Nová hned se dvěma dotazy :)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=734363a56bc5690c7c332194b35eecaeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Charlotte
0-7
0-7


Založen: 20.9.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 1:51 pm    Předmět: Nová hned se dvěma dotazy :) Citovat

Ahoj Smile
Jsem tu nová a hned mám dva dotazy:
1) Začala jsem se barvit hennou na černo zatím jsem zkoušela jen tu z dm a vůbec nechytla...Teď mam objednanou od Khadí černou a čisté indigo...Myslíte, že bude lepší obarvit se každou samostatně v rozmezí třeba měsíce, nebo je namíchat, nebo s nimi udělat tzv doufázové barvení ? Aby to ve výsledku bylo co nejčernější Smile
2)Někde se píše, že se má spát s rozpuštěnými vlasy, jinde že mají být v culíku ? Co je tedy pro mé vlasy správně ?
předem moc děkuji za reakce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 5:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
1) vzhledem k tomu, že Khadí černá obsahuje hlavně indigo, tak je podle mě celkem jedno, jak to namícháš. (Akorát co já vím, tak Khadí bývá kvalitní a jemně mleté, tak posuď, jak bude vypadat to čisté indigo - jestli bude dobré k přímému smíchání, nebo ho radši použiješ zvlášť.)
Jen dej pozor, že indigo má narozdíl od henny rádo zásadité prostředí (tzn. ŽÁDNÝ citron, ocet apod.). Jen si teď nevzpomenu, co tam tím pádem můžeš přidat.

2) Rozpuštěné vs. culík, to se tu (asi nejednou) řešilo. Výsledkem bylo ,,spi, jak ti to vyhovuje". Někdo u rozpuštěných nadává, že si je zalehává a všude se pletou, tím pádem se můžou ničit. Jiným to vůbec nevadí. Tady asi opravdu záleží čistě na osobních preferencích.

Ať rostou k tvé spokojenosti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlotte
0-7
0-7


Založen: 20.9.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 6:42 pm    Předmět: Citovat

Dobře, děkuju Smile asi to jen zaleju černým čajem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 7:17 pm    Předmět: Citovat

ahoj, vitaj na DV Smile

ak chceš farbiť na čierno, väčšinou sa používa práve to dvojfázové farbenie.. ale (zrejme) to nie je to, čo si pod tým predstavuješ ty - dvojfázové farbenie sa robí tak, že najprv farbíš čistou hennou, aby si mala červený základ a následne farbíš s indigom... čisté indigo ti bez podkladu nemusí chytiť podľa tvojich predstáv - ak nemáš prirodzene tmavé vlasy, asi nebudeš z výslednej farby nadšená
čiernu hennu som neskúšala, ale je to zmes henna + indigo, takže do tmava pôjde určite, akurát odhadujem, že pôjde skôr do tmavohneda ako do čierna...

inak čo je dôležité pri farbení s indigom, je potrebné odsledovať teplotu, pri viac ako 50-60 stupňoch sa totiž farbivo ničí... na rozdiel od henny sa indigo nenecháva odstáť, farbíš, len čo začne púšťať farbu (odhadom do 15. minút) a to platí aj pri henne s prímesou indiga, inak pôjde viac do červena na úkor tmavej... tiež sa odporúča pridať lyžičku soli, kvôli zásaditému prostrediu (a nesmie sa pridávať nič kyslé)

dúfam, že sa farba podarí podľa tvojich predstáv Smile
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlotte
0-7
0-7


Založen: 20.9.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 8:00 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za rady Smile tím dvoufázovým jsem myslela jako, że bych to nejdřív udělala tou černou hennou (tedy hennou s příměsí indiga) a pak na to dala to čisté indigo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 8:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, vitej na DV Smile

Cajem bych nezalevala, je mirne kysely. Misto soli bych mozna pridala spis trosku jedle sody, ta je zasadita 100%. Dobra poznamka o teplote, z kohoutku v panelaku vetsinou tece 55 - 60°C kdyz se to "ohuli" na horkou stranu. Pripadne si poridit vhodny teplomer Smile

Barvy s indigem od khadi jsou velmi tmave, je to zde nejvic doporucovana znacka jak chce nekdo tmavou hnedou bez nadechu zrz a chytaji velmi tmave. Tmava hneda pry az skoro cerne, pripadne se da nechat pusobit dele nez "jen" hodinu jak doporucuji (holky co chteji svetlejsi hnedou pak splachuji treba po 15ti-20ti minutach a stejne je to spis stredni hneda, skutecne BARVI fest.)

Ciste indigo vetsinou na predem nehennovane vlasy chyta spatne ci se rychle vymyva, nicmene lze ho nasledne pouzit i pres prave nabarvene vlasy. Nastesti ani u henny ani u indiga neni treba cekat s dalsim barvenim, "aby se vlasy neznicily" jako u chemickych barev, takze barvi dle svych predstav Smile

Jen si dovolim nakonec velmi durazne upozorneni ... jen pro jistotu. Jak si jednou das indigo na vlasy, uz na ne nesmis pouzit peroxid, dokud to vsechno neodroste. Indigo + peroxid = zelena barva, ktere se clovek zbavuje fakt HODNE blbe a je to prakticky mission impossible dostat dolu. Dobre si tedy rozmysli, jestli chces cerne barvy dosahnout prave indigem, protoze pokud by ses posleze rozhodla ze se ti cerna nelibi a budes ji chtit zesvetlit, peroxidem to nepujde (budes riskovat vyse zminovanou zelenou).

Omlouvam se, ze to pisu jak pro blbce, ale je tu dost pripadu kdy holky pak pisou "tak jsem zkusila odbarvit to indigo a ono je to zelenyyyy.... " ... tak proto Smile Tohle se vyplati opakovat neustale a do zblbnuti.

Jinak preji hodne stesti Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charlotte
0-7
0-7


Založen: 20.9.2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út září 20, 2016 9:09 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď Smile u černé už jsem několik let jen jsem se vždy barvila chemicky, chemii mám už do půlky odrostlou a odosty mám tmavě hnědý...
Ale světlý vlasy bych určitě nechtěla takže peroxid nehrozí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.