Aloe vera
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b8128f8deb77c1f07436afc5e6af4fd4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KrejcovaGabriela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 667

PříspěvekZaslal: ne květen 01, 2011 12:09 pm    Předmět: Citovat

Tak nám se ulomil trs aloe a tak jsem z toho vymačkala šťávu, vetřela jí do dýlek, dala jsem přes vlasy sáček a šla spát. Ráno po umytí byly vlasy sice docela hydratovaný, ale možná jsem od toho naivně čekala trochu víc Embarassed Laughing
_________________
Prave mam amnezii a zaroven deja - vu. Myslim, ze jsem na to predtim zapomnel. (Steven Wright)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kminek
8-20
8-20


Založen: 7.2.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2012 11:24 pm    Předmět: Citovat

Ja pouzivam aloe vera na podrážděnou pokožku hlavy, vezmu list, vyříznu dužninu, a normálně si ji rozložím a připlácnu na hlavu (lupy a podrážděná pokožka se mi dělá na pěšince). Méně podivnou alternativou pro mě je přírodní šampon ESI Aloedermal taky z aloe vera. Mají ho třeba na http://www.biooo.cz/ To je zatím pro mě záchrana když je nejhůře - obzvlášť teď v těch mrazech. Tajně doufám, že nikdy nepřestane na mě účinkovat... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marťan
0-7
0-7


Založen: 22.11.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 10:45 am    Předmět: Skvělé aloe vera! Citovat

Super je tento aloe vera:
http://miabella.cz/pletova-kosmetika/gely/jason-gel-aloe-vera
a je za skvělou cenu! Používám ho na všchno,pleť, tělo, vlasy...je fakt bezkonkurenční!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosorka777
161-320
161-320


Založen: 6.3.2011
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 11:23 am    Předmět: Re: Skvělé aloe vera! Citovat

Marťan napsal:
Super je tento aloe vera:
http://miabella.cz/pletova-kosmetika/gely/jason-gel-aloe-vera
a je za skvělou cenu! Používám ho na všchno,pleť, tělo, vlasy...je fakt bezkonkurenční!


toto sa mi fakt nepaci, je to nechutne a vlezle, na tu stranku by som nesla uz len koli tebe Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kuklik
21-40
21-40


Založen: 16.9.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2012 8:28 pm    Předmět: aloe Citovat

Medea napsal:
Zrovna sem se v nemeckém fóru docetla, jak je dobré mít doma rostlinu aloe. Very Happy Clovek vezme jeden zralí list, umyje, a podél prereze. Potom vymacká/vyskrábe gél do misky. Po umytí vlasu gél do délky vmasírovat, po pár minutách vymýt. Píse, ze z neho sou vlasy hebké a snadno se rozcesávají, a ze s aloe gelem z obchodu nemela dobré zkusenosti. Tak, asi si v budoucnu porídím aloe. Wink Nebo se nejdrív podívám doma, tatka má na dvore 100-ky kaktusu. Razz

Mám s aloe výbornou zkušenost. S tim listem je to ale trochu pracne, ne? Very Happy Jako pokazde skrabat gel z listu Very Happy kdyz se da koupit cisty gel primo od pestitelu za pakatel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 8:13 am    Předmět: Citovat

Já musím Aloe vera pochválit. Když letos začaly vedra, tak jsem dostala hroznou alergii na slunce a osypala jsem se. Kamarádka mi dala list z Aloe vera, ten jsem si nařízla, zbytek dala do ledničky, a dle potřeby jsem potírala. A musím teda říct, že se to krásně vsákne, i když to zprvu vypadá lepivě, a opravdu během chvilky mě přestane kůže svědit. A ještě když to vytáhnete z té ledničky, tak to moc příjemně chladíSmile Minulý rok jsem to stejné zkoušela s aloe vera džusem, byl v něm jen přírodní konzervat citronová šťáva, a účinky teda takové vůbec neměl, i když se také na spálenou kůži doporučoval. Ale obsahoval Aloe Vera barbadensis (Miller), tak možná, že to může být i tím konkrétním druhem rostliny...

Každopádně na vnější užívání bych si pořídila spíš tu rostlinku, než gel, či krém atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 6:06 am    Předmět: Citovat

Tak ono není nad čerstvý ingredience, že jo. :wink KOneckonců i ovocný a zeleninový šťávy by se měly pít čerstvě vymačkaný, protože po pár minutách poté, co se ta šťáva udělá, je dost těch prospěšnejch látek už vícméně znehodnocenejch...
Ale jinak je taky asi rozdíl mezi aloe šťávama/gelama od různejch prodejců. Já měla třeba šťávu od Hadka -teda fakt je, že spíš na vnitřní použití (jéje, to bylo ale překvápko, jak je to docela hnusný a jak to vůbec nechutná jako jakýkoli ty šťávy z aloe, co se prodávej na pití, naivka, no Rolling Eyes Embarassed Twisted Evil ), co vím, tak je čistá bez jakejchkoli příměsí, a když jsem si to dala na podrážděnou kůži, tak to docela zabralo (i když mám věci, který mi zklidňujou ještě víc a s čerstvejma listama nemám zkušenost). Nicméně pokud máš možnost si pěstovat, tak mi to přijde ideální (já jsem bohužel takovej pěstitel, že mi snad jsou schopný chcípnout i umělý kytky, nevím, jak to dělám Twisted Evil ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Owce
0-7
0-7


Založen: 17.8.2015
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 2:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
chci si dát na vlasy zábal z aloe vera, ale nikde jsem nenašla jestli se to nanáší před umytím vlasů nebo až po jako kondicioner, poradíte někdo prosím ? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 9:01 pm    Předmět: Citovat

Owce napsal:
Ahoj,
chci si dát na vlasy zábal z aloe vera, ale nikde jsem nenašla jestli se to nanáší před umytím vlasů nebo až po jako kondicioner, poradíte někdo prosím ? Smile


Já bych to dala před umytím (na mokré vlasy), jako masku. Aloe vera se používá i jako tužidlo, takže je lepší to smýt, pokud natužení není to, čeho chceš dosáhnout. Ale záleží na tom, jaký zábal chceš použít, jestli a s čím to budeš mixovat atp. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.