Henna Lush
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 148, 149, 150, 151  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cdf612765f6cec4a063838d1fa4493d5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2013 8:32 am    Předmět: Citovat

Mně se nejvíc osvědčilo to strouhat. A nejlíp mi caca rouge fungovala, když jsem ji mixovala s trochou práškový henny, sama o sobě má hodně olejů, takže na mě byla až moc pečující a vlasy byly chvíli zplihlý. Ale to má každej individuální, holt budeš muset experimentovat. S tím množstvím Ti tak úplně neporadím - ono záleží na tom, jak máš vlasy hustý. Můžu jenom hodit svoji zkušenost: mně stačí na vlasy do pasu jedna a půl kostičky plus tak padesát gramů "práškovky" - jenomže já mám velejemný vlasy a nemám jich nijak závratně moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: po srpen 26, 2013 9:59 am    Předmět: Citovat

Já mám právě vlasy jako koňskej vocas, takže mě se to pečovací právě hodí... Ale trochu práškové ještě mám, takže kdyžtak to budu taky míchat. Já normální čisté henny spotřebuju na celé vlasy dvanáct středně vrchovatých lžic plus ještě asi další dvě dobarvovacích přísad (kurkuma a paprika) tak nevím právě kolik kostiček... Mám vlasy zhruba středně husté, dlouhé do pasu a takové hrubé (když teda na to nevypatlám tunu masek a kondicionérů), tak mě napadají tak tři? Možná dvě a půl? Asi to taky nastrouhám a poznám to podle množství toho nastrouhanýho matroše, nebo nevím... Už se na to strašně těším, pořád chodím k té henně čmuchat, ale ona tak nádherně voní! Very Happy
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út srpen 27, 2013 7:31 am    Předmět: Citovat

Mays, možná napoprvý zkus ty tři - ono to sice nastrouháním dost nabude, ale přece jenom - není nic protivnějšího, když člověku uprostřed hennování henna dojde (když naopak přebyde, dá se dát do příště do mrazáku a při dalším hennování smíchat s novou várkou, takže to taková otrava není).
Jinak já mám vlasy taky spíš sušší, takže jsem si říkala, že ty pčeovací složky budou fajn, ale ty moje jemňuchy tím tak ztěžkly, že byly vyloženě zplihlý. Ale taky je fakt, že já obvykle hennu vymejvám buď jenom vodou, nebo kondicionérem, šampon by si s tím asi poradil líp.
Každopádně přeju příjemný a úspěšný alchymistický hennopokusy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mays
321-600
321-600


Založen: 19.2.2012
Příspěvky: 338

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 5:05 pm    Předmět: Citovat

Tak, dneska jsem hennovala Lush hennou. Spotřebovala jsem uf uf tři kostičky, ale chtělo by to i o jednu víc, ale nechtělo se mi dopatlávat. Na moje vlasy chytla nádherně zrzavou barvu, na chemii to udělalo tradiční oranžovožlutý požár. Líbí se mi, že jde víc do červena, zdá se mi, že mi to víc sluší, než ta žlutorezavá. Vlasy jsou krásně silné a pevné, nejsou přejemnělé... Takové vlasy jsem měla kdysi, taková textura ala koňský ocas, ale nejsou suché. Při nanášení se strašně moc drolila a dvakrát sem jí za hennování ředila. Nevíte jak tomu předejít? Aspoň moc nestékala, ale bordelu z toho bylo... Vymývání bylo taky fajn, docela rychlé, vymývala jsem to šamponem Big, což byl geniální nápad, ty krystalky tu hennu tak trochu jakoby vydrbaly a byly krásný... Potom jsem na ot dala jen lehký meruňkový kondicionér a luxus... Nádherně se lesknou a přechod mezi chemií a jen hennou není tak strašný. Ale v té kvalitě to jde vidět. Už se těším, až jednou budu mít jen svoje vlasy (nejdřív je nechám narůst a pak se bude jen zastřihovat na délce jednoho metru... doufám), protože tak nádherný vlasy...
Jinak jsem hennu strouhala, to je za trest... prášku z jedný kostky bylo děsně moc a z těch dvou sem si říkala, že to bude stačit. No, rozmíchala jsem to s tou horkou vodou a najednou toho byla půlka, tak jsem dostrouhala ještě jednu. Ikdyž, i tak mě Lush henna výjde levněji než chemická loreálka třeba. A ty vlasy... Jsou úplně super! Uvidím, až barva zoxiduje. A na odrosty hádám, že bude třeba tak jedna a půl kostky, možná ty dvě. Hmm... Tož, odrosty ale asi nechám na práškové henně a Lushku si budu skunčit na celé vlasy. Za mě je to super henna, až na to drolení, ale tomu se dá nějak předejít? Nebo ne?
_________________
Diamond on a landmine waiting to explode...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 7:37 am    Předmět: Citovat

