Mastné kořínky, suché konečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d205fdf7564daa6e64dfb9417e772417Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

Sharqigirl napsal:
Jsem ráda, že s tímto problémem nejsem sama. Mám vlasy celkem dost mastné u hlavy a přesušené rozježené konce (i když je pravidelně zastřihuji a regeneruji barvením henou). Navíc mám těžké rovné vlasy, takže promaštění dál od kořínků je ještě podporováno tím, že mi vlasy "leží" na hlavě. Teď když nastanou ty vedra, tak se k tomu ještě spotím, a je hotovo..... Crying or Very sad Vlasy si meju po 3-4 dnech, 2 dny mi vydrží vypadat jako že jsou čerstvě umyté.
Dřív jsem používala šampony vyloženě na mastné vlasy, ale přišlo mi, že to kolikrát bylo ještě horší. Tak teď vybírám spíš šampony na normální vlasy, vetšinou s výtažkem nějakých citrusů nebo kopřivy. Taky mi překvapivě velice dobře dělá tělový sprchový gel Shocked (nejlépe bambusový) značky Ives Rocher....taky jsem zkusila jít cestou šamponů zvětšujících objem, které vlasy u hlavy trochu zvednou, takže leleží tolik na kůži (nejvíc mi seděl volume+Texture od Avonu), ale po těchto šamponech pak zase mám rozježené a krepaté konce vlasů, navíc pak silně elektrizují...což je škoda, protože to zvětšení objemu u hlavy funguje. Kondicionér dávám jen na dolní polovinu vlasů. Používám kondicionér buďto hennový a nebo typu " jemné vlasy a zvětšení objemu" - nejlepší zkušenosti jsem měla se Sunsilkem (ten jsem ale už dlouho v obchodě neviděla) a Shaumou...
Můžete někdo poradit co s tím objemem ? (nelze jít cestou nějakého navlnění či nakrepování, páč to mi vůbec nedrží, vlny či vlnky jsou záhy dole)


Tak od teďka si myslím že mám mastné vlasy Sad ty je umýváš po 3-4 dnech, ale já 3x týdně, tj. po 2-3 dnech. Já sem si vždy myslela, že si tak umývá každý, že je to normální, že jsou pak mastné a teď? Mám mastné vlasy, pomóc, mám mastné vlasy a ne normální Sad Rolling Eyes Sad Rolling Eyes Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 11:30 am    Předmět: Citovat

já bych řekla, že výsledek po jednom použití by byl asi zázrak... že je asi lepší cílená péče...
nemyslim si, že bych byla "mastný" typ, pokožku mám normální, vlasy naopak do délky suché, u hlavy normal. mastné je mám tak druhý - třetí den po mytí (myslím ty u hlavy, konce jsou stále suché, dokonce sušší, než po umytí). takže kolikrát myju už jen kvůli koncům, přijde mi, že po umytí jsou hydratovanější, než po těch 3 dnech, kdy šustí jak sláma, ale nahoře jsou celkem v poho...
možná bych na mastnou pokožku hlavy zkusila nějakou vodičku, třeba lopušák, nebo i obyčejné luna (kopřivovou, lopuchovou, já mám teď pro suché vlasy březovou), a do délek bych dala olej. zkus třeba s vodou nebo čajem, uvidíš, co ti přijde lepší.
sice masírováním se vlasy mastí rychleji, ale jak to praktikuju já, že před mytím ji tam vmasíruju, do vlasů nanesu olej, udělám drdol a nechám tak 2 hoďky (jak kdy, podle času, někdy přes noc, někdy hoďku i míň). tím, že ji tam vmasíruješ před mytím, podpoříš pokožku a dostaneš ty látky z té vodičky do hlavy. takže bych být tebou zkusila kopřivovou. při mytí se to vše opláchne, látky vsáklé do pokožky se z ní jen tak nedostanou, toho bych se nebála, a olej konečky taky trochu ochrání. řekla bych, že tím dosáhneš trošku vyrovnaného stavu...
ale říkám, vlasy se mi kvalitativně za poslední rok hodně zlepšili, ale typ vlasů se asi nezmění nikdy, co je dáno geneticky, tak to holt ve větší menší míře zůstane...
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

Bambi můžu tě uklidnit, taky meju vlasy po 2-3 dnech a ten třetí den nosím už jedině francouzský cop nebo drdol anebo nelezu mezi lidi, jinak to nejde. A nějak nepřemýšlím o tom, že bych ty vlasy měla mastné. Konečky se mi třepí a kdybych ty vlasy měla sušší, tak nevím, co bych dělala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 9:07 am    Předmět: Citovat

