Zubni pasty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=27d2b2246905ec1cb07544be2f7a01a7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:53 am    Předmět: Citovat

mě doktorka zubní nit úplně zakázala, mám malinké, prakticky žádné, mezírky, a nití se člověk často zraní, jak psala Meadow (piluje, piluje, nejde to, řízne se). Opravdu to není zdravé, takhle si řezat dásně..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cihlomorka
41-80
41-80


Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 12:59 pm    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Myslím že měl kolega na mysli hrozbu rakoviny kvůli umělým sladidlům, které žvýkačky obsahují, a ta sladila jsou velmi kontroverzní, osobně mám k nim přímo averzi.


souhlas, já aspartam nemůžu ani cejtit, a celá ta kampaň okolo "Light" výrobků mi strašně pije krev. když si představím těch nevinných obětí, které se tím dopují v touze po zdraví. Mad přemýšlela jsem nedávno o nahrazení cukru stevií, ale když jsem se dočetla, že prý chutná podobně jako umělá sladidla, dost mne to odradilo. Apropo Jitt, když se tak vyznáš v chemii Wink , nevíš, jak by to bylo s tou stevií coby sladidlem a zuby?

jitty napsal:
Dá se koupit i čistá masticha na žvýkání bez těch sladidel. A nebo šalvějové listy Laughing

O té mastiše (skloňuje se to tak? Smile ) jsem vůbec nevěděla. A teď koukám, co všechno tady s ní nemají. http://www.001shop.cz/masticha
Ty jsi to někdy zkoušela? zajímalo by mne, zda to k něčemu je...
Rolling Eyes stávám se obětí Dlouhých vlasů, vždycky taji někdo něco nahodí a já to pak musím vyzkoušet. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cihlomorka
41-80
41-80


Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:09 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Cihlomorko, tobě se opravdu nevejde ani ten nejmenší mezizubní kartáček mezi zuby? Já mám taky mezery různě velké, ale vždycky se tam nějaký vejde (kromě horních předních, tam používám niť). Na zadní zuby by se měl ale opravdu používat kartáček, protože díky jejich tvaru to niť správně nevyčistí.

no, je to tak. Embarassed s výjimkou mezer kolem jedniček nahoře/dole. a jedné pětky dole, která se mi díkybohu ani nezaložila. kdybych vzala třeba špendlík a JEMNĚ zkusila ten hrot mezi zuby strčit dole u dásně, u řady mezer ani neprojde skrz. Sad

Meadow napsal:
Nechce a nechce to projet, taky piluju jak blázen, ale často musím prostě přitlačit a použít takovou sílu, až mi to pak (když to konečně projede) rozřeže dásně a krvácí to. Někdy ne úplně jemně. Takže se ptám, co je lepší - čistit nití a pravidelně si masakrovat dásně nebo se na to vykašlat?


já jsem došla k názoru, že nejlepší jsou ty lučíky s nití. dobře se s nimi piluje a zároveň jak mají ten rám, za který je držíš, dá se tomu zranění jakžtakž zabránit. samotnou nití už bych si čistit nemohla, vzadu to ani technicky nejde, ale s lučíkem ano.
http://www.yopi.de/image/prod_pics/586/f/586007.jpg

A je to Sophiina volba, ale já bych se na čištění mezizubních prostor už nevykašlala. když jsem to totiž jednou na delší dobu udělala a potom viděla svůj rentgen, měla jsem všechny kazy založené právě v těch mezizubních prostorách. z toho mi bylo jasné, odkud vítr vane... Evil or Very Mad


Naposledy upravil cihlomorka dne út listopad 13, 2012 1:12 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:10 pm    Předmět: Citovat

Eh, ja a vyznat se v chemii? Odkdy? Laughing Ja do toho jenom trosku ze zajmu vrtam ...

O stevii a vlivu na zuby nevim nic ... ale vzhledem k tomu, ze to asi nebude az tak jednoduchy cukr, tak by to snad melo byt ve vetsi pohode nez normalni sladidla. Koneckoncu i med je z vetsi casti tvoreny cukrem.

