Suché, krepovaté vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a486083ef797baefd078a7e10cbee96eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NosferatuGinny
8-20
8-20


Založen: 9.7.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 6:59 pm    Předmět: Re: S.O.S. :) Citovat

zetonek napsal:
Zkus Gestil Wonder.


Paráda, díky moc, vypadá to, že je to něco, co by mi mohlo zabírat. Sice jsem si ještě k tomu koupila zase kokosový olej a kombinuji to, ale ty vlasy... No super. Úplně něco jiného Smile Dřív mi stačilo jít jen ráno na vlak, což je cca 10 minut cesty, a z vcelku upraveného účesu jsem měla na hlavě zacuchané krepaté roští, co nešlo moc rozčesat a vypadalo nezdravě. Neříkám, že teď mám vlasy jak z reklamy, ale už nemám na hlavě tu šílenou lví hřívu Smile Krásně to pramínkovatí, což přesně chci, protože se mi to pak i pěkně kroutí a zase se mi po letech lesknou vlasy Very Happy Vážně moc děkuji za tip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indilwen
81-160
81-160


Založen: 21.7.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 11:02 pm    Předmět: Citovat

Teda keď prejdem na bezsilikónové bude to lepšie? že by fungovali lepšie ako tie so silikónmi? To je pre mňa vlastne nová info to sa vždy zíde..ešte nikdy som bezsilikónov neskúšala ...kamoška áno...najskôr mala otrasné vlasy z toho ale po čase ich má už fajn aj lesk sa jej vrátil Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 11:14 pm    Předmět: Citovat

s tými šampónmi to je individuálne, bezsilikónové tiež každému nesadnú...
ale určite treba aspoň skúsiť, čo to spraví Smile
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žaba
21-40
21-40


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2013 10:21 am    Předmět: Citovat

Šampon nepoužívám, ale co se kondicionérů týče, tak bezsilikonové pro mě nejsou. Sem tam třeba na prostřídání snad, ale normálně ne, vlasy jsou po nich létavé, nekudrnatí se, ale krepatí, hlavu mám jak otep chroští.
Říká se, že se kudrnaté vlasy nemají česat, ale to pro mě taky není. Jednak se z nich pak nedá nic učesat (udělám si třeba ohon, ale na nejnevhodnějších místech z toho trčí různé nezkrotné smyčky, ohyby a vlnky), druhak mě pak svědí hlava, když ju denně nedrbu kartáčem, třeťak čím déle je nečešu, tím víc se mně ty vrchní kroutí a ty spodní naopak narovnávají, čímž vznikají dvě patra zcela odlišných vlasů (jedno hnusnější než druhý). Ovšem samozřejmě, jako všichni kudrnatci, mám ten problém, že učesáním se kudrny natáhnou a vznikne obrovské afro. To řeším celkem úspěšně tím, že mám namíchanou flašku vody s kondicionérem (do dvoulitrové PET-ky dám jedno balení kondicionéru, 150 nebo 200 ml a doliju vodou), ze které si odlévám do rozprašovače a tím to už učesané stříkám. Objem afra se sníží na polovinu, krepáky se zkroutí, výsledkem je to, co vidíte v profilovce. Co byste viděli, kdybych to nepostříkala, to nechtějte vidět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: so prosinec 28, 2013 10:52 am    Předmět: Citovat

Mě taky bezsilikonové šampony nevyhovují, mám po nich vlasy tvrdší a míň zvladatelné. Teď používám nějaký šampon z Yves Rocher (silikony jsem hledala, ale nenašla - nebo jsem slepá Laughing ), ale musím k tomu používat balzám na vlasy od Syoss. K tomu každý večer mažu délky a konce vlasů kokosákem a stejně mi připadají na první pohled pořád suché ty konce, nejsou hladké a vypadají nezdravě, ale když se na ně koukám zblízka, tak ten lesk tam je a nezdravé mi taky nepřipadají, nechápu to Very Happy. Aspoň že už nejsou tak krepaté jak kdysi, teď se to nějak zmírnilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
claruse
8-20
8-20


Založen: 17.12.2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne leden 05, 2014 2:12 am    Předmět: Citovat

Ahojte dlouhovlasatice Smile Projizdim tyhle stranky docela casto, je tu plno rad. No ale k veci. Je sposta typu vlasu. Suche, krepate, vlnite, mastici se ... no ja mam asi vsechno dohromady. Umyju vlasy, uschnou, rozcesu je a mam to jako chemlon, suche, jako lev, rozlitane, no na druhy den jsou zase u hlavy splihle, zacinaji se mastit, tak jdou do skripce. No a treti den? Mastne po cele delce a kdyz je cesu, tak jich vypadne vice, nez treba prvni den po umyti. Zbavila jsem se vsech silikonovych samponu, uz nepodleham reklamam, kde maji vsechny krasne leskle a zdrave vlasy. Najela jsem na Dixi brezovy sampon, ktery po peti umytich vystridam Garnierem 5 bylin a pak zase 5x umyju brezovym a porad tak dokola, no a do toho kazdy vecer masiruju Lopuchovou vodou Luna. Zhruba 3 mesice vlasy nebarvim a ani nehodlam barvit, radikalne jsem je ustrihla, takze je mam sotva po ramena a najizdim na zobani Panthenolu. Ma otazka zni: je tu nekdo, kdo ma taky takove divne vlasy a co s nema delate? Popripade jak a cim jim pomoct, aby byly aspon trosku normalni? Smile Dekuji za kazde rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne leden 05, 2014 2:20 am    Předmět: Citovat

Claruse: Ten Dixi brezovy sampon a alkoholova voda od Luny muzou docela vysusovat, jak vlasy tak vlasovou pokozku a ta se pak brani nadmernym mastenim, coz vede k castejsimu myti a je to zacarovany kruh.

