Knižní klub
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fe39cbad9274f110ebeb33f0229ef746Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 5:36 pm    Předmět: Citovat

nemyslela som výskum kmeňových buniek, ale genetickú diagnostiku embryí...

už teraz sa diskutuje o tom, či je "dizajnovanie detí" etické... možnosti na to sú, jasné, že oproti tým klonom v knihe to je nič, ale už teraz je technicky možné naprogramovať si dieťa (pohlavie, výzor, inteligenciu, možno nejaké fyzické predispozície...)
čisto v teoretickej rovine by sa nejaká škatuľková dokonalá spoločnosť vymodelovať dala, akurát, že táto utópia naráža hneď na dva problémy - momentálny stav je taký, že už len k výberu pohlavia sa veľa krajín stavia reštriktívne a dovoľuje ho len z medicínskych dôvodov, prípadne vôbec a o nejakom výbere výzoru budúcich detí ani nehovorím... a čo je ešte významnejšie, umelé oplodnenie sa početnosťou ani omylom nemôže porovnávať s prirodzenou pôrodnosťou...
...lenže o niečom takom, ako je genetická diagnostika ešte pred 20 rokmi nikto ani nechyroval, takže ťažko predvídať, či o ďalších 20 rokov nebude práve toto štandardom, minimálne niekde v USA (mimochodom, u nich je výber pohlavia legálny)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 6:53 pm    Předmět: Citovat

waw, tak to mám medzery vo vzdelaní, resp. toto odvetvie vôbec nesledujem Embarassed

vďaka za vyčerpávajúce info Smile je to teraz ešte viac znepokojivé pre mňa. sme tomu bližšie, než som si myslela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2016 9:48 pm    Předmět: Citovat

Tak já musím říct, že jsem ostuda a knížku jsem nedočetla. Téma bylo zajímavé, ale nějak mi to nesedlo, navíc mám většinou čas na čtení akorát před spaním a na to to na mě bylo moc depresivní. Takže jsem tomu dala 5 kapitol a když jsem se nezačetla, tak jsem odložila. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 5:03 pm    Předmět: Citovat

Tak jestli se nepletu, tak kniha na říjen je:
Markus Zusak - Posel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st říjen 05, 2016 11:13 am    Předmět: Citovat

Nakonec jsem četla jen velmi trhaně. Námět je hodně zajímavý a za běžných okolností by mě bavilo nad ním přemýšlet, ale teď nemám na četbu o průmyslových embryích zkrátka žaludek. Omlouvám se, do diskuze nepřispěju.
Zusaka už mám doma, snad se zapojím aspoň teď v říjnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2016 4:58 pm    Předmět: Citovat

Tak já už mám dočteno a knížka se mi moc líbila, víc zatím nebudu psát Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út listopad 01, 2016 11:01 am    Předmět: Citovat

Je čas na delší hodnocení, přečetl nakonec ještě někdo?
Mě knížka přišla zajímavá tématem i stylem psaní. Četla se mi dobře, rychle a nemusela jsem se do toho nutit. Konec mi přišel takový trošku zvláštní, možná jakoby nedotažený? Ale celkově hezká knížka.

Na listopad máme:
Haruki Murakami - Na jih od hranic, na západ od slunce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út listopad 01, 2016 11:05 am    Předmět: Citovat

Koukám, že než se rozhoupu, abych si knížku vůbec půjčila, natož přečetla, tak už se tu objeví nová Smile Nějak to utíká ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út listopad 01, 2016 1:17 pm    Předmět: Citovat

ja som posla prečítala, stihla som to za dva dni (našťastie to nebola kniha typu "prehrýzam sa tým týždeň a stále som na prvej strane Very Happy) a prišlo mi to celkom zaujímavé (len som celkom nepochopila, či aj ten prepad banky v úvode bol od začiatku narafičený a čo bol zač ten záhadný organizátor, ako k tomu vôbec prišiel a tak...)
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: út listopad 01, 2016 4:34 pm    Předmět: Citovat

Zusaka som tentokrát nezvládla ja, takže som ostuda Embarassed síce som ju zohnala, ale moja zahltenosť už dosiahla takú hranicu, že som nebola schopná rozčítať ešte ďalšiu knižku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.