Rovnější vlasy po henně

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f9661efa4614aa8b8d0153bc0d2bddbdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Emerelle
0-7
0-7


Založen: 24.7.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 24, 2017 8:06 pm    Předmět: Rovnější vlasy po henně Citovat

Zdravím, mám takový problém....mám kudrnaté vlasy, ale s používáním henny se mi začínají rovnat. Na svoje kudrlinky jsem celkem pyšná, takže hledám způsob, jak si nechat kudrnaté vlasy a nevzat se při tom hennování Laughing máte někdo nějaké zkušenosti? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červenec 25, 2017 9:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítej na DV.

Já osobně nehennuju, takže následující ber jen jako můj názor.
Henna vlas obaluje a tím pádem i zatěžuje. A zatížení kudrnaté vlasy narovnává. Takže jediná rada, která mě napadá, je nehennovat pokaždé celé vlasy, ale jenom odrosty (resp. celé vlasy jen jednou začas, když už to bude zapotřebí kvůli barvě). Vlastně holky to tu takhle dělávají, aby jim barva příliš netmavla.

Držím palce, ať se kudrnatí.

P.S.: Až budeš dávat příspěvek, tak tu chybovou hlášku ignoruj - odešle se to bez problémů (předpokládám, že při zakládání tématu se to nestalo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Emerelle
0-7
0-7


Založen: 24.7.2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út červenec 25, 2017 10:07 am    Předmět: Citovat

Celkově henuji po 4-té takže zase tak moc zatížené nebudou, odrosty právě budu henovat až dosáhnu počadované zrzavé barvy, ještě jsem nenašla ten pravý recept na hennu, právě mám hennu na hlavě, tak uvidím Smile Jinak jsem četla, že amla pomáhá vlasy zase kudrnatit, ale co je na tom pravdy opravdu nevím Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: út červenec 25, 2017 10:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj, ja hennujem už roky a áno, vlasy sa tým vyrovnávajú. Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť je nehennovať alebo iba odrasty pri hlave Smile Ani amla mi ich moc nekudrnatela.... Dá sa to trochu vylepšovať stylingom a strihom, ale záleží... mne tie vlasy zaťažuje aj ten styling a potom už som to prestala riešiť. Henna mi zlepšuje kvalitu aj farbu vlasov, takže tie kučery som asi aj trochu oželela a mám len vlnky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st červenec 26, 2017 1:03 am    Předmět: Citovat

Na amlu pozor - mně to na hlavě udělalo téměř nerozčesatelnou slámu.

Jinak ono nejde jen o přímé zatížení. Co já vím, tak hennové barvivo se váže přímo na keratin ve vlasu, takže se ani moc nedivím, že to mění jeho strukturu.
Ještě mě napadlo, že problém může být i v péči, co henna (a další přísady tvé barvící směsky) poskyuje. Mně se vlasy nejvíc kudrnatily, když byly vysušený. Od té doby, co používám jogurtový šampon (a tedy intenzivně hydratuju), se kroutí o něco míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.