vlasy rostou, ale délka se zastavila
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=55591d87646e208879aee2edbdf2b6cdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sonabi
0-7
0-7


Založen: 23.3.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 6:30 am    Předmět: vlasy rostou, ale délka se zastavila Citovat

ahoj, jmenuji se Soňa a sem jsem se přihlásila ze zoufalství. Vlasy se mi zastavily u ramenou a ne a ne růst dál. Mám jemné blond s teď už 15 cm odrostlým melírem. třetí měsíc jím Panthenol s nadějí v lepší zítřky. Občas dýňový olej. Zábalům se věnuji také asi cca třetím měsícem 1x za deset dní a to formou různých kombinací (olej kokosový nebo sezamový, vejce, med, citron...) nebo na střídačku gestil wonder mask. Masku mám pod igelitem a v teple vždy alespoň hodinu.Občas po umytí přeliju poměrem vody s jablečným octem. Vlasy se mi u konečků moc netřepí, ale spíše jsou slabé a lámou se. Dříve jsem mívala vlasy do půli zad, takže musím vyloučit občasné tvrzení na fórech, že délka je dána genetikou. Nikde jsem se ale nedočetla rad, které bych nevěděla nebo nezkoušela. Vlasy jsem si nikdy nežehlila, snad jen kadeřnice 2x ročně při účesu. Fénuji málo a studeným vzduchem. Na melír 2% chodím 1x za 4 měsíce. A dávám velkého bacha, abych nešla spát s mokrou hlavou. Šampony jsem vyřadila silikonové a již jenom Dixi nebo kopřivový, březový, heřmánkový.....Poslední měsíc po šamponu i kondicioner pro suché a namáhané konečky. Tak nevím, kde dělám chybu nebo jak bych se měla ke svým vlasům jemným, mírně vlnitým už chovat. Závěrem bych chtěla dodat, že mé vlasy jsou na pohled husté, ale když je dám do culíku, nejsou tlustější, než prst na ruce. Děkuji Vám za případné reakce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 8:48 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej.

Tenhle problém nás tu řešilo víc. Vlasy i dlouhá léta stagnovaly na stejné délce (většinou právě kolem ramen). Problém je celkem prostý - vlasy se odírají o oblečení apod. a průběžně se ulamují. Řešení je také prosté - účesy. Chce to nosit drdol nebo aspoň culík. Tím vlasům zabráníš v poletování a odírání a ony zase porostou.
Jinak nějaké tipy na účesy najdeš ve vlákně Vlasy nahoru challenge! (návody na účesy začínají až kousek dál - prostě listuj dokud na tebe červeně nezasvítí nějaký odkaz).

A ty Dixi šampony nevysušují? Já myslel, že se na ně nadávalo, že jsou příliš ,,silné". (Se svými kudrnatými vlasy jsem po příchodu sem přešel na no poo a vlasy nikdy dřív nebyly zdravější...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 9:18 am    Předmět: Citovat

Ahoj Sonabi, vítej u nás!
Jak už píše Portos, ta dýlka po ramena je prostě kritická, vlasy to nejvíc schytávají od oblečení a ty konce se nenápadně lámou. A jak to tak popisuješ, budeš mít podobnej typ vlasů jako já - poměrně jemný. A ty prostě bývají křehký a vůči poškození náchylnější. Taky jsem si dlouho myslela, že delší než po ramena prostě nedorostou, protože se tam zasekly. TAk jsem si řekla, no fajn, budu mít vlasy alespoň po ramena, přestala je tak řešit a začala jsem je nosit většinou zapletený nebo zadrdolený. A najednou koukám a jsou pod lopatkama. A jakmile tu kritickou dýlku překonají, už je to s tím ulamováním lepší. Jo a taky mi pomohlo, když jsem po umytí začala dávat do konečků trochu nějakýho přírodního kondiše nebo masky (a už jsem to neoplachovala). A taky mi teda pomohlo hennování, ale to je ti při blond vlasech dost na houby.
Až na ty melíry a jednou cca za půl roku žehlení mi nepřijde, že bys vlasům nějak ubližovala, ta frekvence melírování asi při normálních vlasech není nic strašnýho (teda ty moje by odrovnalo i jediný vyžehlení, ale já je mám fakt extrémně jemný a křehký). Ale ono i s těma melírama je to individuální, někdo je snáší v pohodě i na celkem dlouhejch vlasech. A dvě procenta mi fakt nepřijdou jako žádná katastrofa.
Podle mě by skutečně nejvíc pomohlo, kdybys je nějakej čas nosila co nejvíc zapletený/vyčesaný (ale samozřejmě žádný silně utažený culíky). A asi pomůže i to, že už začíná jaro a svetry a bundy, tkerý podle mě drtí vlasy nejvíc, půjdou na pár měsíců zase do skříně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 10:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej na fóru.

Jemné blond vlasy mám také a občas jsou na ránu, nosit je rozpuštěné už u mě nepřipadá moc v úvahu. Vůbec to ale neznamená, že by nedokázaly narůst, jen je potřeba je víc držet v zapleteném stavu. Je vcelku jedno, jestli drdol, cop nebo ještě něco jiného, ale na odpoledne strávená venku ve větru to něco chce, rozčesávací spreje sice dokáží vyřešit hodně, ale i tak jsou vlasy prostě jemné a moc toho nevydrží.
Jak tu již bylo zmíněno, nejhorší je to kolem délky po ramena a kus pod ramena. Jak se tahle délka překoná, třepení a ulamování se zlepší, ale i tak jsou hodně jemné vlasy na volné nošení spíš jen na doma.

