přírodní šampony 100% bez jakýhkoliv sulfátů -exisují vůbec?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1ece5b21b1ed1a2c516d2453f50409ffZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adios
8-20
8-20


Založen: 27.6.2016
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 6:09 pm    Předmět: přírodní šampony 100% bez jakýhkoliv sulfátů -exisují vůbec? Citovat

Ahoj,kupuji si přírodní šampony od Alverde ale četla jsem,že sodium coco sulfát je skoro stejný jako sodium laureth sulfate. Tak se ptám jestli vůbec existují nějaké šampony 100% bez jakýhkoliv sulfátů (vše kde je napsaný na konci sulfate)? Nejlépe které mají v DM? A ještě bych byla ráda za cenu pod 200 kč Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út říjen 25, 2016 7:28 pm    Předmět: Citovat

Co se šamponů týče, absolutně netuším. Ale můžeš zkusit třeba mytí kondicionérem - taky to umeje. Nebo nějakou no poo metodu (je toho na výběr spousta a většina z toho myje velmi dobře).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 7:22 am    Předmět: Citovat

Sulfáty obecně se hodně řešily v tomhle vlákně:

http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1087&postdays=0&postorder=asc&start=270

Myslím, že se tam mihlo dost tipů i na konkrétní šampony - co obsahují a co ne. Hodně z těch přírodních šamponů má ve složení právě zmíněný Coco sulfate.
S ním je to ale dvousečné - pokud má šampon mýt a čistit, nějaký detergent prostě obsahovat musí. Jde o to, v jaké míře a z čeho je získaný. Např. značka Desert Essence (uvádím čistě proto, že ji znám, ne nutně jako doporučení) ve výčtu složení vysloveně zmiňuje, že u coco sulfatu jde o derivát přírodních látek - s tím, že suroviny pro výrobu byly v bio kvalitě. Podobně na tom budou třeba i přírodní mýdla (olivové obsahuje sodium olivate). Mně osobně to přijde přeci jen o kapku lepší varianta než sodium laureth sulfat...

Vysloveně čisté "šampony" podle mě nemůžou být v konzistenci, na jakou jsme zvyklí, tj. nějaký gel z tuby, ale půjde např. o mycí jíly (lávová zem), shikakai ap.
Anebo ty připravené doma - na bázi sody či jiného mycího prvku (vejce, citron, ocet)... Nějaké tipy určitě budou tady: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=3&postdays=0&postorder=asc&start=0 , a pak v sekci o No poo, kterou zmiňoval Portos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: st listopad 02, 2016 12:11 am    Předmět: Citovat

Co nějaké ty tuhé šampony - např. od Naturinky? A nebo možná zkuste ještě prozkoumat značku 100% Pure.
Jéééé, a vlastně Yves Rocher dělá vyloženě nepěnivý šampon. Ale to není moke zrovna oblíbená značka, protože nemám žádnou jistotu, že netestují ma zvířatech a já jim prostě nevěřím a proto už nekupuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitana
41-80
41-80


Založen: 9.6.2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st listopad 02, 2016 10:03 am    Předmět: Citovat

Bez sulfátů by měli být šampony Hristina. Jako čistící složka je výtažek z mydlice Smile Teď zrovna testuju a zatím to vypadá dobře. Vlasy to umyje a jsou jemné. Doufám jen že nebude zjemňovat až moc, ale naopak tím čistým složením posílí. Hlava absolutně nesvědí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
faoltiarna
0-7
0-7


Založen: 11.11.2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 3:50 pm    Předmět: Citovat

Já si teď kupovala Santé vyživující, ten je bez sulfátů. Docela dlouho jsem hledala, protože, ač je to vtipné, tak SLS mi vadí jen trochu, naproti tomu coco sulfate mě úplně zabíjí, a to nemluvím o olefin sulfátu, který je v Bione šamponech, to už je úplná katastrofa. Takže pro mě to bylo buď jakž takž použitelné sls, nebo hledat něco úplně bez.
Ještě jsem koukala na eco cosmetics, ti mají také bez sls, sles, scs a olefinu Smile Ten bych ráda vyzkoušela příště Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitana
41-80
41-80


Založen: 9.6.2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: po listopad 14, 2016 10:16 am    Předmět: Citovat

Mě taky vadí víc coco sulfate a šampony s olefinem. Od bione jsem objevila šampon bez olefinu Keratin+Kofein, podle mě jen s cukernými tenzidy. Koupila jsem si k němu i bezoplachový kondicionér. Vlasy po umytí vypadali pěkně a oživeně, ale neskutečně mě po něm začli padat vlasy. Tak jsem ho vysadila a vrátila se k Hristině a všechno v pořádku. Ten kondicionér s Kofeinem je výborný a požívám ho dál. Krásně hydratuje vlasy.
Kopíruju složení šamponu, třeba někomu bude vyhovovat. Možná mi vadil právě ten kofein.
aqua, sodium cocoyl glutamate, cocamine oxide, disodium cocoyl glutamate, caffeine, lauryl glucoside, cocamidopropyl betane lactic acid, parfum, lecithin, macadama ternifolia seed oil, hydrolyzed keratin, allantoin, sorbitan caprylate, panthenol, phenoxyethanol, caramel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aksana
0-7
0-7


Založen: 5.10.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 1:15 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, ráda bych se připojila k vaší diskuzi o šamponech bez sulfátů.

