happy Ale kdyby to fungovalo (což vypadá, že možná začíná) a vlasy u toho vypadaly obstojně (což zatím nevypadá, že by začínalo), tak bych Sebum Only vzala na milost i dlouhodobě... No uvidíme.

K dotazu "jak dlouho už": psala jsem tu o tom, že se rozhoduju, 16.listopadu, ale tou dobou už jsem měla vlasy přes týden nemyté - myslím, že poslední mytí jsem měla 6.listopadu. Takže zatím docela málo - končím třetí týden. Uši by neměly přijít do styku s vodou ještě tak týden. Pak uvidím, jestli budu pokračovat i bez "ušního" důvodu. Wink Asi bude záviset na tom, jak to za ten týden bude vypadat a jestli převáží snaha "být normální" (i když s WO člověk též moc normální není) a nebo hec (aneb "když to šlo měsíc a jsi v půlce přechodné doby, tak to přece nevzdáš")... Jsem zvědavá. Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 8:58 am    Předmět: Citovat

Mě včera večer zachránilo od mytí jen to, že nebyl čas... začala mě svědět hlava, což byl vždycky neklamný znak toho, že je opravdu potřeba umýt. Po (bez pár dní) měsíci to není vůbec špatné z hlediska intervalu, ale příjemné to nebylo. Dneska je to lepší, ale v pátek asi umyju, když už budu i oficiálně moct po straně uší. A pak uvidím, co to udělá. Jaké budou vlasy po umytí, jak dlouho jim to vydrží, pokud budou dobré... Preening už neopustím, když jsem se ho naučila, to je jisté. Uvidíme, jak se mi třeba prodlouží mycí interval (i to by bylo fajn).
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 9:55 am    Předmět: Citovat

Meadow, takže SO opouštíš? Ono to asi v současném životním prostředí není nejvhodnější metoda, myslím, že někde v panenské přírodě by pokožka hlavy ani nesvědila. Každopádně teď, když víš, že to funguje, to nebude problém v případech, kdy třeba bude nějaká šílená odstávka vody Very Happy uši už jsou teda lepší? Tak snad se ty vlasy po mytí zvetí a nebude to pro ně po měsíci šok:)

Etelwene: preening už jsi zkoušela?Smile

Já dnes myla znovu, po té včerejší studené sprše to vlasy potřebovaly a do soboty by určitě v reprezentativním stavu nevydržely. Pořád jsou takové ulepené a dost pramínkujou, nejsou tak hezké jako předtím, ale říkám si, že to možná jen přichází ta krize po šesti týdnech (i když teda jsou to jen tak čtyři týdny:D).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.