K těm melírům, moje kštice jde i po slabém peroxidu okamžitě do bíla, poškodí se a po několika týdnech začne fáze odlamování (prostě ze spodku při česání odpadávají půlcentimetrové kousky), která se po nějakém roce a půl už téměř zastavila. Čisté skóre je mínus dvacet centimetrů. Pro mě by tedy melíry nebyly, ale leckterá kštice je zvládne celkem bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sonabi
0-7
0-7


Založen: 23.3.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 12:49 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám za rady, vážím si jich a budu se dle nich řídit. No vidíte, moje kadeřnice mi neustále zakazovala skřipce, které jsem dřív pořád nosila a tak jsem od nich upustila a nosila vlasy co nejvíce na volno. Ano z Dixi šamponu mám také pocit, že hodně vysušuje, ale už doberu balení a koupím potom něco jiného. Je také pravdou, že své vlasy jsem už řešila tak, že jsem je denně sledovala, ale naštěstí vyhrál zdravý rozum a už je tak urputně nepozoruju a věřím, že rostou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 1:02 pm    Předmět: Citovat

Ona se ta kštice může o něco dříve zamastit, když je připláclá k hlavě. Ale pokud nemáš vlasy stažené tak pevně, že by to bylo nepříjemné, dostávala jsi migrény a tak podobně, není se čeho bát, naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sonabi
0-7
0-7


Založen: 23.3.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2016 7:40 pm    Předmět: Citovat

Určitě bych neřekla, že mám problém s rozčesáváním. Naopak, vlasy se mi vůbec necuchají, rozčesat jdou perfektně. Ono jich taky není moc Crying or Very sad Myslím, že peroxid už na sebe nedám, spíš uvažuju už jen o barvě světlejší, ale ne klasický melír. Vlas mám u hlavy pevný, ale asi cca deset cm od spodu strašně slabý, dá se říct poloviční tloušťky, než u hlavy. Ten panthenol beru cca tři měsíce to bude za týden, ale zatím nic nepozoruji. Jaký je tady vlastně Váš názor na Panthenol a délku užívání ? Děkuji předem za odpověď, S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2016 8:34 am    Předmět: Citovat

Doplňky výživy ti pomůžou podle toho, co ti chybí. Proto jsou lepší ty ,,širokospektrální", pokud nevíš o deficitu něčeho konkrétního. Ale první viditelné účinky se na vlasech můžou projevit klidně až za půl roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2016 9:06 am    Předmět: Citovat

Soňo,
jestli dobře rozumím tvému vyjádření "Vlasy mám u hlavy pevný, ale asi cca deset cm od spodu strašně slabý, dá se říct poloviční tloušťky, než u hlavy.", tak jde o to, že ti všechny vlasy nedorostly do stejné délky. U hlavy je cop tlustší, protože tam jsou všechny vlasy, a postupně se ztenčuje, jak čím dál méně vlasů dosáhlo té délky. Je-li to tak, pak nezbývá než se obrnit trpělivostí. Mám to taky tak a prostě musím víc zastřihovat než jiní a čekám, až ty kratší vlasy doženou ty delší. Celková délka vlasů se tedy spíš plazí, ale postupně se ty vlasy ke koncům zahušťují. Možná to líp vysvětluje slečna tady v tom odkazu http://longhairedatheart.blogspot.hu/2010/03/even-hemline-without-loosing-length.html (ale je to anglicky)

O panthenolu je tu vlákno, můžeš si počíst Smile . http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1019
Jinak ono jde hlavně o to, jestli ty látky, které bereš v tom kterém přípravku, tomu tělu skutečně chybí. Pokud ano, tak pomůžou. Pokud ne, tak to bereš zbytečně, ať už je to cokoli. A ano, na vlasech se tyhle přípravky projevují obvykle až po delší době. Hlavně na tom, co ti vyroste nově - na starém porostu až tak moc ne.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2016 9:40 am    Předmět: Citovat

To chce trpělivost. Nechat to narůst, to co již vyrostlo se nedá moc změnit. Dorůstají mi vlasy z vlasopádu po narození dětí. Mladšímu jsou dva roky. Když si upletu cop, u hlavy je široký, u ramen je poloviční a konec už nestojí za řeč. Ta tlustá část se postupně prodlužuje, jak vlasy rostou.

A jednoznačne souhlasím s drdoly, copy, a jinými všemožnými způsoby, jak sepnout vlasy.

Vitamínové doplňky. Panthenol patří do skupiny vitamínů B Konkrétně B5). Jejich užívání je fajn, když je jich nedostatek. Když je jich dostatek, tělo je vyloučí močí. Vlasy ke svému růstu potřebují celý soubor aminokyselin, vitamínů, minerálů, stopových prvků...
Pokud se člověk trefí do správné složky a doplní ji, je to vidět zhruba za 4-6 měsíců. Je to dáno tím, jak rychle vlas roste atp (takzvaným vlasovým cyklem) a projeví se to jen na těch částech vlasu, které budou teprve tvořeny. Na kštici, která už na hlavě je se to nemá jak projevit (vlas je mrtvá hmota, jako nehet - ta bílá část)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.