Proč gayům nepadají vlasy???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cf4b32be8b537a908fcf5d212d77779dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 12:18 pm    Předmět: Citovat

Taky si myslím - zvlášť pokud jde spíš o podpoření té zručnosti v ambidextrii než o přeučení na užívání jedné strany. Vždycky si vybavím Jiřího Trnku - jednou rukou maloval na plátno hrubé obrysy, druhou detaily... a klidně i najednou. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 1:06 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
wensdy: Zas na druhou stranu musim rict, ze to mi jako male (pry) delali taky a to i doma ... vzala jsem pastelku do leve ruky, tak mi ji (nenasilne!) vzali a nabidli do prave. Udelali to tak petkrat, sestkrat a zacala jsem to delat sama ... a nepamatuju si, ze bych z toho nekdy mela nejake trauma.



Nejde o trauma, ale o to, že je dysfatik. Proto si tu lateritu musel najít sám. jde o minimalizaci dyslexie, dysgrafie a dalších dys Wink je u něj prostě riziko, že vnucení opačné laterity by to šlo až do těžkých stádií.

Musím teda říct, že ve školce, kam chodil to nebyl problém. příbory si tam děti berou sami z příborníků atd, takže si tu ruku, kterou bude pracovat vybíral fakt sám. Těď půjde do školky jiné, tak doufám, že tam to bude podobné. Bohužel mladšího do té jeho nevzali a já nemám časově na to, dávat každého do jiné, tak jdou oba tam, kde je vzali spolu.

Někde zase tříleté děti krmí. Prostě jim nedovolí se najíst sami. To jsem se dozvěděla od známé tak, že se divila, jak u nás vě školce zvládají krmit 28 dětí najednou. Tříleté děti se přitom najíst umí...ale umažou se. tak to ve školce u známé řeší tak, že je nakrmí a nemusí po nich uklízet... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 1:56 pm    Předmět: Citovat

Osobne mi i ty nejruznejsi "dys" pripadaji jako snaha za kazdou cenu udelat z prirozenosti problem.

Tim nemam na mysli ze "dys" lide (dyskalkulici, dysgrafici, atd) neexistuji a nikdy neexistovali, ale ze se na vlne jakesi pseudokorektnosti (oproti druhemu extremu za minuleho rezimu), snazi udelat z komara velbloud.

Moje mama si za boha neni schopna zapamatovat jmena a adresy ... proste pismenka. Nicmene kdyby lidi misto jmen meli ciselne rady, tak si s prehledem pamatuje pul republiky (beze srandy).

Ja jsem pripad presne opacny, cisla mi vubec, ale vubec nic nerikaji a jsem rada, ze si pamatuju sve telefonni a sve rodne. Knihy jsou pro mne ale jednorazova zalezitost, protoze co si prectu, to stezi zapomenu. Dokonce jsem schopna popsat i co je na dane strance a kde zhruba tu stranku najdu. Proste funguju lip s psanym textem nez s cisly.

Je to jen jina forma "talentu" ....

Dyskalkulie mi nikdy diagnostikovana nebyla, ackoliv od druheho stupne zakladky jsem valcila s matikou i matikari. Postupne vsichni naznali, ze vim co pocitam, ale ty cisla tomu vubec neodpovidala ... nakonec jsme dosli k nazoru, ze pri pocitani obtiznych prikladu (derivace, integraly, upravy rovnic nad zakladni operace) se jednoduse muj mozek nezabyva tim, ze 2*3 = 6 a ze plus se po prevodu na druhou stranu meni na minus ... a podobne.

Ti lide "postizeni dys" jsou asi tak stejne jako dite, ktere ma problemy s telocvikem. Je leve na micove hry, ale exceluje v atletice. Stejne jako je nekdo "levy" na psani/cteni/pocitani (musi vynalozit vyssi usili aby se to naucil v pomeru s ostatnimi = dysgrafik) ale muze excelovat v matematice .... chapu to tak, ze tito lide vnimaji text/cisla jinak, nez ostatni. Coz z nich ale jeste nedela "chudaky".

A to uz vubec nemluvim o hudebnim sluchu. I muj tata, naprosty "hluchar" poznal, kdy hraju falesne, ale na tohle proste "nema bunky" tak hraje maximalne lidem na nervy. Verim tomu ze i on by se byl schopny naucit hrat na klavir (kde se jen mackaji klapky), ale stalo by ho to mnoho usili.

Co sem tim vsim chtela ale rict ... za minuleho rezimu neexistovalo se odlisovat (jeden metr na vsechny bez ohledu na talent/schopnosti), kdezto ted se z kazde odlisnosti (byt v ramci normalu, kazdy je jinak sikovny a nadany) dela problem ... proste opacny extrem Sad Zejmena kdyz vidim kolik lidi ma "dys" papir, tak mam pocit ze tech "normalnich" je ve spolecnosti mensina (nebo spis, je nikdo nediagnostikoval, ackoliv taky jsou "nejake dys").

