Voono
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5e78421a579bfb6f7b677f61c8bc7173Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 10:41 am    Předmět: Citovat

Já bych tomu klidně i věřila, protože mi wine teď udělala fakt pěknou barvu a mamka míchala wine red s soft Black a šlo to na sluníčku pěkně do vínova, horší je, že se to strašně rychle vymývá. Za tři umytí už jsem zrzavá jako bych se nebarvila. :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SrnkaTrnka
8-20
8-20


Založen: 17.2.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 12:47 pm    Předmět: Citovat

No bohuzel ty jejich obrazky jsou fakt fotky vlasu stazenych z Pinterestu, jsou to fotky z ruznych kadernictvi ze sveta a obarvene normalne chemii, podarilo se mi u obrazku dohledat zdroje a majitele, s hennou to nema nic spolecneho Crying or Very sad Voono mi to posleze potvrdilo, ze to nejsou jejich obrazky s tim,ze u toho jen pisi Takhle vypada ta a ta henna,ze si je neprivlastnuji. No me prijde dost irelevantni zverejnit obrazek fialove chemicky obarvenych vlasu a pod to napsat Takhle vypada 50% wine red + 50% indigo. Spousta lidi jim pak u takovych fotek pochlebuje,jak je to pekny,ze takovy vlasy chteji taky, chvali jim nabarveny vykon a Voono se nikde nezmini,ze jsou to vlasy obarveny chemkou a ten jejich popis o smichani henny je vlastne jen imaginarni a fiktivni vyplod. Podle me je to normalni mateni zakazniku Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2017 8:34 pm    Předmět: Citovat

SrnkaTrnka napsal:
Podle me je to normalni mateni zakazniku Rolling Eyes

Kvůli podobným dohadům, kdy se i některé nadšené recenze tady na DV označovaly za výplod někoho z Voona, bylo tohle vlákno dokonce nějaký čas zablokované. Iluze o jejich marketingové strategii si už opravdu nedělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SrnkaTrnka
8-20
8-20


Založen: 17.2.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2017 7:54 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
SrnkaTrnka napsal:
Podle me je to normalni mateni zakazniku Rolling Eyes

Kvůli podobným dohadům, kdy se i některé nadšené recenze tady na DV označovaly za výplod někoho z Voona, bylo tohle vlákno dokonce nějaký čas zablokované. Iluze o jejich marketingové strategii si už opravdu nedělám.


Ja uz si iluze take nedelam, pro me je to rozhodne duvod,proc jejich hennu neporidit, tyhle strategie mi jsou dost proti srsti Rolling Eyes


Naposledy upravil SrnkaTrnka dne so listopad 11, 2017 9:09 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
storm.bringer
0-7
0-7


Založen: 7.4.2015
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2017 9:04 pm    Předmět: Citovat

Hm tak za mě žádný zázrak. Měla jsem wine red, barva se hodně rychle vymyla, navíc cena je o dost vyšší oproti ostatním hennám, takže ve výsledku se to vůbec nevyplatí. Barevný rozdíl mezi klasickou čistou hennou a wine red jsem nezaznamenala. Zato mi krátce po barvení začaly dost padat vlasy... Tentýž problém jsem měla s Hennecolor (Mahagon či Auburn, už si nevzpomínám přesně), kde to bylo zřejmě způsobeno pikramátem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
2janinka
0-7
0-7


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2018 11:57 am    Předmět: Citovat

Aniž bych četla tyto příspěvky, koupila jsem tmavě hnědou. Líbí se mi, že píšou s chladnými tóny - z hnědé do zrz nebo zrz jsem už přesycená z chemických barev, tak jsem zvědavá. Se svojí barvou jsem moc spokojená, barvím hennou cca 2-3 roky, vždycky nějakou vyzkouším (pouze hnědé odstíny), potíž je v tom, že mám pár šedin, takže musím barvit, jinak bych to nechala tak. Vyfotím před a po...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
2janinka
0-7
0-7


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2018 11:57 am    Předmět: Citovat

Aniž bych četla tyto příspěvky, koupila jsem tmavě hnědou. Líbí se mi, že píšou s chladnými tóny - z hnědé do zrz nebo zrz jsem už přesycená z chemických barev, tak jsem zvědavá. Se svojí barvou jsem moc spokojená, barvím hennou cca 2-3 roky, vždycky nějakou vyzkouším (pouze hnědé odstíny), potíž je v tom, že mám pár šedin, takže musím barvit, jinak bych to nechala tak. Vyfotím před a po...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
2janinka
0-7
0-7


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2018 11:58 am    Předmět: henna voono Citovat

Aniž bych četla tyto příspěvky, koupila jsem tmavě hnědou. Líbí se mi, že píšou s chladnými tóny - z hnědé do zrz nebo zrz jsem už přesycená z chemických barev, tak jsem zvědavá. Se svojí barvou jsem moc spokojená, barvím hennou cca 2-3 roky, vždycky nějakou vyzkouším (pouze hnědé odstíny), potíž je v tom, že mám pár šedin, takže musím barvit, jinak bych to nechala tak. Vyfotím před a po...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
M!ska!
8-20
8-20


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2018 8:28 pm    Předmět: Citovat

Kdyby to někomu pomohlo, mám také aktuální zkušenost, konkrétně s odstíny Wine red a Dark Brown.

