Tužidla
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Stylingové přípravky
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cc68e027566e3fc7b09ce7938bce8893Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 12:55 am    Předmět: Citovat

Potřebuju nějaký přírodní, ale doopravdy, tužidlo na vlasy. Jelikož tužidla nepoužívám (zatuží se jaksi samy správným umytím, byliny dost zpevňují vlasy a účesy jsou pevnější), ale teď bych ho potřepovala. Nevím vlastně, na co přesně je tužidlo - na zpevnění účesu, třeba i natočených?
Když si třeba natočím vlasy, aby mi pak účes dýl vydržel, v požadované struktuře a tvaru?
A působí jako gel nebo jako tužidlo? Tuží i vlasy po rozčesání?

Nejvíc se mi líbí tenhle výrobek, už dřív jsem se na něj dívala. Prosím, kdo s ním máte zkušenosti, o rady...

http://cestaprirody.cz/www/product/vlasovy_gel_upper_management_177_ml_kiss_my_face/

A je vážně přírodní, nezatěžuje vlasy? podle popisu se mi zdá dobrý, to minimum chemie, údajně neškodící, pro jednou, snad, snesu, jenom v tužidle. Nebo je ještě nějaký lepší?
Nebo je lepší nějaká voda z piva, vodky nebo medu s kapkou éterického oleje?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 1:22 am    Předmět: Citovat

A co gel ze lněných semínek? (Teda, ne že bych ho měl ozkoušený, ale myslím, že Titania se o něm vyjadřovala dost pochvalně.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 1:30 am    Předmět: Citovat

To můžu praktikovat doma, spíš potřebuju něco pro další osobu, aby to se mnou neměla moc těžký, tudíž jde o úpravu vlasů jiným člověkem...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 1:32 pm    Předmět: Citovat

Vílo, já tužidlo používám proto, aby moje hodně jemný vlasy byly o něco míň jemný a líp a dýl držely, když je natočím, a uchovávaly si lepší objem(i když občas je to dost marnej boj). Ale obecně s tužidlama je to dost individuální, každýmu asi sedne něco jinýho, takže co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat tobě. Z přírodních jsem, kromě piva různě namíchanýho nebo nenamíchanýho s vodou (což mužeš vyzkoušet, pokud se přeneseš přes ten počáteční smrádek, po uschnutí vlasů to vyčichne). Gel z lněných semínek taky není špatnej, ale je to o něco větší piplačka. Různý medový vody a tak dokážou bejt moc fajn, když se namíchají ve správným poměru - ale je hrozně těžký ten poměr trefit, to pivo je takový jistější. (ale nedoporučuju si přelejt neředěným pivem celou hlavu - na neředěnou aplikaci je fakt lepší z rozprašovače, jinak ho může ve vlasech zůstat fakt moc a je to bez umytí nerozčesatelný).
Z přírodních kupvanejch přípravků jsem zkoušela alverde gel (nic moc, trochu vysušoval) - ale stejně patřil z těch kupovaných k lepším. Já ale gely moc nepoužívám vyloženě k dotváření účasu, spíš jich trochu vetřu do vlhkejch vlasů, rozkartáčuju, aby se dostal všude - prostě aby ty moje jemňuchy byly pevnější.
Pak jsem vyzkoušela i ten upper management, co máš vyhlídnutej (akorát ho ještě tehdy prodávali v jiný lahvičce) - příjemně voněl, vlasům dělal dobře, ale pro mě prostě netužil dostatečně. Nicméně jak říkám, Tobě naopak může maximálně vyhovovat.
Ale jinak byl a je z přírodních kupvanejch tužidel můj favorit Style and Shine od Logony - je to spíš takovej krém, stačí ho maličko, netuží nijak zběsile, ale výsledek je znatelnej a přirozenej, fakt jsem s ním maximálně spokojená. Cool Teda doufám, že ho ještě vyráběj a že nezměnili složení, mám to svoje už docela dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 4:24 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, je obsáhlá a hodně informativní, takže si ji prostuduji a pomůže mi to v rozhodování...

A zkoušel někdo tohle? To se mi líbí moc, jako alternativa chemického prostředku a navíc je v tom i to pivo, takže by to mohlo být namícháno v tom správném poměru. nejspíš sáhnu po tomto...a přidám k tomu nějaké domácí prostředky, ještě na lesk třeba éterický olej nebo tak něco, i když vlastně nějaká směs éterických olejů v tom taky je. Jeví se to jako dobré složení, kde je vše potřebné.

