Roztřepené konečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 185, 186, 187, 188  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4a9e6b95a9bac37b74300aaa8bb29ad9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
najlin
8-20
8-20


Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne červen 26, 2016 6:14 pm    Předmět: Citovat

No jo holt se budu muset mrknout po něčem jiným Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 2:39 pm    Předmět: Citovat

Už nevím, co si počít.
Mám vlasy po pas, skoro na zadek. A tak od půlky vlasů dolů mám šíleně roztřepené konečky. Vím, že je potřeba je zastříhnout, ale i když to dělám, ostrými kadeřnickými nůžkami, stále se třepí, třeba hned po zastřižení. Ne všechny, ale spousta jo. Ty vlasy jsou vesměs poškozené, protrpěly období, kdy jsem se o ně moc nestarala (eh, vůbec, spíš naopak), ta vrchní polovina je zdravá a vlasy se tam netřepí.

Nechci si půlku vlasů odstřihnout, ale mám dojem že jsou komplet narušené a i když je zastřihávám a po každém mytí je vyživuji meruňkovým olejem, spousta z nich se prostě třepí dál.

Nemáte tip, co s tím? Nebo na nějakou levnou kadeřnici, která dokáže ty konečky ostříhat bez toho, aniž by mě vzala na krátko? V Brně? Já už si fakt nevím rady. Zastřihávám jak divá, ale stejně jich tam mám spoustu Sad.
Jinak nefénuju, nežehlím, ani nic takového. Používám "přírodní" kosmetiku, takže mi prosím nedoporučujte žádné silikony, tomu nevěřím :-/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 3:10 pm    Předmět: Citovat

Tady je každá rada drahá.
Měla jsem podobný problém. Stříhsla jsem každé dva měsíce o cca 2cm. Trvalo to asi dva roky, než jsem se toho zbavila.
Jen bych podotkla, že olej není všespásný. Moje vlasy se začaly lámat právě po dlouhodobém používání přírodních olejů. Na vlady používám přípravky buď úplně bez nich, nebo je nějaký úplně má končí ve složení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2016 5:53 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Tady je každá rada drahá.
Měla jsem podobný problém. Stříhsla jsem každé dva měsíce o cca 2cm. Trvalo to asi dva roky, než jsem se toho zbavila.
Jen bych podotkla, že olej není všespásný. Moje vlasy se začaly lámat právě po dlouhodobém používání přírodních olejů. Na vlady používám přípravky buď úplně bez nich, nebo je nějaký úplně má končí ve složení.


Tak vůbec nemastit? Používám kondicioner od Alterry, který má olejů dost, ten ale dávám na mokré vlasy a vymývám, pak ten olej, ten už jen občas, vtírám ho do vlhkých vlasů. Občas teď v zimě používám ještě vosk se silikonem, opravdu jen do vlhkých konečků předem vyživených meruňkovým olejem, aby nežíznily. A teď mám roztřepený snad každý vlas Sad. Jak tedy pečovat o konečky vlasů, když jim oleje škodí, stříhání ani silikony nezabírají? Fakt jsem bezradná Sad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2016 6:16 pm    Předmět: Citovat

Některé vlasy potřebují promašťovat, některé hydratovat, některé obojí a některé ani jedno. já právě nemastím, toho si moje vlasy vyrobí dost, není nutné nosit dříví do lesa, ale hydratovat musím. nejen vlasy, ale i pokožku.
Takže jemné šampony, hydratační kondicionéry...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2016 6:17 pm    Předmět: Citovat

Moc se v tom nevyznám, ale co zkusit nemýt příliš často a vyzkoušet nějakou z no poo metod? Časem by se ti to sébum mohlo doplazit až ke konečkům a to je myslím ten nejpřirozenější "olej". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2016 6:24 pm    Předmět: Citovat

Mohlo by to taky jít. Já musím mít často. Tři dny jsou maximum. Při delším intervalu mám vlasy hodně přesušené. prostě pořád potřebují tu vlhkost dodávat...

Jak už tu bylo několikrát. každý je originál. Univerzální návod neexistuje
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2016 7:44 pm    Předmět: Citovat

Svatá pravda. Asi je nejlepší vyzkoušet co nejvíc způsobů a pak si vybrat, který sedí nejvíce.
Já si vlasy nemusím mýt třeba týden, vydržela bych to i déle, ale moje okolí by to asi nevydrželo. Confused Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2016 11:20 am    Předmět: Citovat

A máte tip na nějakou přírodní hydrataci? Jinak vlasy myju asi 2x týdně, nepřijde mi to až tak často, dřív jsem myla každý den.
No poo jsem zkoušela již dřív a vlasy tehdy byly snad ještě třepivější :/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2016 4:27 pm    Předmět: Citovat

No já znám jedině jogurt a med. To pomáhá hodně, ale odrazuje mě ta doba působení. Fakt nehodlám půlce svý rodiny vysvětlovat, proč mám na hlavě jogurt. Rolling Eyes Laughing
Teď chci zkusit tu hydratační masku od Baley, dala jsem za ní jen 20 korun, tak uvidím, co to udělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 185, 186, 187, 188  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.