Nové individuum s otázkou :)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c4462849dc748abf4ff11f6c00568dddZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wavelet
0-7
0-7


Založen: 21.9.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st září 21, 2016 1:01 pm    Předmět: Nové individuum s otázkou :) Citovat

Ahojky!
Tímto chci pozdravit všechny příznivce dlouhých vlasů. Wink
Po delší době, co jsem si sem chodila počíst jen jako takový host, jsem se konečně rozhodla zaregistrovat. Very Happy Jsem taková podivná bytost se zálibou ve sportu (zejména těch, které ostatní považují za jakýmsi způsobem nebezpečné, což já osobně nechápu Very Happy ), knihách a kreativní činnosti. Samozřejmě neopomenu zmínit zvířectvo, k němuž mám odmala velice kladný vztah... Smile
Asi před rokem jsem se rozhodla, že bych chtěla zpět dlouhé vlasy. Někdy kolem přestupu na druhý stupeň jsem si ze dne na den nechala ostříhat vlasy. tzn. moje vlasy sahaly někam pod zadek a já se rozhodla, že si je nechám ostříhat někam do okolí lopatek - u kadeřnice z toho vzniklo mikádo, které vzhledem k hustotě toho mýho hnízda ala Hermiona Grangerová, vypadalo skoro jako střecha, od té doby byly moje vlasy udržovány na můj vkus vcelku krátké. Nyní jsem rozhodnuta prosadit svoje přání. (Momentálně mi vlasy sahají zhruba do půlky zad a prozatimní cíl zní - někam pod zadek...)
Jsem se nějak rozepsala... Shocked Tak se radši posunu k otázce. Může cukrovka způsobit, že mi vlasy rostou pomaleji? Já jen mám takový pocit, že od doby, co mám cukrovku mi opravdu rostou nějak pomaleji. Very Happy A zní to docela logicky vzhledem k poruše metabolismu tuků, cukrů a změnám vlastností bílkovin...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2016 5:50 pm    Předmět: Citovat

Inu, možné to určitě je. Takový normální přírůstek u zdravého člověka je nějakých 0,7-1 cm. Nevím kolik jsi měla předtím, husté vlasy rostou rychleji než ty jemné - alespoň co se tak různě ptám po okolí.

Cukrovka se dá přírodně zmírnit/léčit. 2x denně užívat dvě polévkové lžíce skořice, rozmíchat do vody a vypít, nebo dát do želatinových kapslí a zapít. Sama ji občas užívám preventivně, i když cukrovku nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wavelet
0-7
0-7


Založen: 21.9.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2016 9:40 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Smile Vím, že to byla docela blbá otázka, jen jsem chtěla zjistit, jestli někdo nemá podobné zkušenosti... Very Happy K těm kapslím a skořici... Není to spíš jako něco pro druhý typ? (cukrovka, která jde léčit bez inzulínu, ale je de facto horší) Myslím, že u jedničky by to nepomohlo, jelikož kompenzaci mám ok, jen ty vlasy rostou nějak pomaleji... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 8:17 am    Předmět: Citovat

No je to jenom rada, řídit se jí pochopitelně nemusíš, jen mi přišlo škoda neříct, když už tu ta možnost je.
Typy cukrovek jsme u tohoto nikdy nerozlišovali, kdo skořici pravidleně dělal, tomu to pomohlo. V Chorvatsku jsme s tím vyléčili velice nemocného devítiletého chlapečka, který byl na tom opravdu špatně... resp. vyléčil se sám. Stačilo mu jen říct, co má dělat. Ta léčba prakticky nic nestojí a za vyzkoušení taky nic nedáš.

Přeju hodně štěstí s vlásky!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 9:58 am    Předmět: Citovat

Cukrovka prvního typu je autoimunitní onemocnění.


Jinak ano, může být ovlivněna kvalita vlasů. kůže, nehtů.

Mám revmatoidní artritidu a každý rok beru tříměsíční kůru vitamínů na vlasy, protože bez toho jsem jak vypelichaná slepice....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 10:45 am    Předmět: Citovat

Jaká kúra ti pomáhá? Ráda se nechám na podzim inspirovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 11:04 am    Předmět: Citovat

Kupuju si Donna hair nebo Revalid (to, co je v akci) a mám s nimi lepší zkušenosti, než třeba s revitalonem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 11:32 am    Předmět: Citovat

Děkuju, tyto produkty neznám, ráda zkusím něco nového Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 11:43 am    Předmět: Citovat

Budu držet palce.

Já jsme ráda, že se takovéto rovnou namíchané tabletky už vyrábí. Ještě deset let zpátky jsem si "míchala" sama methionin s minerály a tak....to byla vždycky rovnou sváča Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2016 1:21 pm    Předmět: Citovat

To si neumím představit míchat sama Very Happy

Tak jsem rovnou vzala největší balení Donna hair. Na to druhé jsem koukala taky, nelíbilo se mi složení, vedlejší efekty a přece jenom nejsem cílovka. Mně by mělo stačit hlavně doplňovat správné minerály a živiny, když nemám žádnou nemoc. Ale vlasy mi na podzim padají jako každému a je to nepříjemné... Zmírňuje to henna, dávala jsem před týdnem první vrstvu po delší době a hned je to o půlku lepší. Ale snažím se poctivě zobat výživu i v doplňcích.
Nedávno jsem dostala doporučení na kapsle z DM drogerie, za pár šupů a vlasy po tom prý rostou jako divé. Koupila jsem dvě balení a furt je zapomínám brát pravidelně Embarassed .. zato je ale dobře snáším, někdy je mi blbě z těch plnidel, protispékavých látek, stabilizátorů a já nevim co do toho všechno ještě cpou... Třeba Biosil nemůžu brát, je v něm něco, z čeho se mi navaluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.