Zrzavá Henna
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=30122ac0a2488f113d206a12ccafa3c1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po květen 30, 2016 8:17 pm    Předmět: Zrzavá Henna Citovat

ahooj holky Smile prosím o radu jak dosáhnout barvy na obrázku (nejlépe první nebo poslední dole). nováček, na netu jsem moc podobných výsledků nenašla, proto se obracím na zkušenější. Jak namíchat hennu nebo koupit už ve stejném nebo hodně podobném odstínu(jakou značku)? Nerada bych skončila s červenou :/
Moc vám děkuju za rady!! Smile Smile


Naposledy upravil Eidwin dne út červenec 31, 2018 8:52 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 12:42 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
asi tě zklamu, ale henna nefunguje jako klasické barvy (kdy peroxidem vytlučeš vlastní barvu a pak jí nahradíš tou chemickou). Henna vlas obaluje a tím jakoby tónuje tvou vlastní barvu. Ve výsledku tedy nezesvětluje, zářivě svítí tak maximálně na sluníčku.
Takže barvy jako z těch obrázků asi nemáš moc šancí dosáhnout, když vycházíš z tak tmavé hnědé. (Nehledě na to, že bych se vsadil, že ten obrázek vpravo nahoře není henna, ale chemie.)
Ale červené se neboj. Té se s čistou hennou moc dosáhnout nedá (resp. o každý jen lehce načervenalý odlesk se vede velký boj). Stačí dávat pozor, aby v dané henně nebyl pikramát sodný.

Takový hodně blbý dotaz na závěr - vím, že mi do toho nic není, ale proč chceš měnit tak nádhernou barvu vlasů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 9:38 am    Předmět: Citovat

to jsem pochopila,hodně jsem toho o henně četla,ale ráda bych dosáhla jakékoliv zrzavé max mírně do červené, ale ne žádnou extra červenou...Na té první fotce mi tak tmavé vlasy udělal foták,jinak je mám světlejší a zrzavé po barvení,svou přírodní mám nazrzlou a o trochu svetlejší. Vím že to nesjednotím,jen mě zajímalo jestli se dá namíchat henna nebo koupit,která mi je nabarví do zrz,aspon přibližně jako na obrázcích. Jsem dva měsíce po chem. barvení a tak či tak bych ráda přešla na Hennu, ať vlasy a kůži tak moc netrápím.

noo právě barvu měnit moc nechci,chtěla bych ji zvýraznit a ráda bych přešla na šetrnější barvení. Po těch chemických mi začínají víc padat vlasy a ničit se...
ale jak jsem psala ,foták mi v danou chvíli barvu nevzal..třeba tady je to odpovídající


Naposledy upravil Eidwin dne út červenec 31, 2018 8:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 10:20 am    Předmět: Citovat

Já bych řekla, že by Ti ten vytouženej odstín mohla na Tvejch vlasech udělat měděná nebo čistá henna, možná pro jistotu míchaná s cassií, aby se to s tou zrz nepřepísklo. Protože přidat čistý henny můžeš při dalším barvení vždycky, ale když to hodíš moc tmavý/ohnivý, tak se to pak stahuje dost blbě. A až bys dosáhla požadovanýho odstínu, tak už barvit spíš jenom odrosty a jenom sem tam, jednou za pár měsíců, plácnout směsku na celý vlasy, aby to s většíma nánosama zbytečně netmavlo.
Nicméně to ber s rezervou, odhadování výslednýho odstínu henny je vždycky trochu věštění v křišťálový kouli, každý vlasy ji pobírají trochu jinak, na některých je výraznější, na některých míň. A aby dobře fungoval zákon schválnosti, tak se může stát, že když chceš zrz, bude ti to najust chytat do červena... (ano, já toužila po studený červený, takže mi henna chytá spíš do zrz , ať dělám, co dělám Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 10:28 am    Předmět: Citovat

četla jsem že na hodně odstínech henny, tam jsou zrzavé odlesky i na hnědé. Což mi zrovna nevadí Very Happy Smile Jen tím že jsem nováček,nerada bych ty poměry namíchala blbě. Počítám s tím, že to nebude má vysněná barva Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 12:04 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se nakonec rozhodla pro khadi- čeistou hennu nebo Hennu Lamda, moc vám děkuju za rady Smile
jen bych měla ještě otázku..nerada bych aby mi henna vlasy vysušila,jak píše dost lidí,když do ní přidám olej,nezmírní učinky barvení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 5:20 pm    Předmět: Citovat

Co já vím, tak teoreticky ano, prakticky většinou ne (aspoň ne viditelně).
Jinak takové pěkné shrnutí, co se dá dát do henny, je zde: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1309&start=1370&sid=ce83f84f7f4d0e7fcd0c8a1814f2b232#373392
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2016 7:34 pm    Předmět: Citovat

Eidwin napsal:
Tak jsem se nakonec rozhodla pro khadi- čeistou hennu nebo Hennu Lamda, moc vám děkuju za rady Smile
jen bych měla ještě otázku..nerada bych aby mi henna vlasy vysušila,jak píše dost lidí,když do ní přidám olej,nezmírní učinky barvení?

ako komu, niekomu chytá s olejom henna dosť slabo, inému nie... u mňa sa henna s olejom celkom kamarátila (ale dávala som tak jednu-dve lyžice)... vyskúšaj, prinajhoršom budeš musieť farbenie zopakovať ešte raz, ak ti nechytí (prípadne si môžeš deň-dva po farbení urobiť regeneračný olejový zábal, ten celkovo pomôže viac, ako pridanie oleja do zmesky, ale musíš počítať s tým, že ti môže časť farby stiahnuť)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2016 11:53 am    Předmět: Citovat

Eidwin - mně sice oleje nijak viditelně barvicí účinek nezhoršovaly, ale ani nebyly nijak závratný proti vysušování, daleko víc se mi osvědčilo dát do hennový směsi nějakej přírodní kondicioner nebo masku. (teda olej ze zvyku většinou přidám taky, ale na vysušenosti vlasů se fakt daleko víc projeví, když tam nedám masku, než když tam nedám olej). Bonus číslo dvě je, že se to i líp nanáší.
A jinak by ti podle mě čistá henna na první barvení mohla chytit hezky. A kdyby byla moc výrazná, tak se první vrstva většinou celkem vymejt (nebo alespoň trochu stáhnout) dá, spíš bych si pak na "červenání" barvy dávala pozor, jestli budeš barvit dlouhodobě a budou se ti kumulovat vrstvy, zatím by to měla bejt pohoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eidwin
8-20
8-20


Založen: 10.8.2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červen 02, 2016 1:21 pm    Předmět: Citovat

Ptala jsem se hlavně proto,že mám asi 20 cm od konců narušené a vysušené a nerada bych pak měla na vlasech, barbie chuchvalec Very Happy Kondicioner tedy nijak neovlivnuje barvení? Protože by to problém skvěle vyřešilo...ale spíš aby se pak rychleji nesmývala barva..
Určitě mam v plánu dobarvovat jen odrosty,pokud mi to chytne dobře..nerada bych měla tmavé vlasy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.