Zubni pasty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5a2f487a4eafbdbebaa02fabcb04d459Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 12:34 am    Předmět: Citovat

Dá se koupit i čistá masticha na žvýkání bez těch sladidel. A nebo šalvějové listy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 12:37 am    Předmět: Citovat

[quote="cihlomorka")

no jo, jitty, mně se ten mezizubní prostor u dásně taky s časem zvětšuje, ale zuby nad ním holt zůstávají na fleku Laughing, takže já se s tou nití nejdřív zaseknu nahoře mezi nima, tam několik sekund piluju, jak když dva fikaj kládu Twisted Evil, pak se propadnu dolů do měkkého Shocked a pak už se jen vztekám, jak to bolí. a cestou zpátky zas čekám, jestli ta niť nepůjde i se zubama.
Ale v prosinci bych měla poprvé v životě jít k zubní hygienistce, tak jsem zvědavá, co objevného mi poví. Rolling Eyes[/quote]

to mi přesně dělalo s tou nití, ale byla jsem u té hygienistky, která právě čistila jenom prostory u dásně tím kartáčkem, ale že by nějak extra poradila to ne a bohužel to ani na dlouho nepomohlo. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:36 am    Předmět: Citovat

Nikinka: Myslela sem fakt, ze latka ze zvykacek zpusobuje rakovinu mozku, ne tu expozicni cestu Laughing Tu sem se prave snazila zduraznit Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:40 am    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Nikinka: Myslela sem fakt, ze latka ze zvykacek zpusobuje rakovinu mozku, ne tu expozicni cestu Laughing Tu sem se prave snazila zduraznit Laughing

jo, ale expoziční cesta "píchnu to do mozku" a "uvolní se to v puse ze žvejkačky" je právě naprosto odlišná, proto to říkám Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:45 am    Předmět: Citovat

Kazda mluvime o necem jinym XD ... nevadi, myslim ale, ze si stejne rozumime XD
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 6:57 am    Předmět: Citovat

jojo, ty žvýkačky fungujou jako zvyšování produkce slin, a tím větší omývání zubu, zásaditější prosředí.
Myslím že měl kolega na mysli hrozbu rakoviny kvůli umělým sladidlům, které žvýkačky obsahují, a ta sladila jsou velmi kontroverzní, osobně mám k nim přímo averzi.

Jitt, z umělých sladidel si těžko bakterie vytvoří potravu... nejsem expert na chemii, ale tam není z čeho.. právě proto se používají, protože osladí, ale mají nulovou (nebo extrémně nízkou) kalorickou hodnotu...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 8:29 am    Předmět: Citovat

Cihlomorko, tobě se opravdu nevejde ani ten nejmenší mezizubní kartáček mezi zuby? Já mám taky mezery různě velké, ale vždycky se tam nějaký vejde (kromě horních předních, tam používám niť). Na zadní zuby by se měl ale opravdu používat kartáček, protože díky jejich tvaru to niť správně nevyčistí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:28 am    Předmět: Citovat

Housenko, potvrzuji, že opravdu existují lidi, co mají problém propasírovat i zubní nit kamkoli mezi zuby. Embarassed Nechce a nechce to projet, taky piluju jak blázen, ale často musím prostě přitlačit a použít takovou sílu, až mi to pak (když to konečně projede) rozřeže dásně a krvácí to. Někdy ne úplně jemně. Takže se ptám, co je lepší - čistit nití a pravidelně si masakrovat dásně nebo se na to vykašlat? Mezizubní kartáčky jsem ani nezkoušela, nedokážu si představit, že to někam dostanu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:35 am    Předmět: Citovat

No mezizubní kartáček se dává do mezery mezi dáseň a dva zuby, nejezdí se s ním skrz mezeru mezi zuby, jako u nitě. Právě mezi dásní a dvěma zuby by mělo být dost místa minimálně na ten nejmenší kartáček. Ale líp by to asi vysvětlil nějaký dentální hygienista. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:43 am    Předmět: Citovat

Jo, já to chápu, ale stejně si nedovedu představit, že se tam ten kartáček vejde. I ty nejmenší, co jsem viděla. Ale netvrdím, že jsem viděla ty nejmenší, co se dělaj. No, asi by to člověk měl vyzkoušet, i kdyby to byly vyhozený peníze. Uvidíme.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.