Zacuchávající se vlasy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=01dd9694f0d1a19a0c83686710bea23dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marci23
0-7
0-7


Založen: 3.11.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2016 9:19 am    Předmět: Zacuchávající se vlasy Citovat

Ahoj, jsem tu nová tak doufám že nedělám něco špatně nebo snad blbě nepíšu koukala jsem že jako níž jsou nějaké už témata ale co jsme tak četla tak jako na mě nic nesedlo tak zkusím napsat můj problém. Hodně jsem si vlasy barvila takže si umíte představit jak moje vlasy vypadali je to tak rok co se snažím o ně pešovat pořídila jsem si karáč, kokosový olej no zkouším různé šampony přírodní a kondicionéry a vlasy se mi dost zlepšily... až do teď. Už jsem opravdu vyzkoušela snad vše nebo si to myslím ale už si nevím rady. Vlasy si umeju, většinou večer a pak si jdu číct nebo vařit na dalí den aby vlasy uschli a nemusela jsme je fénovat, obač když nestíhám umeju ráno a vyfénju ale fakt málokdy, avšak se mi začalo dít že jsem si vlasy rozčesala byli skvěli ale třeba jen na chvíli... pak jedu do práce busem a v práci si jen tak ledabyle prohrábnu vlasy a najdu takových dredů že se stydím vyjít z kanceláře ven aby to nikdo neviděl.... rozčešu a za nedlouho opět... když večer příjdu domu z práce nebo když se ráno probudím a chci si vlasy rozčecat hotová trgédie a prostě tak půl hodiny než je dám nějakým způsobem do kupy... zkoušela jsem lejíčky, kondicionéry vše a prostě stejnek efekt, pomůže ale nachvíli .. vím že jako je dobré dát si to culíky ale když já nechci furt chodím s culíkem nebo dredem :/ už si nevím rady.. máte nějakou radu nebo něco čím bych ty vlasy nějak do kupy ? ještě bych měla zmínit že se barvím hennou a používám šampony z Yves Rocher a ted mám kondicionér z Lushe (Veganese) .... No a občas ten kokosvý olej nebo olejíčky na konečky... Sad prosím poradte Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2016 5:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
neboj, od toho tu to fórum je, aby se daly klást dotazy. Wink

Abych řekl pravdu, tak mě moc nenapadá, jak ti poradit. Možná zkus napsat, jaký typ vlasů máš.

Takhle od boku dokážu říct asi jen dvě věci - 1) olej do vlasů tady málokomu vyhovuje (a pokud náhodou vyhovuje, tak vyloženě v mikroskopických množstvích). Možná zkus, co občas dělá Titania - v kondicionéru rozmíchat pár kapek oleje a včesat do vlasů.
2) V profilu píšeš, že máš vlasy po lopatky. To většinou bývá tzv. kritická délka, kdy vlasy dělají problémy. Když je nosíš rozpuštěné, tak se konečky třou o ramena. To obvykle způsobuje, že vlasy nerostou (ty konečky se prostě ošoupou a ulámou), ale dovedu si představit, že to může způsobovat i to cuchání.
Jediné řešení je nenosit vlasy rozpuštěné, dokud nedorostou do takové délky, aby se už o ramena netřely. Spousta inspirace k různým účesům, které by k tomu účelu mohly vyhovovat, je v tomhle tématu: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=7344&start=30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marci23
0-7
0-7


Založen: 3.11.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2016 1:31 pm    Předmět: Citovat

Díky ! Zkusím to s tím olejem a když hold nebude zbytí asi budu muset nějaké účesy dokud se to nezlepší mebo vlasy nedorostou ...


Jinak si myslím že je mám jemné a občas se dost mastí, ale příjde mi že jen u hlavy konečky mi příjdou občas zase dost suché Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2016 6:10 pm    Předmět: Citovat

Muze to byt i castym mytim, pokud myjes kazdy den/vecer. Pripadne i pouzitym samponem ... (tedy, krom tech oleju, ty skutecne nedelaji dobre vsem a tem co vyhovuji hodne zalezi prave i na mnozstvi jak zminil Portos).

Pripadne kombinace vlasy po ramena + presusenost z casteho myti, na katastrofu zadelano. Sice chapu, ze nosit culik/drdol "celou dobu" je vopruz, ale na druhou stranu to neni navzdy Smile za par mesicu (na jare?) uz ti prerostou onu kritickou delku a budou se dat nosit bez potizi i rozpustene Smile

Zima je navic pro copy/culiky a drdoly idealni obdobi, nejhorsi je treni vlasu mezi oblecenim, to se nici nejvice Sad a tam to prave tyhle ucesy docela zachranuji ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 12:57 pm    Předmět: Citovat

Tady je každá rada drahá... Jak už nadhodil Portos - troška kondiše nanýst mokrýma rukama do dýlek, případně s pár kapkama oleje, a pak rozčesat, docela pomáhá. A možná i ten přechod na míň častý mytí by mohl pomoct. Ale pokud máš fakt jemný vlasy, tak asi nic z toho úplně samospásný nebude. Vím o čem píšu, moje jemňuchy dredujou jak o život.
Takže kromě toho kondiše/konidše s olejem jsou dvě možnosti - buď střihnout na dýlku, kdy dredovat přestanou (u mně by to bylo maximálně kousek pod ramena a asi do toho ještě pár let nepůjdu), nebo holt nosit co nejvíc nějak smotaný (a obzvlášť na spaní, na chození venku, když pofukuje vítr a tak). Samotnej culík mi moc nevyhovuje, většinou buď dělám cop, anebo, (to dělám nejčastěji na spaní), takovej zamotanej "bobek" na temeni hlavy - to má přidanou hodnotu, že mi to udělá i trochu objem a ty vlasy se zvlní. Ale prostě nějak zabezpečit, aby se tolik neodíraly. Takže rozpuštěný fakt nosím spíš výjimečně - a to na nějakou supergalaakci buď brutálně zalakuju tak, aby se nemohly ani hnout a tudíž ani moc zadredovat, nebo na akci jedu s jednoduchým zamotancem a ten rozpustím až těsně předtím, než na akci vejdu. Prostě daň za to, že člověk chce dlouhou hřívu a příroda mu nadělila jemný, křehký vlásky, no.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.