INDIAN NATURAL HAIR CARE HIBISCUS
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c69b775d3f054265a9e12c8e3d8aa7aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 11:57 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Portos: Ibisek by mel byt spis kysely ... proto se mi po ibiskovem caji (100% ibisek) tak strasne krivi usta Laughing

Ale jak na to tak koukam, tak od tehle znacky ten ibisek mam (jeste nekde) a byl to presne ten samy, co jsem zkousela pouzit v henne. Pouzila jsem ho nasledne i nekolikrat jako oplach po umyti (udelala z neho "caj", zalila horkou vodou a tim pak prelila vlasy) ... nejaky minimalni efekt to asi na barvu melo (nebot muj jasne oranzovy tanlge teezer se behem dvou dni zmenil ve fialoveho jezka Laughing jak se tam ten prasek usazoval), pri myti ze mne tekla cervena voda ... ale vizualne to moc poznat nebylo (nicmene ja jedu hodne na bordo henne, coz mohlo byt i tim).

Henna s ibiskovym praskem smichana dokupy mi vubec nechytla (ani zrz, proste nijak), dodnes nejak netusime proc Laughing Krom pridaneho ibisku byl postup stejny (henna, citron, voda) ... mozna ho tam bylo moc? (davala jsem polevkovou lzici na dalsi ctyri lzice henny).

Nicmene zkusit tu barvu muzes, u henny se toho moc zkazit neda (pokud si to pak nerozmyslis, a nebudes ji chtit nasledne sundat Smile), a vzdycky lze sahnout po tmavsim odstinu nez mas (nebo barvit svetlejsim a nechat konce prirodne odrust). Narozdil od chemky nedela henna "tvrdy" prechod a vypada mnohem vic prirozene (rika nekdo, kdo je obcas liny se nabarvit a chodi klidne tri mesice s nebarvenou hlavou bez toho, ze by tmavohnede odrosty nejak zvlast rusily celkovy dojem).

Tak ci tak, hodne stesti Smile





Ahoj,koukni na složení :
Lawsonia inermis (čistá henna)
Beta vulgaris (řepa obecná)
Indigofera tincoria (Indigovník pravý)
Emblica officinalis (Indický angrešt)
Hibiscus sabdariffa (Ibišek súdánský)

do prodeje příjde během několika dní, odstín stále drží a nevymývá se mi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 12:45 pm    Předmět: Citovat

Tyrkys: Asi jsi mne spatne pochopila, ja proti te henne nebrojim a pokud ti funguje, tim lepe.

Jedine co jsem chtela rict bylo, ze jsem zkousela michat hennu s cistym ibiskem (i kdyz od teto znacky) a jak to dopadlo. Mozna jsem udelala nejakou chybu, mozna v tom bylo neco jineho, nevim. Faktem je, ze mne tenhle zpusob nefungoval, coz ale nemusi platit na jejich vlastni mix.

Aspon budou moct holky, ktere chteji bordo odstin a nechteji pikramat vyzkouset neco dalsiho, protoze doted tu moc "homemade" receptu na cervenou barvu nefungovalo.

Coz je jen dobre Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 4:15 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Tyrkys: Asi jsi mne spatne pochopila, ja proti te henne nebrojim a pokud ti funguje, tim lepe.

Jedine co jsem chtela rict bylo, ze jsem zkousela michat hennu s cistym ibiskem (i kdyz od teto znacky) a jak to dopadlo. Mozna jsem udelala nejakou chybu, mozna v tom bylo neco jineho, nevim. Faktem je, ze mne tenhle zpusob nefungoval, coz ale nemusi platit na jejich vlastni mix.

Aspon budou moct holky, ktere chteji bordo odstin a nechteji pikramat vyzkouset neco dalsiho, protoze doted tu moc "homemade" receptu na cervenou barvu nefungovalo.

Coz je jen dobre Smile


Ahojky Jitt, v pohodě. To je právě to, že tím, že neobsahuje pikramát tak je to super alternativa pro ty, kteří chtějí bordo odstín. Tato henna ještě není v prodeji až během týdne či dvou, od nich jsem barvila i tou klasickou a páni to si vlásky lahodily, je skvělá, plánuji být jen už u henny, miluji měděnočervený odstín, ale ten bordo používat nebudu, jelikož to bylo jen na zkoušku tak mi to nevadí, ale už se těším na další barvení hennou klasickou od nich. Ještě jsem chtěla se vrátit k Lambdě , ale nevím, co používáš ty za klasickou čistou hennu? Chtěla bych abych měla vlásky přírodní cestou třeba až do pasu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 4:43 pm    Předmět: Citovat

Tyrkys: Vlasy k pasu, držím palce, ty moje na to geneticky nemají a tak skončily zase nakrátko. Změna byla potřeba ... nicméně bez henny by se asi nedoplazily ani pod ramena, jemňuchy jemné.

Já jsem s Lamdou docela spokojená, míchám si ji v různých poměrech právě s HC bordó, ale nevylučuju, že vyzkouším i tuhle Smile Používám tu v tom 200gr pytlíku, čistou (ne krabičkovou). Samotná na mně byla příliš oranžová (vyloženě teplé odstíny mi nesedí) a proto kombinace s HC, dává mi takovou relativně neutrální červenou (ani moc studenou, ale ani příliš teplou) a dá se to mezi barveními eventuálně korigovat podle toho, jak to zrovna vyjde (když to začne být moc teplé, zvýším podíl HC bordó a opačně).

Bohužel jsem ještě nenašla odstín "sobě na míru" tak to řeším takto Smile A celkem spokojenost (za sebe samozřejmě).

Na druhou stranu nejsem vybíravá a kupovat si hennu (plácnu) 100gr za pět stovek už je na mně moc, tak zůstávám v relativně rozumných cenách (láká mně Zarqa i Ayuuri, ale teď henny spotřebuju méně, tak to zas nesmím moc přehnat Very Happy)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 4:54 pm    Předmět: Citovat

Jitt: vidíš, mě už nechytne do červena ani HC... přemýšlím o barvě...ale 340kč za krabičku, au Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 5:06 pm    Předmět: Citovat

wensdy: Ono to hodne zalezi asi i na barve "pod tim" ... Sad kdyz je svetla, tak to asi nema az takovy efekt ... Sad

A nebo mas tvrdohlave vlasy a odmitaji byt nabarveny na cerveno. Jak nekterym nechytaji nektere znacky, tak ty jsi HCvzdorna ... Sad

Na druhou stranu mozna ti pomuze ta henna co zkousela Tyrkys, co ja vim. Budu drzet palce Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 7:11 pm    Předmět: Citovat

Jitt: bojuji s tím od doby, co jsem přestala kojit mladšího syna. Puvodní barva vlasů se zdá stejná. Ale ono se to ani nevrství Laughing Tak problém bude asi někde u mě. Koukala jsem sem, ale indigo ve směsi, to není pro mě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá srpen 26, 2016 7:27 pm    Předmět: Citovat

wensdy: aaaha, ty nemuzes to indigo Sad To jsem zapomnela. Sad

No ... tak to nevim Very Happy to ti asi moc neporadim. Na druhou stranu co by za to "nevrstveni" nektere holky daly ... Laughing asi bude pravda ze odrikaneho chleba nejvetsi krajic Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.