Tuží dostatečně? A pomáhá k lesku?

http://eshop.nobilis.cz/pece-o-vlasy/tuzici-sprej.html
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 4:32 pm    Předmět: Citovat

A znamená to snad, že kdo má silný a pevný vlasy, nerozlítaný, že tužidlo nepotřebuje?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2015 7:00 pm    Předmět: Citovat

Tak ten neznám, netuším, jak moc tuží jestli třeba nevysušuje a tak (jako to ty přírodní tužidla občas mají tendenci dělat)- asi nezbývá než kdyžtak vyzkoušet. Ale jak říkám, každýmu sedne něco jinýho.
Jinak bych řekla, že s tužidlama je to vlasy od vlasů, pokud má někdo pevný, nerozlítaný, tak ho fakt ani potřebovat nemusí, leda by vymejšlel nějakej složitější účes. Ale zase jsou možná i některý jemný vlasy, který jsou lepší bez tužidla než s ním. Za sebe můžu říct, že kdykoli jsem zkoušela netužit (ať už přírodně či nepřírodně), prostě to nebylo ono.
Jo a ještě k tomu přidávání éteráků kvůli lesku - to je, myslím, dost na houby, ty jsou v tomhle ohledu spíš na vůni a tak, jedna kapka ti lesk neudělá a ve větší koncentraci můžou spíš vysušovat. Kvůli lesku bych tam kápla spíš třeba trochu jojobovýho nebo mandlovýho, ale chce to opatrně vychytat množství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 11:41 am    Předmět: Citovat

Tvoje odpověď mě potěšila, že mi potvrdila, co jsem si myslela. Udělám to tak, že si nejspíš pořídím to tužidlo od Nobilis Tilia, vysušovat mě přírodní věci nebudou, to vím jistě, a pak si taky zkusím vyrobit gel ze lněných semínek a ještě, třeba pivní tužidlo, protože pivo jsem už zkoušela a tuží mi fakt úžasně, a ještě si koupím nějaký lehký olejík (mám vyhládnutý meruňkový), kterým po umytí vetřu pár kapek do vlhkých vlasů....

Ale já vlastně tužím už při mytí, protože vajíčko má dost zpevňující efekt a účes pak líp i drží, takže pak tužidlo není třeba vůbec, nebo když, tak jen malinko...

Jinak kdo viděl moje fotky v galerii, tak ví, že tužit fakt nepotřebuju, ten účes už vypadá natužený, spíš něco na lesk - a to by mohl být ten gel ze lněných semínek?
Jenže někdy holt je potřeba tužidlo, přece jen...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 2:16 pm    Předmět: Citovat

Vílo - tak držím palce, ať ti to sedne.
A jinak kombinace lehkej olej (meruňkovej, mandlovej, jojobovej) těsně po umytí plus pivo z rozprašovače (ať už ředěný nebo ne, v tvým případě možná bude lepší naředit, ať tě to nenatuží až moc) - taky nemá chybu, je to lesk jako blesk a určitě stojí za vyzkoušení.
A lněný semínka taky stojí za vyzkoušení (jsem teď sice líná je dělat, ale když jsem je dělávala, přidávala jsem ještě do teplýho gelu nějakej příjemnej eo pro vůni a kapku nebo dvě lehčího oleje pro ještě větší lesk - v ledničce to zpravidla týden až čtrnáct dní vydrželo bez problémů).
Akorát mě teda stojíš peníze Twisted Evil - jsem si včera plácla na hlavu trochu zbytkovýho logoňáckýho style and shine, kterej jsem si syslila na cesty, abych nemusela tahat různý flaštičky a spreje, a zjistila jsem, že už si těch posledních pár kapek syslím tak dlouho, že je víc jak rok po záruce že ani lednička to úplně nezachránila- ne že by vyloženě smrděl na dálku, ale už to jaksi není ono. Tak jsem chvilku špekulovala, jestli ho pro jistotu nemám rovnou zase vymejt, a pak jsem se na to vybodla - a vlasy pořád stejně pěkný, natužený a lesklý, jako by byl čerstvel. Nicméně poslední výškrabky přece jenom pro jistotu letěly do koše a už mám objednanej novej (ještěže předevčírem mi na konto dorazil honorář), zjistila jsem, že je teď přece jenom dostupnější a v praze si pro něj můžu dojít do BIOO a nemusím platit poštovný, tak si ho nemusím tak strašně šetřit. Nicméně jak na ty vlasy tak koukám, tak na tebe byl asi fakt moc silnej, dávala jsem ho trošičku a i ty moje jemňuchy jsou natužený až až (není to vyloženě vosk, ty mi vlasy akorát zatížej, ale něco mezi gelem, krémem a voskem).
Přeju hodně štěstí s experimentováním! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 6:32 pm    Předmět: Citovat

Fakt díky, strašně mi pomohlo to s někým takhle probrat a ujasnit si, jak to vlastně vidím....
A moc mě potěšilo to s tím lehkým olejem+tužidlo z piva, to bych mohla potřebovat, a taky tak nějak jsem si to myslela.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.