Jsem kadeřnice a tak jsem tento problém řešila u svých zákaznic a také u sebe protože sama mám jemné vlasy náchylné k padání.

Je pravda že detergent zvaný sodium laureth (lauryl) sulfate je látka škodlivá tím, že dráždí mazové a potové žlázky k nadměrnému výměšku, což následně vede k přemnožení bakterií a plísní které se shlukují u vlasové cibulky a narušují jejich výživu. Dochází tak k negativním změnám v mikroflóře vlasové pokožky a následkem jsou problémy, jako: padání vlasů, nevyvážený růst, svědění pokožky, lupy, nadměrné maštění nebo i dehydratace vlasové pokožky.

Tato agresivní složka bere vlasům lipid který stmeluje vlasové šupinky a tím chrání keratinové vlákno uvnitř vlasu. Povrch vlasu je pak suchý drsný, špatně se rozčesává, bez lesku a vyžaduje používání dalších přípravků (kondicionérů, masek…), které obsahují další agresivní složky, která negativně působí na keratinové vlákno (mění strukturu molekul keratinu). Oleje v kondicionérech a maskách zjemňují keratinové šupinky a tím se vlas stále více oslabuje a ztenčuje...

Šampon by měl mít takové vlastnosti aby po jeho použití nebylo třeba napravovat jím způsobené škody (kondicionéry a maskami).

Vlas po použití šamponu má být pevný, lehký s lesklým rovným povrchem (ne jemný a měkký).

Přesto však šampon musí obsahovat mycí prostředek který jemně odmastí, zničí patogenní bakterie a plísně ve vlasové pokožce, to znamená že vytvoří dobré mikroklima ve vlasové pokožce.

Jako kadeřnice jsem měla možnost pozorovat působení různé vlasové kosmetiky na mých zákaznicích. Hledala jsem co by nejlépe vyhovovalo a v současnosti jsem velice spokojena s přípravky LiteRAM.
V těchto šamponech je přítomna mycí složka disodium laureth sulfosuccinate. Nejsem chemik tak jsem hledala na internetu a našla že i když je to syntetická složka, je obsažená v přípravcích pro citlivou pleť a pokožku a má zklidňující a antibakteriální účinek.
Tyto dvě chemické složky jsou naprosto rozdílné.
Více třeba zde: http://kittenish.onsugar.com/Disodium-Laureth-Sulfosuccinate-vs-Sulfates-6216981

Co je ale důležité, to jsou výsledky této kosmetiky které jsou velice přesvědčivé. Z dlouhodobého hlediska mohu říct že růst vlasů je vyvážený, pokožka hlavy je zdravá a i zničené vlasy se uzdravují.

Také co je třeba zdůraznit - dobrý výsledek zaručuje jen správná volba produktu s odbornou konzultací, protože potřeby vlasů jsou velice individuální. Důležitá je také zpětná vazba s odborníkem, protože po vyrovnání mikroflóry pokožky je třeba změnit přístup a zvolit jiný přípravek. Zvláště to platí tam kde byly problémy s vlasovou pokožkou a poškozenými vlasy.

Zde se jedná o vlasovou terapii, takže se pracuje s procesy která probíhají ve vlasové cibulce a ve vlasu, proto výsledek nemůže být okamžitý, ale je třeba dát vlasu čas na jeho uzdravení.

Tak jsem se trochu rozepsala Smile
Přeji hezký den
A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 6:47 pm    Předmět: Citovat

Když tu padla řeč o té Hristině, našla jsem tam sprchové gely se šamponem dohromady (například tento.

Mělo by to mít toto složení: Složení: VODA, SEZAMOVÝ OLEJ, JOJOBOVÝ OLEJ, MYDLICE LÉKAŘSKÁ, AVOKÁDOVÉ MÁSLO, VÝTAŽEK Z ALOE VERA, JOGURT, PANTHENOL, MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ EXTRACT, VČELÍ VOSK

INCI: AQUA, SESAME OIL, JOJOBA OIL, SAPONARIA OFFICINALIS EXTRACT, AVOCADO BUTTER, ALOE VERA EXTRACT,YOGHURT POWDER, PANTHENOL, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, BEESWAX

Tedy extrakt z mydlice, jak hodnotíte tento?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alishia
81-160
81-160


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 6:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ADIOS, bez akehokolvek sulfatu su sampony od 100% PURE. Neviem ci uplne vsetky (ale myslim ze ano), minimalne na 100% bez sulfatov je ich Sampon Mata a chaluhy -
http://somethingbiotiful.blogspot.sk/2015/11/100-pure-sampon-mata-chaluhy-kelp-mint.html

Clanok som pisala sice uz davno ale stale je to moj No.1 sampon Smile

Co uz potesi menej, je cena. Vascsie balenie sa oplati viac a vydrzi mi pokojne aj pol roka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.