Vlnite az kudrnate jemne vlasy - poradte, co na ne

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4108e028794e183d79904aed21bacf5bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JanČa72
0-7
0-7


Založen: 23.5.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2016 10:04 am    Předmět: Vlnite az kudrnate jemne vlasy - poradte, co na ne Citovat

ahoj. Jsem tu nova a chtěla bych poprosit o radu, co s mymi pro mne neuchopitelnými vlasy. Vsude mozne ctu, co s kudrnatými vlasy, jednak je to zaplava informaci ze které nevim uplne, co si vybrat a druhak nikde nemuzu najit, jak pecovat o na jedne strane vlnite az kudrnate, suche, ale přitom jemne vlasy. Mam kratke mikádo, které natacim na natáčky, rovnam fenem a nekdy zehlickou, ale ted bych chtěla nechat vlasy odpočinout. Pokud je ale necham uschnout prirozene, vytvori se mi na hlave zmet nepravidelných kudrn a vln, jsou krepate a suche a druhy den naprosto nemozne. Pouzivam klasicke sampony, vice druhu, kondicioner do delek. Vlasy balim do rucniku a pote vetru olejíček (Oro Fluido, tekute krystaly, atd.) Hodi se na moje vlasy nejake masky? Jakou kosmetiku si mam poridit, aby byly vlasy hydratovane? Moc dekuji za rady a napady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2016 5:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej u nás.

Víceméně platí, co se řešilo nedávno: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=8003

Klasické šampony obsahují příliš silné mycí látky a tím pádem zbytečně vysušují. Na suché kudrnaté vlasy je lepší najít nějakou alternativu - např. mytí kondicionérem (více lidem tu celkem vyhovuje meruňkovo-citronový od Alverde) nebo jogurtový šampon (http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=7405). Příp. aspoň nějaké přírodní šampony (babička Agáta, Bione cosmetics...).

Jinak ne každému olej do vlasů vyhovuje. U někoho olej funguje jen ve formě nějaké masky, příp. stačí přidat pár kapek např. do kondicionéru. Někomu nesedí ani to.

Co se týče nepravidelnosti kudrn - nesedlo by si to, kdyby vlasy byly delší? Já když nechával růst vlasy, tak to taky vypadalo všelijak, dokud to nedorostlo dostatečně dlouhé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JanČa72
0-7
0-7


Založen: 23.5.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 8:35 am    Předmět: Citovat

Portosi, dekuji. zkusim ten kondicioner a jogurtovy sampon. Co tedy místo olejicku davat do vlasu po umyti? A taky, cim vlny osvěžit druhy den? Zkusim je nechat rust, ale tim, jak jsou kudrnate, to jde dost pomalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 11:34 am    Předmět: Citovat

Ahoj Jančo - taky Tě tu vítám!
Portosovy rady určitě zkus, taky se mi tyhle věci osvědčily, i když já teda nemám vlasy vlnitý, jenom jemný, jenom ještě dodávám "modifikaci" právě pro jemnou hřívu. Mytí kondicionérem je fajn, ale není dobrý ho provádět pořád, protože zvlášť ty jemný vlasy po něm po pár týdnech můžou začít plihnout. Jogurtovej šampon v Portosově podání jsem teda nezkoušela, mám takový obavy, že jemný by taky mohly dost plihnout)ale jogurt přidávám do vejcomedovýho šamponu (vajíčko, citron, med, trocha skořice a jogurt). Nicméně i ten používám jenom občas, střídám to s jinejma metodama. TAkže bych možná vyzkoušela mejt na střídačku jenom kondicionérem nebo jogurtovo-vejcovodmedovým šamponem a sem tam umýt nějakým normálním, pokud možno šetrným šamponem (z levnějších mi celkem vyhovovaly alverde, balea, z trochu dražších Urtekram, Natura Siberica, ale to je dost individuální). Ten vejcomedovej šampon je fajn i jako maska - buď dám na suchý vlasy, nebo je napřed propláchnu vodou, nechám proschnout, pak naplácám masku, zabalím do igelitu a kulicha, nechám působit půl hodiny až přes noc a potom smyju vodou (další šampon už v tomhle případě netřeba. Ještě víc mejm vlasům ale na hydrataci vyhovuje, když do tý základní "šamponový" směsi přidám ještě trochu oleje (něco mezi lžičkou a lžící - od olivovýho přes jojobovej, avokádovej až po hodně hutnej ricinovej). Pak je teda na smytí potřeba šampon.
Jo a jinak samotný oleje mi vlasy spíš vysušujou, na osvěžení mi víc vyhovuje spíš trochu kondiše (do navlhčených dlaní a plácnout do dýlek, případně do toho jednu kapku oleje) - dělám po mytí i mezi mytíma, když mám dojem, že se vlasy tváří moc přesušeně. Ten alverďáckej s meruňkou a citronem je fajn, ale vlastně mi vyhovovaly všechny přírodní, který jsem zkoušela (kromě těch se silikonem). A teď mám nějaký mlíko od Baley (dávkovač s modrou pumpičkou, tuším je v tom kokos plus nějaký ovoce) - ale těsně po mytí radši dávám něco hutnějšího (třeba masku od alverde s avokádem). Nicméně na osvěžení mezi mytím je ta balea fajn, a jak je tekutá, tak si ani nemusím mokřit ty ruce, než ji do těch vlasů plácnu.
Každopdáně držím palce při pokusničení, ať to vláskům svědčí! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 12:45 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Jogurtovej šampon v Portosově podání jsem teda nezkoušela, mám takový obavy, že jemný by taky mohly dost plihnout

Já nemám bůhvíjak hrubý vlasy (skoro spíš naopak) a po jogurtovém šamponu byl naopak vždycky objem jako po ničem jiném. (Ono to fakt představuje dokonalé vyvážení mezi hydratací a umytím.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JanČa72
0-7
0-7


Založen: 23.5.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 3:57 pm    Předmět: Citovat

Titania i Portosi, moc diky oběma, jdu experimentovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.