Osobne bych zkusila vynechat na cas tu vlasovou vodu a prejit na nejaky jemnejsi sampon (za sebe muzu doporucit Balea MED Ultra sensitive, 250ml za cca 50 korun v DMku, bez silikonu, sulfatu, parabenu, umelych barviv a parfemu ale meje dobre) ... eventualne pokud chces vyzkouset "prirodni" sampon, pak bych pro zacatek sahla po Alverde. Mozna to bude par umyti trvat, ale melo by to pomoct.

Co se tyce tech presusenych vlasu, mne se na ne nejvic osvedcil oranzovy alverdi kondicioner s pridavkem oleje (sama si micham Alverdi vlasovy olejit s trochou ricinoveho, hroznoveho, mandloveho a merunkoveho, takove "co dum dal" jelikoz mi oleje na vlasy samotne nesednou) a to necham chvilku ve vlasech nez to splachnu. Kondicioner s troskou te olejove smesky micham vzdycky v dlani na jedno pouziti od oka ... tak muzes zkusit i to Smile

Jinak vice vlasu "pada" kdyz mas mastnejsi hlavu proto, ze ty co by nepozorovane vypadly zustanou "nalepene" na ostatnich vlasech a pak je vsechny vyceses naraz (nebo alespon vetsinu), z toho neni treba delat vedu Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne leden 05, 2014 9:28 am    Předmět: Citovat

Taky mi to zní jako vlasy příliš odmaštěné, které se snaží domastit... Takže bych souhlasila s Jitt a zkusila méně odmašťovat pokožku hlavy a naopak domašťovat konce, viz její příspěvek. V příspěvku to sice zaznělo, ale raději ještě zdůrazním, že krátkodobě pravděpodobně nastane zhoršení (hlava je zvyklá domašťovat, takže bude ještě mastnější), ale dlouhodobě by to mohlo pomoct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 3:15 pm    Předmět: Citovat

Hmm, tak asi zimou, topením apod. se mi teďka hodně krepatí vlasy. Rolling Eyes Vlní se mi mnohem víc než dřív a úplně nevím, jak na ně. Jakmile je umyju, tak ty nejvrchnější vrstvy a konce prostě zkrepatí a skrz díky delšímu mikádu mám pak vlasu jak trojúhelník kolem hlavy. Rolling Eyes
Zkoušela jsem masku Alverde (myslím s avokádem, fialové víčko), víc kondicionéru apod. A nic moc nezabírá.

Chtěla jsem si koupit nějaký bezoplachový sprej nebo tak něco, pročetla jsem složení a všechno mě odradilo (klasické Gliss Kury, Elséve, Dove, Schauma...). Mnohé měly hned po vodě na druhém místě alkohol, což se mi nezdá. Tak nevím, co na ně teďka vyzkoušet. Všechnu kosmetiku mám přírodní, nevím, zda se vrátit k chemii aspoň do svých "délek". Přece jen, ty dolní vlasy prošly odbarvením, že.
Oleje taky nedělají kdovíjakou službu, ty vlasy asi trochu ochrání, ale nejsou po nich takové ty příjemné, měkké a hydratované.

Nejhezčí vlasy jsem poslední dobou měla, když jsem je na návštěvě umyla černým Gliss Kurem. Confused
Vlasy myju teď fakt co nejmíň, líbil by se mi i nějaký přípravek použitelný na suché vlasy mezi mytím, právě něco jako sprej, jen nevím jaký. Rolling Eyes
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žaba
21-40
21-40


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá leden 31, 2014 4:23 pm    Předmět: Citovat

Já mám vlasy hodně suché a divoké, šampon vůbec nepoužívám, jenom kondicionér, nebo vlastně spíš masky. A po umytí něco dalšího na rozčesání, dost se mně osvědčují právě ty Gliss Kury, nejvíc Oil Nutritive, ale sem tam použiju i jiný, ten černý teď zrovna taky mám (ne šampon, ale postřik). Jinak v podstatě pravidelně (kdykoli vlasy nemám zapletené) používám postřik vyrobený z nějakého skoro libovolného kondicionéru a vody. Jedno balení kondicionéru (150-200 ml) vrazím do dvoulitrovky od Coly a doplním vodou. Po postříkání vlasy zkrotnou, zmenší objem, zkroutí se a vypadají o dost líp. Tak třeba ti něco z toho pomůže....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.