Jaký problém řešit?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4b64461362ce80ac1a5f7762955eef20Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MonikaDominika
0-7
0-7


Založen: 2.9.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so září 02, 2017 12:25 pm    Předmět: Jaký problém řešit? Citovat

S vlasy se trápím už dlouho a tak se sama divím, že jsem se zaregistrovala až nyní.

Celý život jsem měla dlouhé vlasy do pasu, nedávno jsem si je nechala zkrátit po ramena. Musím říct, že jsem se o ně nikdy nijak zvlášť nestarala, většinou nepoužívám ani kondicionér a popravdě, i výběr šamponu zanedbávám a používám ne úplně správné. Takže v tomhle jsem opravdu nováček.

Můj problém je, že si nijak nedokážu vlasy diagnostikovat. Vím, že mám mastící se řídké vlasy, k tomu taky citlivou pokožku (pořád mám pocity svědění, tvoří se mi tam malé pupínky..), vlasy mi dost padají, jsou nepoddajné, bez lesku a bez života. A teď - co z těch problémů řešit? Jakou kosmetiku používat - pro mastící se vlasy, pro objem, pro nepoddajné vlasy, pro lesk, nebo jiný...? Nemluvě o tom, že si samozřejmě nevím rady ani se značkou. A stačí používat jen šampon, kondicionér a olej na vlasy?

Jinak ale své vlasy moc neumím pojmenovat. Připadají mi jemné, ale zároveň "tvrdé" - a to je přece nesmysl. Taky bez objemu, ale poletující. A tak... Jak mám vlastně vědět, na co se zaměřit, jakou kosmetiku používat, jak o vlasy pečovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so září 02, 2017 7:10 pm    Předmět: Citovat

Šampon bych volila takový, který je víc do přírodna - takové šampony neobsahují silikony, takže vlasy nezatěžují a neucpávají pokožku, která se pak tedy tolik nemastí, omezí se padání vlasů. Zároveň neobsahují SL(E)S, tedy složku, které u běžných šamponů zajišťuje vysokou pěnivost, ale zároveň je k pokožce i vlasům nešetrná - vysušuje, pokožka se tak brání vyšším maštěním a pokud je citlivá, podráždí se, vlasům vycucne lesk.
Ze značek tedy například Alverde (DM), Alterru (Rossman), nebo Bione (Teta drogérie, TOP drogérie, Jasmín). Řad mají spoustu, pokud s nemůžeš vybrat, vzala bych něco neutrálního - pro citlivou pokožku, pro regeneraci vlasů.

Kondicionér bych rovněž volila bez silikonů, ale pokud budeš mít pocit, že ti dlouhodobě nevyhovují, můžeš je střídat se silikonovými. Můj bezsilikonový favorit je kondicionér od Baley s broskví a kokosem. Bezsilikonové by pak měly být všechny od Alverde (DM), Alterry (Rossman), nebo Bione (Teta drogérie, TOP drogérie, Jasmín). Alverde nemám moc vyzkoušené, od Alterry mi seděl s granátovým jablkem a aloe vera, Bione kondicionéry mi nepřijdou moc vyživující, ale zkusit je můžeš, každému sedí něco jiného.

Pokud máš problém s padáním vlasů, mrkla bych se po nějaké vlasové vodě. Tady to bude trochu složitější, obsahují alkohol, a ten může ve větší míře dráždit, takže je třeba zkusit různé značky. Mě s padáním pomohl Bioaquanol U.

Jednou za čas je dobré udělat hloubkovou regeneraci. Na tu doporučuji použít nějaké domácí masky. Mě funguje například maska z želatiny a mléka, nebo zábal z kokosového oleje, ten je skvělý!

O všem o čem tu píšu tady najdeš samostatná vlákna - o silikonech, S(L)ES a složení šamponů obecně, o zmíněných značkách, o domácích maskách. Stačí jen chvíli hledat a zkoušet Smile.

Doufám že jsem ti alespoň trochu pomohla a někam tě navedla. Držím palce, ať přijdeš na to, co s nimi Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rakave
81-160
81-160


Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 96

PříspěvekZaslal: so září 02, 2017 8:33 pm    Předmět: Citovat

Píšeš,že máš citlivou pokožku z pupínkami takže bys měla řešit v prvé řadě jí.Je hodně druhů šamponu zaměřených na citlivou pokožku.Profi,v lékárně,jen těm drogérkovým bych se vyhla.Taky mám problém s pokožkou.Mým favoritem je Klorane,nejraděni Klorane Pivoňka nebo Klorane s ovesným mlékem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po září 11, 2017 8:32 pm    Předmět: Citovat

Jak už se tu píše. řešit vlasouvou pokožku. Pořídit šampon na suché vlasy. Šampony na mastné odmašťují a dráždí pokožku, ta reaguje ještě větším maštěním. Dále bych volila šampóny bez silikonů, nebo alespoň takové, které jich mají minimum. Citlivou pokožku mohou ucpávat - pupínky, a opět přílišné maštění Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá září 22, 2017 8:32 am    Předmět: Citovat

Za sebe bych doporucila znacku 100%Pure, je to sice hodne drahe, ale jedine z toho, co jsem vyzkousela, to pokozku opravdu nedrazdi. Nejsem si jista, jestli slozeni rozumim dobre, ale myslim, ze u vetsiny prirodnich samponu se jako myci slozka pouziva sodium coco sulfate, tedy zase nejaky sulfat, ktery drazdi, a u teto znacky je tam jen mydlo z kokosoveho oleje (sodium cocoate) a zadny sulfat. Omlouvam se jestli je to jinak, nejsem zadny odbornik na chemii. A mozna existuje i nejaka levnejsi alternativa s podobnym slozenim. Nebo zkusit vejcojogurtovy sampon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.