Mám tenhle problém - mastné kořínky, suché konce také, za ty leta už jsem vyzkoušela kdeco - a mám dojem, že se s tímhle problémem zkrátka musím smířit a chtíce vypadat aspoň trochu přijatelně, umývat vlasy každý 2-3(maximalně!) den. Nepomohly ani žádné prodloužené intervaly v mytí vlasů, žádná voda, žádný šampon.Řekla bych, že to má i souvislost s pokožkou na obličeji - mám plet smíšenou (občas spíš mastnou Evil or Very Mad )- a asi nemůžu očekávat, že když mám rychle mastící se obličej, bude pokožka na vlasaté části hlavy suchá.
Aby ty sušší konce vlasů tak netrpěly při častém mytí, navlhčím je a nanesu na ně - dle rady Medey - nesilikonový kondicioner, pak teprve šamponuji (většinou jen jedenkrát). Ale závidím těm, které umývají vlasy třeba jen jedenkrát týdně.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Firia
0-7
0-7


Založen: 1.10.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

holky,prosím vás nevítě některá,čím je způsobeno pramínkovatění vlasů a jak se oh zbavit?už několikrát jsem si chtěla nechat narůst vlasy,ale když je mám tak k lopatkám,začnou se dělit do ošklivých pramínků.rozčešu to,ale za pět minut je to zas stejný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 5:55 pm    Předmět: Citovat

Firia napsal:
holky,prosím vás nevítě některá,čím je způsobeno pramínkovatění vlasů a jak se oh zbavit?už několikrát jsem si chtěla nechat narůst vlasy,ale když je mám tak k lopatkám,začnou se dělit do ošklivých pramínků.rozčešu to,ale za pět minut je to zas stejný...

Firia - tohle se řešilo zde:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=657
Zkus pročíst, třeba najdeš nějakou dobrou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Mám tenhle problém - mastné kořínky, suché konce také, za ty leta už jsem vyzkoušela kdeco - a mám dojem, že se s tímhle problémem zkrátka musím smířit a chtíce vypadat aspoň trochu přijatelně, umývat vlasy každý 2-3(maximalně!) den. Nepomohly ani žádné prodloužené intervaly v mytí vlasů, žádná voda, žádný šampon.Řekla bych, že to má i souvislost s pokožkou na obličeji - mám plet smíšenou (občas spíš mastnou Evil or Very Mad )- a asi nemůžu očekávat, že když mám rychle mastící se obličej, bude pokožka na vlasaté části hlavy suchá.
Aby ty sušší konce vlasů tak netrpěly při častém mytí, navlhčím je a nanesu na ně - dle rady Medey - nesilikonový kondicioner, pak teprve šamponuji (většinou jen jedenkrát). Ale závidím těm, které umývají vlasy třeba jen jedenkrát týdně.... Laughing


Tak to jsme na tom ve všem naprosto, ale naprosto stejně... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2008 9:38 pm    Předmět: Citovat

Pimpa - jediná věc, které jsem se zbavila ( asi tak na 80% )- jsou lupy. Bylo to strašně nepříjemné - druhý den po umytí mastná hlava a ke všemu ukrutně svědivá!!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 8:43 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Pimpa - jediná věc, které jsem se zbavila ( asi tak na 80% )- jsou lupy. Bylo to strašně nepříjemné - druhý den po umytí mastná hlava a ke všemu ukrutně svědivá!!! Twisted Evil


Tak lupy jsou snad jediná potíž, která mé vlasy nepostihla...Se docela divím... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2008 5:14 pm    Předmět: Citovat

mastné kořínky a suché konečky mě trápili dřív. Teď už ne, ale nevim, jestli je to tím, že jsem vylezla z toho nejhoršího "nejmastnějšího" období puberty nebo čistě tím, že jsem se o vlásky začala líp starat. Ale asi spíš tou péčí, protože dřív mi bylo jedno, co používám a hlavně jsem šamponovala 2x a celé vlasy-takže pokožka rozdrážděná a konce přesušené od šamponu. Teď mydlím jenom jednou a jenom hlavu a konečky domašťuju, takže si můžu vesele umývat vlasy jednou, dvakrát za týden a netrpí ani hlava, ani konečky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.