Mays - tak gratuluju k úspěchu! Cool A říkám si: Páni, tři kostičky nestačily - ty to háro musíš mít fakt úžasně hustý!! Shocked Very Happy
S tím drolením - ono je tu konzistenci docela těžký vychytat. V podstatě se dá počítat s tím, že když hennu zaliješ a necháš chvíli stát (třeba jenom na tu dobu, aby zchladla, než si ji plácneš na hlavu), tak trochu zhoustne a začně se drolit. Ale zase když ji člověk udělá moc řídkou, děsně to teče - a to už mi přijde jednodušší během hennování přidat trochu vody, než směsku zahušťovat... Wink TAky se mi tu konzistenci ne vždycky podaří trefit úplně akorát (zvlášť když henny různě míchám a střídám Twisted Evil ).
Tak držím palce, ať to při příštím hennění vychytáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 7:44 am    Předmět: Citovat

Tak jsem hennovala včera Caca Rouge - mám stejný problém jako Mays - děsně, ale opravdu příšerně se to drolí z hlavy. Vlasy mi barví partner, máme to už vcelku nacvičené s práškovou hennou, ale tohle byl děs - zadělaná celá kuchyň, já (od hlavy po paty), přítel (hlavně chodidla Laughing ) a navíc jsem měla pocit, že co mi na ty vlasy naplácá zase popadá. Dala jsem půlku celé kostky (mám sice vlasy lehce pod ramen, ale mám jich moc), zalévala horkou vodou, nechala rozměkčit a pak ohřívala v horké lázni.
Nanášení na suché vlasy jsme vzdali po prvním pokusu - opadávalo všechno, takže jsem je namočila a lehce vysušila tak, jak to děláme s práškovou hennou, ale stejně to byl horor.
Jinak barva vcelku pěkná, že na moje vlasy nelze chytit červenou, nebo aspoň výraznější zrz jsem si už zvykla Sad

Nemáte některá tip, jak to udělat aby se to tak nedrolilo? Shocked (přemýšlela jsem přidat olej, ale oleje tam je dost! nebo přidat práškovou hennu? Mám ještě půl plechovky Khádí red)

//edit - dávám do galerky aktuální fotku. Smývala jsem vodou pouze, takže ty vlasy jsou zmaštěný a ještě navíc jsem nečesala, takže jako bezdomovec fakt nevypadám normálně. Embarassed Taky je tam krásně vidět co jsou moje vlasy (tmavší u hlavy) a co chemie (ne to se to prostě pořádně nechytá) Ach jo. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 12:49 pm    Předmět: Citovat

Bohužel, konzistence, mastnota a drolivost henny Lush mi také vadila. Kvůli tomu jsem přešla na jinou značku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 2:54 pm    Předmět: Citovat

Tajgo, já při prvních pár hennováních strouhala a rovnou zalívala horkým červeným vínem nebo ibiškovým čajem a nijak se nepamatuju, že by se nějak extra drolila. A pak jsem ji začala "ředit" práškovou (hlavně proto, že mi na ty moje jemňuchy byla taková koncentrace pečovacích látek a různejch olejů trochu moc) a taky bez problémů. Tak pro začátek můžeš zkusit pro začátek přidat tu práškovku a uvidíš. Anebo je taky možný, že je to várka od várky, někdy mají hennu hruběji mletou a jindy jemněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tajga
81-160
81-160


Založen: 28.5.2013
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 9:54 am    Předmět: Citovat

@Titanie
Díky - včera jsem to zkoušela - dala jsem půl kostičky Rouge, k tomu asi tři lžíce Khádí Amla a šťávu z citronu. Barvila jsem se sama (normálně mě barví partner) a nanášela na suchý vlasy a taky v pohodě - nedrolilo se to víc, než jiné henny při samobarvení, a koupelna taky nevypadala o nic hůř. Jen vana se potom musí drhnout, protože Lush je prostě mastnej Smile

A výsledek? Jsem nadšená popravdě. Chtěla jsem co nejvíc červenou a už pět měsíců se mi to nedaří a teď se zdá, že jsem na to kápla. Viz galerie. Fakt se to povedlo Very Happy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 11:52 am    Předmět: Citovat

Tak to jsem ráda, že to zabralo. Cool A výsledek je super! (A taky se mi líbí ten účes, vypadá příjemně ležérně a ta barva v něm v kontrastu s těma černejma gumičkama parádně vynikne!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 148, 149, 150, 151  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.