Alergie na bezbarvou hennu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=49075e57901bea24eb3d3a5059ea8256Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Šárka91
0-7
0-7


Založen: 17.5.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 12:14 pm    Předmět: Alergie na bezbarvou hennu Citovat

Ahoj holky hennařky:-) má někdo zkušenost s alergií na hennu? Konkrétně na bezbarvou od hennecolor? Před měsícem jsem si koupila měděnou od hennecolor, dala jsem do ní jen šťávu z citronu a skořici, na hlavě nechala 4 hodiny a paráda, žádná negativní reakce, jen vlasy hrozně vysušené. Nedala jsem žádný olej, protože každý i při malém množství mi udělá z vlasů mastný vodopád pramínkovatých vlasůSad jelikož mám přirozeně středně až tmavě hnědé vlasy, pár dní po barvení mi barva ztmavla ještě víc, tak jsem po 14 dnech dala na hlavu neutrální hennu též od hennecolor. Tentokrát jsem vynechala citron a přidala čajovou lžičku olivového oleje, proti vysušení a skořici. Pár minut po nanesení mě začala pálit pokožka hlavy a všude kam henna odpadla na mé tělo(dekolt, ruce, ramena, krk) při nanášení se udělaly červené vystouplé fleky přesně kopírující "obrazce" henny. Poškozené místa vypadaly jak po požahání kopřivou:-( ihned jsem tedy smyla vše z těla i vlasů, ale pokožka mě pálila ještě asi půl hodiny a fleky začaly mizet postupně po 20 minutách od smytí. Je možné, že jsem alergická pouze na tu bezbarvou hennu a klasická měděná mi problém nedělá? Nemůže to být skořicí, která normálně hřeje? Mám teď doma nové balení měděné a půl balení neutrální a bojím se to dát na hlavu, abych zas neměla tuto reakci. Úplně se mi z toho před tím motala hlava, jako když má člověk omdlít. Po této reakci jsem si napatlala na ruku vzorek jen s henou a vodou a druhý henna voda a skořice, směs se skořicí mi kůži podráždila víc, ale obě směsi mi udělali po 10 minutách působení červený flíček na kůži, který do 20 minut po smytí zmizel. Při tomto testu ale reakce nebyla taková jako při samotném barvení, kdy mi poškozená kůže vyloženě naběhla jak od spálení kopřivy, kdežto při testu byla kůže normální, jen lehce červená. Máte s touto reakcí někdo zkušenost? Poraďte prosím, nerada bych se henny vzdala a chemické barvy jsem nikdy nepoužila a ani nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 12:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, vítám tě u nás.

Klasická (měděná) a bezbarvá (neutrální) henna jsou dvě úplně jiné rostliny, takže je dost možné, že na každou reaguješ jinak.

Osobně mám pocit, že jsem si na neutrální hennu taky vypěstoval alergii. Reakce teda nebyla tak hrozná jako u tebe, ale taky mě postupně začala pálit a svědit hlava a nějaké to začervenání se také konalo. Takže to určitě možné je. Akorát s měděnou hennou zkušenosti nemám, takže nemůžu porovnávat.

Taky tu pár lidí psalo, že jim dělá problémy samotný zábal na hlavě - vznikají nepříjemné reakce na to, že se hlava zapaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 3:51 pm    Předmět: Citovat

Neutrální henna od hennecolor obsahuje Cassia italicu a lawsonii inermis. měděná pouze lawsonii inermis.

jedná se o dvě rozdílné rostlinky a může na ně být alergie, stejně jako na heřmánek, řepku olejnou, nebo na jahody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šárka91
0-7
0-7


Založen: 17.5.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st květen 25, 2016 1:04 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi. Také si myslím, že mě právě dráždí ta bezbarvá, což je jiná rostlinka a proto mi dělá problémy. Dosud jsem se s alergií nesetkala. Nevím o ničem na co bych byla alergická. Jen jednou jsem se osypala po ryor kosmetice, kdy mě některé jejich výrobky dráždí kůži a nesnesu ji...paradox když by měla být přírodní...asi jsem chemický člověk, kterého příroda dráždíVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.