Osobne zastavam nazor, ze to dobre neni, stejne jako nebyl dobre ten "minuly". Jako s tim "preucovanim" levactvi atd ...

Ale to uz jsem pod timhle tematem skutecne HODNE OT.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 2:18 pm    Předmět: Citovat

Jitt: jsem dislektik...co ti k tomu mám říci. Chodila jsem do spec. třídy, kde nás bylo 10 a měla jsem dvakrát tolik hodin češtiny. Díky tomu jsme mohla jít na střední školu a následně z Českého jazyka maturovat. Do čtvrté třídy jsem nechápala, k čemu jsou interpunkční unaménka mezery mezy slovy. psala jsem asi takto "anickaskakalapreskaluzeanamocilase" a nechápala jsem, proč je to špatně.

A co se týče dysfázie... to, že pětileté dítě neartikuluje a nezvládá jemnou motoriku není žádná legrace. obzvláště dneska, kdy se po dětech, co nastupují do prvních tříd pomale chce, aby už uměly číst, psát a počítata. protože mají tak natřískané osnovy, že nemají čas je to učit. Já jsem ráda, že se to dneska řeší, a o každém, kdo mi dělá přednášky, že k logopedovi a na foniatrii chodíme zbytečně si myslím svoje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 3:04 pm    Předmět: Citovat

Wendy, tak o tom, že by děti nastupující do 1.tridy měly umět základy psaní a čtení jsem neslyšela. U zápisu se na písmenka ptají, ale kdo je neumí, není to žádná tragédie.
Spíš pozoruji, kolik přibývá děti s vadou řeči. Před 15- 20 lety byly tak 2 děti z deseti, odcházející do první třídy, co měly nějakou vadu řeči. Teď je to naopak, 2 děti z deseti mluví tak, že je jim rozumnět. Nejsou to jen sykavky, r a ř, ale i další písmena. A rodiče na to prdí, případně se rozplývají nad roztomilou pstlavostí potomka a pak obviňují učitelé v první třídě, že nedokáží naucit jejich děti správně číst s psát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 3:05 pm    Předmět: Citovat

wensdy: Reagovala jsem hlavne na mnozstvi tech papiru co koluji mezi lidmi. Nikoliv na to, ze existuji lide se skutecnymi problemy (ktere ale, jak jsi sama rekla, hodne zavisi i na okolo; dalo hodne prace najit nekoho, kdo by ti mezery a interpunkce "srozumitelne" vysvetlil, kdyz to, co funguje na majoritni spolecnost selhalo).

Jinymi slovy ... ano, existuji astmatici a kardiaci. Ano, tito lide musi uzivat leky aby se nedusili/nedostali infarkt.

Coz ovsem nezduvodnuje fakt, ze pulka tridy ma papir od doktora na osvobozeni od telocviku, protoze "maji astma". Kolik z nich skutecne a kolik z nich "jen proto" aby nemuseli cvicit, pripadne se nemuseli tolik snazit a vydobyli si ulevy?

Koneckoncu, staci se podivat i na vrcholove sportovce. Astmatik, kardiak, astmatik, kardiak ... jen tamhle je vyjimka! Dva astmatici vedle sebe ...
Aneb lekarsky zduvodnujeme doping.

V zadnem pripade jsem nechtela rict, ze "dys" lide neexistuji. Jenze skutecne je resenim kolem nich chodit v rukavickach "aby se jim nahodou nestalo i neco jineho" ? Respektive ten zastup deti mavajici (a velmi uvedomnele!) papirem z PPP "ja jsem dys! Pozor na mne!" mne skutecne utvrzuje v tom, ze v te mase "dys" jen skutecne minorita ma realny problem. Zatimco ten zbytek ... zneuzit se da dnes vse a trend tomu spis napomaha, aspon tak to proste vidim ja.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 3:12 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
wensdy: Reagovala jsem hlavne na mnozstvi tech papiru co koluji mezi lidmi. Nikoliv na to, ze existuji lide se skutecnymi problemy (ktere ale, jak jsi sama rekla, hodne zavisi i na okolo; dalo hodne prace najit nekoho, kdo by ti mezery a interpunkce "srozumitelne" vysvetlil, kdyz to, co funguje na majoritni spolecnost selhalo).

Jinymi slovy ... ano, existuji astmatici a kardiaci. Ano, tito lide musi uzivat leky aby se nedusili/nedostali infarkt.