Jeste sem nekde vycetla (ohledne ustnich vod) ze relativne slusnym ekvivalentem je par kapek tea tree do sklenicky vody a tim vyplachovat. Voda se dostane tam, kam se nedostane kartacek a emulze ktera vznikne z vody a oleje pak vydesinfikuje nejen mezizubni prostory, ale celou ustni dutinu.

Ale je to teda kentus chut a kdyz rikam par kapek, tak myslim skutecne maximalne pet! (jinak vam to spali hubu, vim o cem mluvim Laughing)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cihlomorka
41-80
41-80


Založen: 17.10.2012
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:13 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Eh, ja a vyznat se v chemii? Odkdy? Laughing Ja do toho jenom trosku ze zajmu vrtam ...

no tak, leccos zajímavého jsem se tu dozvěděla. Wink dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:28 pm    Předmět: Citovat

cihlomorka napsal:

O té mastiše (skloňuje se to tak? Smile ) jsem vůbec nevěděla. A teď koukám, co všechno tady s ní nemají. http://www.001shop.cz/masticha
Ty jsi to někdy zkoušela? zajímalo by mne, zda to k něčemu je...
Rolling Eyes stávám se obětí Dlouhých vlasů, vždycky taji někdo něco nahodí a já to pak musím vyzkoušet. Laughing


No chtěla jsem právě tu čistou,jenže tu tady ve zdr. výživě nemají, jenom ty žvýkačky, a ty teda moc ok nejsou co do složení. takže vyčkávám až se naskytne příležitost objednat z netu. nejsem totiž fanda žvýkání čehokoliv.

chystám se zkoušet olej na "vyplachování", protože ani ten kartáček se všude nedostane a mělo by to být i jinak zdraví prospěšné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 1:35 pm    Předmět: Citovat

o zubní niti mi ani nemluvte, vždy mi pak zůstala v ústech pachuť krve Rolling Eyes parkrát jsem ji zkusila, ale nic pro mě, vždy se masakrálně dořežu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 2:12 pm    Předmět: Citovat

já teda nit používám skoro každej den... na přední zuby, a na zadní mezizubáky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 2:31 pm    Předmět: Citovat

Tak zubni nit nesmi rezat do dasni, pouziva se ve chvili, kdy ani nejmensi velikost kartacku neproleze do mezizubniho prostoru. Zranovani vlastnich dasni fakt neni jeji ucel ... navic prace s ni je celkem dost narocna na citlivost a presnost, prave aby se clovek nedorezal jako prase na zabijacce.

Ale ani ty mezizubni kartacky nejsou samospasitelne stejne to drazdi dasne (taky bych byla podrazdena kdyby okolo mne nekdo dvakrat denne jezdil silonovou stetkou) a to je pak nejlehci cesta k zanetu dasni. No a neleceny zanet dasni je paradentoza ...

Teoreticky by mela stacit ustni voda, ta se dostane temer vsude. Ale zas sme u toho, ze je plna s*acek ...

Ja si posledni dobou cistim zuby uplne bez pasty a vyplachuju obyc vodou ... ale je fakt, ze ja se zuby problemy nemam. Resp mam/mela sem, ale ty mely jinou pricinu.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 8:55 pm    Předmět: Citovat

Mně zubařka doporučuje nit vždycky, ale se svou šikovností bych se určitě "zmasakrovala" Confused
Zuby (krčky) mám dost citlivé, navíc se mi ze záhadných důvodů kazí hlavně přední, vzadu mám plomby snad jen 2, ale předek už skoro celý, co už jsem tam nechala peněz za bílé plomby Sad Pomáhá mi zelený Elmex a kartáček Curaprox, už jsem i zjistila, že po každé jiné pastě (třeba když si zapomenu koupit) se mi ta citlivost zas zhorší.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.