Indigo
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5bd277e5dfd80c6ab6fa7e792fb53c5eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 5:14 pm    Předmět: Indigo Citovat

Prosím, netušíte někdo, kde sehnat čisté indigo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 6:27 pm    Předmět: Re: Indigo Citovat

Bonemína napsal:
Prosím, netušíte někdo, kde sehnat čisté indigo?

černá barva na vlasy od Urtekremu se tvaří jako čisté indigo, alespoň podle složení na netu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 6:38 pm    Předmět: Citovat

Já se ptala v Mátě, ale tam mi ten prodavač říkal, že neví, jestli v tom přece jen nějaká henna není, když se to jmenuje henna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 6:42 pm    Předmět: Citovat

http://www.biosfera.cz/product_info.php/cPath/42_113/products_id/1114
podle tohohle slozeni tam zadna henna neni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 6:47 pm    Předmět: Citovat

To bude asi těžké sehnat. Na netu jsem našla toto: Nejznámějším indolovým barvivem je indigo. Chemicky je nazýváme indigolin a zná-mé již starověkým Římanům a Egypťanům. Má krásnou modrou barvu a je obsaženo v modřilci - indigovníku. Tato rostlina obsahuje v listech indikan, jehož hydrolýzou se uvolňuje žlutý indoxyl. Ten pak vzdušnou oxidací poskytuje indigo, které se dnes vy-rábí synteticky.
A více o modřilu barvířském zde: http://rostliny.blogspot.com/2007/01/indigofera-tinctoria-l-modil-barvsk.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 1:16 pm    Předmět: Citovat

S tou urtekramáckou černou hennou je to trochu zvláštní. Teda ani by mě tak nezaráželo, že by říkali indigu henna - koneckonců cassie se taky říká neutrální nebo bezbarvá henna, ačkoli to je úplně jiná rostlina. Spíš jsem nikde moc neslyšela, že by se na barvení na černo fakt používalo indigo úplně bez příměsi henny - většinou se to kombinuje, protože indigo jinak třeba šediny nabarví fakt spíš na modro než na černo, ta červená z henny má tu modrou nějak vyrovnat do černa (alespoň tak jsem to z četných pojednání pochopila). Ale na druhou stranu Urtekramu jako firmě docela věřím, že si složení nebude vymejšlet, takže to asi čistý indigo je.
Jinak doporučuju stránky, o kterejch se tu už někde psalo: www.hennaforhair.com -jsou tam docela dobrý tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Indigo se pod názvem černá henna prodávalo už v 19.století a může se používat i samotné, ale henna se do směsí přidává proto, aby lépe chytlo (možná i kvůli té barvě, asi záleží na původní barvě vlasů). V každém případě jsem ráda, že má Urtekram čisté indigo, jinak jsem ho nikde neviděla; dvoufázové barvení je lepší než jednofázové. Ještě jsem to sice nezkoušela, ale chystám se na to, černá mi teď dost nechytá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 12:24 pm    Předmět: Citovat

Marion napsal:
Indigo se pod názvem černá henna prodávalo už v 19.století a může se používat i samotné, ale henna se do směsí přidává proto, aby lépe chytlo (možná i kvůli té barvě, asi záleží na původní barvě vlasů). V každém případě jsem ráda, že má Urtekram čisté indigo, jinak jsem ho nikde neviděla; dvoufázové barvení je lepší než jednofázové. Ještě jsem to sice nezkoušela, ale chystám se na to, černá mi teď dost nechytá.

ehm... a co že to je, to dvoufázové barvení? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 1:10 pm    Předmět: Citovat

To si napřed vlasy normálně nahennuješ, pak hennu spláchneš a teprve potom dáváš indigo. Doporučuje to například ta paní na www.hennaforhair.com - tvrdí, že to pak líp drží a líp kryje šediny. Jsou to fakt zajímavý stránky a ta dáma ví, o čem mluví -jestli umíš slušně anglicky, mrkni tam, je tam fakt dost zajímavejch tipů a taky jsou tam popisy a fotky jednotlivejch lidí, jaký směsky si míchaj a jaká barva z toho nakonec vyleze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so leden 12, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
To si napřed vlasy normálně nahennuješ, pak hennu spláchneš a teprve potom dáváš indigo. Doporučuje to například ta paní na www.hennaforhair.com - tvrdí, že to pak líp drží a líp kryje šediny. Jsou to fakt zajímavý stránky a ta dáma ví, o čem mluví -jestli umíš slušně anglicky, mrkni tam, je tam fakt dost zajímavejch tipů a taky jsou tam popisy a fotky jednotlivejch lidí, jaký směsky si míchaj a jaká barva z toho nakonec vyleze.

Díky za vysvětlení, já se teda určitě na černo barvit nebudu, ale někdy se může taková znalost hodit Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.