Vlasová voda Luna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3681b271740dff5d0b9b50cedb3ec726Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 2:51 pm    Předmět: Citovat

Isabell: Voda od Luny obsahuje vice chemickych latek (barviva, konzervanty atp), zatimco voda od nadeje jen vyluh bylinek v alkoholu zredeny vodou.

Domca: Pravdepodobne ve slozeni Smile Ale rekla bych, ze to bude tak srovnatelne s tou od Luny ...

Ja osobne davam prednost vlastnimu vyluhu ze susenych bylinek, co se daji sehnat ve zdrave vyzive v oddeleni caju (kopriva, briza a koren lopuchu) nalozenych do obycejne Alpy a posleze zredenych destilovanou vodou (nebo kohoutkovkou, ono je to celkem fuk)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragell
81-160
81-160


Založen: 28.12.2013
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 6:04 pm    Předmět: Citovat

Já ji používám, mám kopřivovou. Je na ní napsáno pro regeneraci vlasů a vl. pokožky, já ji do vlasů stejně nedávám ale na pokožku pro ten pocit, že aspoň něco pro ni dělám Very Happy nic nedělá, aspoň podle mne.. Mě to ani nevadí, až si koupím Reghaar, tak budu střídat Very Happy ale určitě si ji koupím znovu, už jen tak z principu Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 3:22 pm    Předmět: Citovat

Sstrange napsal:
Shocked veď tá lopúchová vodička od luny "vonia" ako 99% čistiaci prostriedok Confused normálne zaćínam pochybovať že mám tu istú vodičku ako vy Laughing ja som si ju kúpila v pondelok, dala som si ju raz..a dýchať to jarové zelené niečo..doteraz mi to nevypŕchlo z vlasov úplne a mám z toho závrať Very Happy je to príliś prenikavé.. aj keď som myslela, že znesiem hocičo tak toto si už nedám, zbytočne vyhodené aspoň, že len 1euro.. :\


Vůbec nejsi sama. ,,Voní" to jako čistící prostředek na podlahy nebo tak něco. A od firmy clever nebo tak. Cool Hrůza teda. Ale já už nevim, co koupit! Sem na ty smrady nějaká vysazená, ale Bione nesnesu žádnou vůni (a měla sem sprej na vlasy, vlasovou vodu, dva druhy!, pleťovou vodu, krém na obličej, krém na ruce) a všechno tak strašně silně smrdělo, že sem to musela přestat používat. A pak tu lunu, taky špatný. A pak lopuchovou od naděje a to voní jak nějakej hrášek mi přišlo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yvainnie
41-80
41-80


Založen: 9.2.2014
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 7:41 pm    Předmět: Citovat

stačilo by ty sušený bylinky jen horkou vodou nebo musim nejdřív do tý alpy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 8:49 pm    Předmět: Citovat

a co chceš dělat přesně - jaké rostliny?
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yvainnie
41-80
41-80


Založen: 9.2.2014
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 11:10 pm    Předmět: Citovat

to taky nevim, prostě jestli někdo máte nějaký recept na růst vlasů a prostě pěkný vlasy..... a dáváte to jen do kořínků? a jak často?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 02, 2014 7:56 am    Předmět: Citovat

S tím do vody/do alkoholu - do vody je to spíš na oplachy po mytí a podle mě se tam těch účinných látek až tak moc nevylouhuje. A steče to spíš do dýlek. A u většiny vlasobylinek je když už lepší je chvilku nechat přejít varem, než jenom přelejt vařící vodou. Ale vždycky hodně záleží, co je dobrý zrovna pro tvoje konkrétní vlasy - což se zjistí až vyzkoušení. Třeba mojí kámošce hodně zlepšilo vlasy přelejvání kopřivovým odvarem - když jsem to zkusila já, byly pekelně přesušený.
Ale jinak jestli myslíš vyloženě naložení bylinek do vody místo do alkoholu, tak to ani nezkoušej, ušetříš si frustraci - prostě tam shnijou. Teda nevím, co by udělala třeba destilka místo normální vody, ale asi taky nic moc. Navíc ten alkohol fakt vytáhne z rostlin podstatně víc účinných látek. Nebo jsem taky slyšela o tom, že se dá nakládat do oleje - ale to pak jde masáž hlavy zřejmě praktikovat jenom před mytím, takže jsem to nezkoušela, ten alkohol je takovej univerzálnější.
Jo a jinak můj oblíbenej recept na domácí vlasovodičku je nakrájenej kořen lopuchu (nejlíp čerstvej, le sušenej se taky dá), kopřivy, přeslička a rozmarýn (anebo v druhý várce jsem místo rozmarýnu dávala mateřídoušku), těch prvních tří věcí tak hrst, tý poslední ani ne polovinu - dělala jsem ve 3/4 litrový lahvi z hnědýho skla se širokým hrdlem), zalejt (ne až po vrch, aby se líp protřepávalo) vodkou, která má nad 40% a nechat stát tři tejdny s občasným protřepáním (nejlíp pak obden). Pak potřebný množství slejt a do lahvičky po nějaký kupovaný vlasovodičce, a naředit půl na půl s destilovanou vodou (nebo se dá dát i víc vody, jestli máš citlivější pokožku hlavy - tu destilku doporučuju, protože se to pak míň kazí, ale vzhledem k množství alkoholu by se to asi zvládlo i s obyčejnou). A můžeš matlat - a zbytek bylinek v alkoholu prostě nechat (a sem tam protřepnout), dokud nebudeš potřebovat další dávku. Vydrží fakt dlouho. jo a bacha, ty bylinky se fakt nacucnout, takže se pak z tý lahve blbě dostává a musí se to pasírovat přes sítko.
Jo a vždycky mi přišlo, že stejně důležitá jako ta vodička je pořádná masáž hlavy, kterou člověk při její aplikaci provádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 8:59 pm    Předmět: Citovat

Kopretina napsal:
Luna...to jsem ještě neslyšela....myslíte,že by to zabralo i na svědící vlasovou pokožku? Potřebovala bych něco sehnat... Confused


Tak po 3 použitích březové mi opravdu přestala hlava žrát a vydržím už 3dny bez mytí!!! Za mě zatím super. A strašně pomalu ubývá, dávám jen ke kořínkům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:18 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
tanka777: ha, kopřivovou mám taky, na hlavu ji nepoužívám, protože mě z ní svědila kůže, jenom občas do délek, a není divu, je v ní ten chlóracetamid taky! V té lopuchové není psané upozornění, že tam je, ale ve složení je ta látka psaná taky, teď to teprv podrobně studuju. Hlava mě z ní kupodivu nesvědí, tak nevím, co si mám myslet. Nevím, v jaké koncentraci tam ten chlóracetamid je, ale každopádně to je pro kůži škodlivá záležitost Sad
Mrzí mě to, ale asi teda s vlasovými vodami od Luny končím.
Jen přemýšlím, kam s nimi, do odpadu se mi je lít nechce a ve sběrně nebezpečných odpadů by se mi asi vysmáli.


Já v té březové ve složení žádný chloracetamid nemám Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 9:58 pm    Předmět: Citovat

Kataska: Ja bych se s tim moc nedrbala a vylila to do zachodu/do odpadu, pokud se toho chces zbavit a flasticku si nechat. A pokud ne, tak to vyhodit sakumprask cele pokud ti to nesedi, nebo s tim mas "moralni problem". Vsak ono se pro jednou nic nestane ... Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.