Coz ovsem nezduvodnuje fakt, ze pulka tridy ma papir od doktora na osvobozeni od telocviku, protoze "maji astma". Kolik z nich skutecne a kolik z nich "jen proto" aby nemuseli cvicit, pripadne se nemuseli tolik snazit a vydobyli si ulevy?

Koneckoncu, staci se podivat i na vrcholove sportovce. Astmatik, kardiak, astmatik, kardiak ... jen tamhle je vyjimka! Dva astmatici vedle sebe ...
Aneb lekarsky zduvodnujeme doping.

V zadnem pripade jsem nechtela rict, ze "dys" lide neexistuji. Jenze skutecne je resenim kolem nich chodit v rukavickach "aby se jim nahodou nestalo i neco jineho" ? Respektive ten zastup deti mavajici (a velmi uvedomnele!) papirem z PPP "ja jsem dys! Pozor na mne!" mne skutecne utvrzuje v tom, ze v te mase "dys" jen skutecne minorita ma realny problem. Zatimco ten zbytek ... zneuzit se da dnes vse a trend tomu spis napomaha, aspon tak to proste vidim ja.


Jojo, za protekční papír se schová všechno. I leckterý nevychovaný sprateček vlastně není nevychovaný, je hyperaktivní. Laughing

Ovšem opravdu hyperaktivní dítě ...to je pro silné povahy. Takové dítě rodiče zocelí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 3:16 pm    Předmět: Citovat

Ilona: Presne ... narazim na rozdil mezi realitou (wensdy, jeji syn a lide s podobne zavaznymi problemy) a pseudokorektnosti (moje dite je urcite dyslektik, vzdyt v jednom roce blbe drzelo tuzku!!!) nekterych rodicu, kteri ztraci soudnost s tim, jak se uvolnilo vnimani jednotlivych poruch. Aby svemu "nunankovi" zajistili co nejhladsi start, nejvetsi ulevy a vubec peci okoli. (bez urazky z mistnim, sve deti jiste velice milujicim, rodicum).

Aneb papir na vse vybavime na pockani ... Rolling Eyes
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 3:19 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:
astrid napsal:
Laughing Laughing

Za plešatění mužů jsou zodpovědné mužské hormony. Ženy 55+ (po menopauze) mají někdy problém s padáním vlasů, protože mají rozhozenou hormonální rovnováhu. Nemůže to být tím? Homosexuální muži mají možná víc ženských hormonů.. obrazně řečeno... je to blbost? Cool


Jenže to by pak ženy - lesbičky měly teoreticky zase více mužkých hormonů a sklonem k plešatění by trpěly ony - a toho jsem si nevšimla. Question Ale je fakt, že lesbiček znám méně než gayů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 5:09 pm    Předmět: Citovat

Ilona, Jitt: Pokud jde o zneužívání těchto papírů, tam si myslím, že jsme za jedno Wink je něco jiného, když má zmíněný dilektik více hodin češtiny a je v malotřídce, aby na něj měl pedagog čas, a (to je důležité) naučíse to, nebo píše jak prase a je to všem jedno, protože má na to papír. Tu druhou variantu neuznávám.
Syn má dysfázii (špatná řeč, neklid adt).Ale rozhodně ho tím nikde neomlouvám. Prostě to není důvod, aby do konce života šišlal a mluvil v jednoduchych větách jako "Já chtít jíst" . Nebo aby strkal spolužáky, házel věcma atd...Spíš žádám učitelky ze školky o spolupráci-aby mi řekly, pokud a v čem je problém, a my se na to doma zaměříme a potrénujem to. Opakuju se, byly milionové. A později se i sami ptali, jestli s ním nemají něco cvičit - dávat mu cíleně nejaké hry (stavbu z kostek, kreslení, stříhání...)
není to diagnóza na celý život . Je to nerovnoměrný vývoj v některých "oblastech". Problém nastává (dle toho, co jsem si poslechla od doktorů a načetla), když se to zanedbá. Nejpříznivější období pro takové děti je právě ten předškolní věk, kdy jsou jak houby a nasají toho obrovské množství. jde tam potom o to, co nejvíc minimalizovat ty dys "vady" o kterých tu mluvíme a tím usnadnit učení ve škole.

To, že ty děti při nástupu do školy mají špatnou řeč atd. je z velké části zanedbání rodičů /co si budeme povídat, když někomu šišlající šestileté dítě připadá roztomilé.../
Nejsem z těch maminek, ce chtějí děti těma papírama omlouvat. A uznávám, jsem z toho, že si mě tam skoro každý zařadí už unavená (i když DV se to netýká Wink )

A taky se mnohdy sama sebe ptám, co se pro ty papíry musí vlastně udělat Smile Když si vezmu, jaké s tím byly u prvního kluka problémy... Jaké usílí mě stálo získání žádanky Embarassed Asi jsme měla zkusit obálku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.