"Chemické" příměsi do henny

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b89fe142defd5821e194b7cf7c07428eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Šárka91
0-7
0-7


Založen: 17.5.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2016 1:52 pm    Předmět: "Chemické" příměsi do henny Citovat

Ahojte hennařky, hennaři...mám problém, že když do henny či do masky na vlasy přidám jakýkoliv a jakékoliv množství oleje, vlasy mám pokaždé hrozně mastné a na umytí. Do první henny jsem se bála přidat olej a vlasy jsem měla hrozně vysušené (nejsem zvyklá, nikdy jsem ničím nebarvila a tak jsou moje vlásky přirozeně lesklé a hladkéSmile).Do další henny jsem proto přidala kávovou lžičku olivového oleje (mám vlasy do půli zad) a přestože jsem hennu na hlavě měla asi 10 minut (viz.téma alergie na bezbarvou hennu), tak jsem měla vlasy mastné ještě víc jak před umytím. Dělají mi to i ostatní oleje i při malinkém množství. Má někdo také takový problém? Když si myji vlasy před henněním, nechci si je mýt znovu po a zbytečně je zatěžovat. Teď jsem si koupila vlasový zábal od Herbavery s konopím a tekutým keratinem a konečně po měsíci vysušených vlasů je mám zase hladké jako před barvením. Napadlo mě tedy přidat tento zábal při dalším hennění jako zabránění vysušování. Přidáváte někdo tyto chemické balzámy a masky k henně při barvení? Chytne barva? Nemám s tímto zkušenost. Chtěla bych teď barvit po druhé, ale nechce si mi mít zase vysušené vlasy, aby se mi pak zase lámaly a konce přesušné a roztřepenéSad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2016 4:55 pm    Předmět: Citovat

Hennu používám 7 nebo 8 let. Umyju vlasy, dám hennu, umyju šamponem (klidně i 2x) dám balzám, smyju. Vlasy to neničí. Olej nepoužívám, ale používám směs od khadi, kde jsou "vyživné bylinky", a kdybych to jen umyla vodou... no, to by bylo, jako bych si 14 dní nemyla vlasy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šárka91
0-7
0-7


Založen: 17.5.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2016 5:21 pm    Předmět: Citovat

wensdy děkuji za tvoji radu...já právě vlasy nejprve umyla, pak dala hennu (přidala do ní jen skořici a citron), pak smyla vodou a dala masku na 10 minut, přesto byly vlasy vysušené...je tedy fakt, že ta maska mi přijde že moc nevyživuje a vlasy jsou po ní takové nijaké...myslíš, že když přímo k henně přidám onen vlasový zábal od Herbavery, že to bude OK?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2016 8:09 pm    Předmět: Citovat

Šárko, já se hlásím, že přidávám balzámy do hennování už nějakej ten rok, protože jsem metodou pokus omyl zjistila, že to mejm vlasům takhle nejvíc vyhovuje. Teda sem tam přidám i trochu toho oleje, ale to fakt není povinný, pokud se ti oleje hůře vymývaj, tak se na to vykašli. TAkže vyzkoušet to určitě můžeš. Někdo má třeba ten problém, že mu pak henna hůř chytá (ale na tohle by teoreticky měl bejt horší právě ten olej) - nicméně já jsem nic takovýho na svých vlasech nepozorovala, henna mi chytá a drží dost dobře (teda používám buď čistou lawsonii, nebo hennecolor bordó.
Jo a příjemnej bonus je, že se ta henna s balzámem o něco líp nanáší, má pak příjemnou konzistenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.