Sušení vlasů u kadeřníka
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e2245c08f1da5166c079f65978bad762Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jerryna
8-20
8-20


Založen: 3.1.2015
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 11:16 am    Předmět: Sušení vlasů u kadeřníka Citovat

Ahoj,

chtěla bych se zeptat těch, co si nesuší vlasy fénem, jak řeší návštěvu u kadeřnice?
Nechávám si barvit vlasy henou v kadeřnictví, ale pak to rozčesávání mokrých vlasů a rvaní za vlasy při sušení je fakt strašný. Bolí z toho i hlava..
Jak to řešíte u kadeřnice vy? Chodíte s mokrou hlavou domů?

Děkuju za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evka8
21-40
21-40


Založen: 16.7.2013
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 12:33 pm    Předmět: Citovat

Já jsem kadeřnici řekla, že to chci rozčesat až po vysušení, že to tak doma dělám taky. Vlasy teda občas fénuju v zimě, když nestíhám a musím po mytí hlavy jít ven. Moc se jí do toho nechtělo, kadeřníci na to asi nejsou zvyklí a hlavně to trvá dýl, ale měla by ti vyhovět. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jerryna
8-20
8-20


Založen: 3.1.2015
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 1:42 pm    Předmět: Citovat

Takže ti při fénování jen "prohrabávala" vlasy prsty? To b mi docela stačilo i jen takhle prosušit. Mám kadeřnici asi 5 min pěšky od baráku - v létě by to nebyl problém vůbec, ale teď v zimě je to na prd.

Ještě jsem přemýšlela, co třeba difuzér? Při tom se taky nepoužívá kartáč, teda myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: ne leden 01, 2017 6:32 pm    Předmět: Citovat

Moje kadeřnice při foukání také nepoužívá kartáč, odložila ho sama - práce jí tak jde lépe od ruky a asi je to pro ni i pohodlnější. Vlažnější vzduch nebyl problém, stačilo ji párkrát poprosit, aby snížila teplotu. Zpravidla mi to jednou rozčeše mokré (ale má výborný kartáč, který by vlasy nerval ani bez rozčesávače a bere to s citem) a pak podruhé po vysušení, protože se kštice zase trochu zamotá, jak ji prohazuje jen rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jerryna
8-20
8-20


Založen: 3.1.2015
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 8:01 am    Předmět: Citovat

Ty jo, tak to je super, to je fajn, že se najde víc a víc míst, kde se odkláněj od klasiky ať už v barvení, nebo pak i v následné péči o vlasy.

Mě navíc i vadí, jak při fénování "jezděj" horkým vzduchem nahoru a dolu po prameni vlasů.
Než jsem se přestěhovala, chodila jsem k jedné kadeřnici, která uměla vlasy úplně úžasně upravit a říkala, že základ je v tom, foukat jen v jednom směru, že se jinak vlas "rozchlupatí". Prostě se ty šupinky rozježej do všech stran a vlasy jsou nic moc. A opravdu je to znát (když už si ty vlasy musim z nějakého důvodu vyfoukat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 9:14 am    Předmět: Citovat

Tato je zcela nealternativní kadeřnice ze staré školy, ale má k vlasům vztah a je velmi vstřícná, cokoliv si zákaznice vymyslí, snaží se jí vyhovět - třeba jsme se takto během půl roku propracovaly k trvalé modré barvě, a to se zkoušelo míchat všechno možné a ještě se radila s dodavateli, jestli by neměli nějaké tipy. S kartáčem běžně pracuje, ale u mě to kvůli délce začínalo být náročnější, tak zkusila foukat bez něj a osvědčilo se.
Vidíš, tohle mě nikdy nenapadlo, ale sama beru fén do ruky jednou za uherský rok, když se chystám někam do divadla a nestíhám. Některé kadeřnice tu mají sklony sušit vlasy v předklonu pro větší objem - u kratší kštice to asi fungovat může, ale u dlouhých vlasů je efekt nula a akorát se hůř češou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jerryna
8-20
8-20


Založen: 3.1.2015
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 9:45 am    Předmět: Citovat

