"Přepečovanost"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7c6fdc4605c3b6f57f62912c16ac521eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zelitschko
21-40
21-40


Založen: 15.12.2012
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2013 4:11 pm    Předmět: Citovat

citace:
a jaký šampon používáš?spíš bych uvažovala o jeho výměně, případně třeba střídat s něčím jako je lávovka nebo shikakai, co vlasy tak nevysušuje. a ten olivový olej je lepší míchat třeba s citronovou šťávou nebo vajíčkem, jogurtem atd. aby se pak líp vymýval. (a dávat na vlhké vlasy)


Používám zároveď asi dva Alverďáky a jeden Bione, obojí je nedráždivé. Krom šamponu používám lávovku, kterou ale můžu použít jen jednou v řadě, jinak je ale fakt perfektní. Co se týče shikakai, tak jsem s ním měla jeden ajurvédský šampon - a udělal mi takový lupy, že jsem se jich nemohla zbavit (jinak na ně vůbec netrpím, předtím jsem je měla jen jednou v životě v reakci na nesedící šampon. Léta jsem měla v hlavě ekzém, ten teď už nemám, ale svědění první či druhý den po umytí zůstalo. Oliváč se mi osvědčil spíš sám o sobě, občas taky použiju na vlhké vlasy kokosák, ten ale není tak výživný. Citronovou šťávu používat nechci, protože mi lehce zesvětluje vlasy, žloutkem občas nahradím šampon, nebo vejce pro růst vlasů namíchám s kávou a nechám tak hodinku. Jogurt jsem zkoušela jednou, nevím, čím to je - na pokožku mi pomohl, ale ač jsem jej vymývala šamponem asi natřikrát, vlasy jsem měla pořád ulepené a ještě druhý den páchly po jogurtu (ale spíš už zkaženém). Snažím se moc nepoužívat laky či gely, jen občas gel ze lněných semínek, který mi dělá dobře. Problém mám hlavně ten, že vlasy jsou přepečované, ale kůže by si žádala víc, spíš bych délky potřebovala nějak "poničit", prostě zhrubit, s kůží si poradím, to už jsem zmákla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2013 4:45 pm    Předmět: Citovat

Zelitschko: Tak si samponuj i delky, respektive obcas umyj hlavu tak, ze kuzi na hlave nechas tak, jak je a delky proste vezmes samponem ... nebo umyjes jednou cele vlasy a pri druhem samponovani nasamponujes jen delky (jako kdybys davala kondis, ale proste pouzijes sampon).

To by mozna mohlo pomoct ... jinak nevim Sad
Nebo pak zmena oleje (pokud se ti tak drzi ve vlasech).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zelitschko
21-40
21-40


Založen: 15.12.2012
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2013 2:37 pm    Předmět: Citovat

s tím šamponováním to zkusím, to zní jako dobrej tip :) půjde to ještě líp až budu mít delší vlasy, zatím to je kraťoučký mikádo, ale určitě to zkusím už teď. Oleje už jsem zkoušela různé, olivový a kokosový ze srovnání vyšly asi nejlíp, jednak díky účinkům na kůži, jednak jsem taky alergik asi na půlku všech věcí, tak musím dávat pozor :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.