přírodní šampony 100% bez jakýhkoliv sulfátů -exisují vůbec?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=763f63aa7facfc0036c7dcd538f969c5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alishia
81-160
81-160


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 7:02 pm    Předmět: Citovat

A vlastne uplne bez sulfatovy je aj sampon WELEDA! Prijemnejsia cena a predavaju ho bezne v DM drogerii. Tiez vynikajuci sampon, ale peni ovela menej ako 100% Pure, co mu vsak neubera na ucinku. Wink
http://somethingbiotiful.blogspot.sk/2016/05/prirodny-sampon-proti-lupinam-weleda.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2016 8:10 pm    Předmět: Citovat

Aksana napsal:
Dobrý den, ráda bych se připojila k vaší diskuzi o šamponech bez sulfátů.

Jsem kadeřnice a tak jsem tento problém řešila u svých zákaznic a také u sebe protože sama mám jemné vlasy náchylné k padání.

Je pravda že detergent zvaný sodium laureth (lauryl) sulfate je látka škodlivá tím, že dráždí mazové a potové žlázky k nadměrnému výměšku, což následně vede k přemnožení bakterií a plísní které se shlukují u vlasové cibulky a narušují jejich výživu. Dochází tak k negativním změnám v mikroflóře vlasové pokožky a následkem jsou problémy, jako: padání vlasů, nevyvážený růst, svědění pokožky, lupy, nadměrné maštění nebo i dehydratace vlasové pokožky.

Tato agresivní složka bere vlasům lipid který stmeluje vlasové šupinky a tím chrání keratinové vlákno uvnitř vlasu. Povrch vlasu je pak suchý drsný, špatně se rozčesává, bez lesku a vyžaduje používání dalších přípravků (kondicionérů, masek…), které obsahují další agresivní složky, která negativně působí na keratinové vlákno (mění strukturu molekul keratinu). Oleje v kondicionérech a maskách zjemňují keratinové šupinky a tím se vlas stále více oslabuje a ztenčuje...

Šampon by měl mít takové vlastnosti aby po jeho použití nebylo třeba napravovat jím způsobené škody (kondicionéry a maskami).

Vlas po použití šamponu má být pevný, lehký s lesklým rovným povrchem (ne jemný a měkký).

Přesto však šampon musí obsahovat mycí prostředek který jemně odmastí, zničí patogenní bakterie a plísně ve vlasové pokožce, to znamená že vytvoří dobré mikroklima ve vlasové pokožce.

Jako kadeřnice jsem měla možnost pozorovat působení různé vlasové kosmetiky na mých zákaznicích. Hledala jsem co by nejlépe vyhovovalo a v současnosti jsem velice spokojena s přípravky LiteRAM.
V těchto šamponech je přítomna mycí složka disodium laureth sulfosuccinate. Nejsem chemik tak jsem hledala na internetu a našla že i když je to syntetická složka, je obsažená v přípravcích pro citlivou pleť a pokožku a má zklidňující a antibakteriální účinek.
Tyto dvě chemické složky jsou naprosto rozdílné.
Více třeba zde: http://kittenish.onsugar.com/Disodium-Laureth-Sulfosuccinate-vs-Sulfates-6216981

Co je ale důležité, to jsou výsledky této kosmetiky které jsou velice přesvědčivé. Z dlouhodobého hlediska mohu říct že růst vlasů je vyvážený, pokožka hlavy je zdravá a i zničené vlasy se uzdravují.

Také co je třeba zdůraznit - dobrý výsledek zaručuje jen správná volba produktu s odbornou konzultací, protože potřeby vlasů jsou velice individuální. Důležitá je také zpětná vazba s odborníkem, protože po vyrovnání mikroflóry pokožky je třeba změnit přístup a zvolit jiný přípravek. Zvláště to platí tam kde byly problémy s vlasovou pokožkou a poškozenými vlasy.

Zde se jedná o vlasovou terapii, takže se pracuje s procesy která probíhají ve vlasové cibulce a ve vlasu, proto výsledek nemůže být okamžitý, ale je třeba dát vlasu čas na jeho uzdravení.

Tak jsem se trochu rozepsala Smile
Přeji hezký den
A

Jak vypadá batericidní a fungicidní účinek u šamponu, prosím? Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2016 9:28 pm    Předmět: Citovat

Mě by jenom zajímalo, proč reklamy od Aksany přežívají, zatímco jiné jsou editovány...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2016 8:57 am    Předmět: Citovat

Portos: Další příspěvky s reklamním obsahem bychom už editovali - ty dva konkrétní (z toho jeden přímo ve vlákně o LiteRAMu, kam patří) jsme se po domluvě rozhodli ponechat. Důvody a průběh jsou věcí interní, ale můžu Tě ujistit, že konkrétní případy se vždy zodpovědně řeší. Vyhodnocování toho, nakolik jde o objektivitu a nakolik o obchodní zájmy, není vždy vysloveně jednoznačné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2016 11:26 am    Předmět: Citovat

Páni, díky za odpověď.
(Já vím, občas se v tom moc šťourám. Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.