Proč gayům nepadají vlasy???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dbaf4c113a83e3fb21fb2cbc15827381Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 9:58 am    Předmět: Citovat

.... se nepomocuju .... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad FnuQ! Laughing Laughing Twisted Evil
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 10:39 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Koktají a pomočují se Laughing Twisted Evil



Laughing Laughing Laughing Laughing

Ne-eee ..kamarádka , bývalá spolužačka je přeučený levák a v hodině si fakt nikdy necvrkla... a mluvila taky bez zadrhávání.

Ale umí psat oběma rukama - což jsem ji záviděla. Měla bezva sešity, s různými typy písma a různým sklonem- dle toho, kterou rukou zrovna psala. Very Happy Ale učitelé z toho šíleli...co je to jako za úpravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 11:48 am    Předmět: Citovat

OT: tak ono zase úplná legenda to všechno levácích není, že jo. Jasně, každý zná nebo má v rodině nějakého (třeba i přeučeného) leváka, který je úplně normální.
Ale stačilo by se třeba zeptat v pedagogicko-psychologických poradnách. To přeučování vážně nebyla žádná výhra, opravdu to může zanechat stopy. I proto se od toho upustilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 1:36 pm    Předmět: Citovat

Což bylo jedině dobře. Mně by asi nikdy nepřeučili. (Stačilo jednou mít levou ruku v sádře Rolling Eyes - pravačkou jsem měl tak 5 řádků na stránku, když jsem chtěl stíhat. Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 3:56 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Což bylo jedině dobře. Mně by asi nikdy nepřeučili. (Stačilo jednou mít levou ruku v sádře Rolling Eyes - pravačkou jsem měl tak 5 řádků na stránku, když jsem chtěl stíhat. Laughing )


S tím přeučováním na pravou ruku se začínalo docela brzy, už ve školce. Učitelky pozorovaly děti při jídle, při hře a pokud některé dítě používalo víc levou ruku, hned ho důsledně nutily brát věci do ruky pravé ( pastelku, příbor atd) .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 4:30 pm    Předmět: Citovat

A stále se to děje Exclamation Znám osobně několik učitelek z mateřinek, které se velice divily, že se nemají věci dětem cíleně podávat do pravé ruky. Ani předpřipravovat příbory. Že si dítě vybírá stranu až do pěti let, to pro ně byla ohromná novinka... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út srpen 16, 2016 8:29 pm    Předmět: Citovat

Wendy a kolik je tem ucitelkam roků?
U nas se to neděje už dlouhe roky. Mladé učitelky vědí už ze školy, že se leváctví dávno nepřeučuje a ty starší , před důchodem nebo důchodového věku to vědí vlastně taky. Školní inspekce by takové počínání nepřekousla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 10:43 am    Předmět: Citovat

30-50. Já jsem si taky najivně myslela, že se to nesmí. A kdybych neřešila se starším synem to, co jsem řešila, ani bych se to nedozvěděla. Ono se cíleně nepřeučuje. Ale nějak se opomíjí, že leváci levou rukou nejen kreslí a píšou, ale taky v ní drží lžičku a příbor taky drží obráceně. A je naprosto běžné, že učitelky dětem příbory nachystají, jak jsou zvyklé... A děti, které nemají vybráno, kterou stranu preferují si ten příbor automaticky vezmou tak, jak jim je nabídnut, protože je to jednodušší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 11:21 am    Předmět: Citovat

wensdy: Zas na druhou stranu musim rict, ze to mi jako male (pry) delali taky a to i doma ... vzala jsem pastelku do leve ruky, tak mi ji (nenasilne!) vzali a nabidli do prave. Udelali to tak petkrat, sestkrat a zacala jsem to delat sama ... a nepamatuju si, ze bych z toho nekdy mela nejake trauma.

Na druhou stranu mam lateralitu pokrizenou az za roh Laughing a kdyz ted "musim" psat a nektere dalsi veci delat levou, tak to jde mnohem lip, nez bych cekala ... jasne, prava je po tech XY letech stale dominantnejso, ale levackou zvladam taky, na gymplu jsem s ni psala i zapisky ve skole (to byl zazitek). Dneska nemam problem levou rukou i kreslit.

Ono je to tak koneckoncu vlastne se "vsim novym". Houslisti levaci taky nemaji "housle pro levaky" atd ... a kdyz se to to dite nenasilne nauci "na druhou stranu", tak vlastne ani nepozna rozdil (lzicka se drzi v prave, vidlicka v leve) ... mozna ze zacatku mu to pujde trosku ztuha (trenink motoriky), ale pokud to preucovani neni ve stylu "privazu ti levacku za zada a opovaz se si ji odvazat!" tak bych to fakt tak moc nehrotila.

Dulezity je, ze to to dite bude tak jako tak bavit.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 12:06 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s Jitt. Snad jediná věc, kterou nedělám po levácku, je, že držím vidličku v levé. A ne že by mi to vadilo. (Jako je pravda, že když jsem chtěl na talíři spáchat velké krájení bez potřeby vidličky, tak šel nůž do levý, ale jinak mi to ani nepřijde.)
Podle mě trocha nenásilné obojetnosti neuškodí. Traumata nejsou z neleváckosti, ale ze způsobu k jaké se k ní došlo. Toť můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.