Wine red
PRO
- na nebarvených vlasech chytá opravdu do tmavé studené červené (podklad byl hnědá ala myší šeď) - samozřejmě podle doby působení
- překryje i šediny na první dobrou
- dobře se vymývá, nehrudkuje

PROTI
- oproti jiným hennám, které jsem zkusila, fakt smrdí víc (mám zkušenosti s Lambdou, Khadí, Henecolor)
- špatně se mi vychytávala doba působení - po hodině jsem měla vlasy téměř černé s vínovými odlesky, po 35 minutách jsem byla velmi tmavě zrzavá - víc jsem nezkoušela
- ještě 10 dní po nabarvení jsem měla obarvený polštář, když jsem se víc potila nebo zmokla, tak vrch trika - nepomohlo ani umytí šamponém hned po barvení (navíc pak jde barva ihned do zrz)
- na to navazuje poslední bod - hrozně rychle se vymývá....po 2 umytích už začla barva světlat a šla víc do zrz, po 5 umytích to byla taková hnusná zrzavá..

Dark Brown
PRO
- chytá studeně, překryje šediny
- když vychytáte dobu působení, hodně se podobá Dark Brown od Khadi, ale mě po stejné době působení chytala víc do tmava
- na rozdíl od Red Wine, pokud ihned po hennování umyjete šamponem, neobarví polštář ani oblečení a do druhého dne se odstín vyvrbí stejně jako po umytí jen vodou

PROTI
- smrdí (stejně jako Red Wine) - abyste mě chápali, já ten zápach henny obecně nemám ráda, ale u Khadi i Lambdy jsem si nějak zvykla a už mi to tak nevadilo, prostě to bylo takové decentní, bylinkové....na tohle si ale určitě nezvyknu, vždycky už odpočítávám minuty, abych si to mohla smýt a stejně to pak ještě 14 dní cítím....
- rychle se vymývá - měla jsem jí v obou případech na hlavě hodinu a půl, po prvním umytí jen vodou i šamponem byly vlasy v podstatě černé, po 3 umytích jsem byla hnusně zrzavá (a mě ta barva fakt nesluší), místy zelenočerná. U Khadi jsem taky nejprve hodně tmavovlasá, ale po pár umytích si to sedne do takové studené hnědé sem tam se zrz odleskem (šediny), ale drží to výrazně déle.

Takže suma sumárum, my si s Voono nesedíme. A to jsem se dle těch oslavných recenzí moooc těšila...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st říjen 24, 2018 12:55 pm    Předmět: Citovat

Od Johana Severská (jina skupina) na facebooku

Prosím o pozornost!

Jelikož mi VOONO tým systematicky maže komentáře ke svým článkům a znemožňuje mi tím informovat čtenáře o extrémních zdravotních rizicích, ráda bych před následováním jejich rad varovala alespoň naše členy.

VOONO v posledních dnech sdílelo dva články s návody. V jednom radí, jak barvit vlasy šťávou ze slupek vlašských ořechů, ve druhém, jak si vyrobit DIY lak. Kromě tradičních nepřesností, vyplývajících z naprosté neznalosti problematiky, ohledně které si troufají radit lidem, se tam bohužel vyskytují i dva body, které mohou potenciální experimentátory přímo a vážně ohrozit na zdraví:

1) Čerstvá šťáva ze slupek vlašského ořechu je velice agresivní látkou, která by rozhodně neměla přijít na kůži, obzvlášť v případě, že jí pod zábalem nebude umožněno zaschnout, ale bude udržována aktivní. Když jsem si pomocí této šťávy chtěla před x lety vytvořit semipermanentní makeup rtů (konturku), způsobila jsem si hluboké popáleniny druhého stupně, které se plně vyhojily až za několik měsíců s tím, že mi rty zůstaly trvale poškozené. Šťáva mi zcela vyžrala pigment, tedy rtovou červeň i normální zbarvení pleti kus nad rtem, díky čemuž mi opticky kus rtu chybí a musím si ho nechat doplňovat permanentním makeupem. Při aplikaci na vlasovou pokožku, před kterou VOONO ve svém návodu nijak nevaruje, by tedy snadno mohlo dojít k poleptání obrovské plochy kůže a trvalému poškození vlasových cibulek!

2) V receptu na DIY lak na vlasy se VOONO dopouští klasické a přitom velice nebezpečné začátečnické chyby, a to přidávání esenciálních olejů do vody. S vodou je přitom esenciální olej, stejně jako olej rostlinný, nemísitelný a při aplikaci tudíž přichází na kůži neředěný! Aplikace neředěného esenciálního oleje je přitom vysloveně hazardem se zdravím, kromě těžkých popálenin může dojít i k závažným problémům vnitřním, protože esenciální oleje celkem snadno pronikají kůží do krevního oběhu. No a vzhledem k tomu, že se jedná o extrémně koncentrované látky s extrémně silnými účinky, může se stát opravdu cokoli. Na dotaz, proč doporučují aplikaci neředěných EO, mi ve VOONO odpověděli, že prý pro vůni. Jenže EO mají za prvé k obyčejné voňavce hodně daleko a za druhé se musí ředit v nosném médiu, ve kterém se rozpustí. A to voda opravdu není.

Proto vás všechny prosím, abyste nenásledovali rady těchto diletantů bez rozmyslu, ale vždy si předtím ověřili jejich bezpečnost z několika důvěryhodných zdrojů. Tato firma totiž očividně přitvrzuje a já bych byla nerada, kdyby k těžkým alergickým reakcím na jejich údajně přírodní barvy přibývaly i popáleniny a pleše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.