Já mam vlasy někam pod lokty, strukturou jako jemně kudrnatý poník Laughing takže to sušení je taky dost náročný, zvlášť právě po vymytí heny - jen vodou - to jsou vlasy nerozčesatelný. Takže ta kadeřnice jede aby to měla za sebou, ale že mam hlavu vylomenou z krku a rudá v obličeji bolestí..
Ta modrá mě zajímá, jak/čím jste ji docílily? Dřív jsem používala barvu od Direction - modrou a ta drží jak helvétská víra. Teď používám černou henu s indigem. Takže už jen černé vlasy s modrým odleskem, ale tam kde byla ta modrá od Direction, tak ta furt prosvítá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 11:33 am    Předmět: Citovat

To ti nezávidím, nějaká citlivější se ve tvém okolí nevyskytuje?
Directions, Manic Panic, Pepe's Jeans.. to mi drží do druhého umytí a barví to všechno v dosahu. Na odbarvené vlasy to ještě nějak chytá, ale na nenarušenou přírodní blond ani náhodou. Bylo potřeba vyladit kombinaci modrého pigmentu, stříbřité studené barvy a slabého vyvíječe - čím méně se ho dá, tím je výsledek tmavší a víc do černa. Neonka z toho nikdy nevzejde, ale dá se dosáhnout takového modrého kovového odstínu, který se mi ve výsledku i líbí víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jerryna
8-20
8-20


Založen: 3.1.2015
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 11:40 am    Předmět: Citovat

No je to kadeřnictví kousek od mého baráku ale hlavně barví henou. Sehnat někoho, kdo by mi to napatlal doma, tak by to bylo samozřejmě nejlepší, ale partner nechce a sama nezvládnu aplikovat barvu rovnoměrně Sad Tak holt cáluju skoro 2tis za vyškubanou hlavu. Ale ne, ona se asi snaží bejt šetrná, to bych křivdila. Jen já si představuju něco jiného.

Hele, tak to bude ono - ten typ vlasů. Mám hodně tmavé, drsné a před tim Direction my to museli několikrát odbarvovat (jen ofinu a pár pramenů, ne celou hlavu), aby docílili alespoň oranžové barvy. Tak proto mě to asi drží tak dobře a tobě nic. Ale tu modrou ti závidim (v dobrém). To je dobrá alchymie co popisuješ
Takhle jsem hrozně toužila po stříbrné barvě, ale moje vlasy se zatím žádnému kadeřníkovi nepodařili stáhnout do bílé, aby to chytlo. vždy jen zářivá oranžová Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Proxim
81-160
81-160


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 139

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 12:09 pm    Předmět: Citovat

Popis česání nezněl jako procedura, kterou bys s radostí nepodstupovala pouze ty sama. A vypláznout za to dva tisíce, tomu se říká výhra. Platím čtvrtinu toho co ty, ale zase jde o klasickou kadeřnici v menším městě. A zkusit sehnat nějakou dobrou duši, která se hennou barví sama a byla by ochotná přijít?

Máš úplně jiný typ vlasů, to hrát roli určitě bude. Kadeřnice si to píše na malé lístečky, u mě má A4, protože se zkoušely různé 'nosné' barvy a poměry se snad patnáctkrát pokaždé trochu upravovaly Very Happy Vzadu na krku jsem mívala několik různě barevných sekcí, na kterých se testovalo, co jednotlivé kombinace dělají. Je zlatá, na tohle by každá trpělivost rozhodně neměla.
Na bílou mi stačí pět minut trojkového peroxidu a po půl hodině už by nebylo s čím dál pracovat. Stáhnout letitou červenou tak byla docela sranda, beze ztrát na délce se to při nejlepší vůli neobešlo. Holt to jsme my, co máme mít dle všemožných odborníků vlasy maximálně na ramena, protože nám to stejně nikdy dál nenaroste a bude to vypadat hnusně Very Happy Tady můžu naopak v dobrém závidět já tobě odolnost kštice, když jde po několikátém odbarvení jen do oranžova, musí toho vydržet opravdu hodně (ostatně i to rvaní - řada lidí by toho po takovém zacházení měla brzy na hlavě půlku).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.