Mastné kořínky, suché konečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0c5062ffb0492e4001e5f8c123ca118cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 3:58 pm    Předmět: Citovat

Ariela.a napsal:
Janickaxy napsal:
Ariela.a napsal:
Mně na rychle se mastící vlasy pomohlo mýdlo z mrtvého moře. Původně bylo sice určené pro aknózní pleť, ale mě se velmi osvědčilo i na vlasy. Nanesu na pokožku hlavy a na kořínky, napěním a smyju. Normálně si si vlasy myju obden, ale díky tomuto mýdlu se mi podařilo prodloužit interval cca ob 3 dny. Což považuji za úspěch Smile Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Můžu se zeptat co to bylo za značku? Mýdlem vlasy občas myju, tak ráda vyskouším další Smile


Značku bohužel nevím, protože už nemám origoš krabičku. Zkus mrknout na net a zadat kosmetika z mrtvého moře. Je to klasické tuhé mýdlo čtvrtcového tvaru. Má takovou tmavě šedivou barvu. Obal byl myslím bílo-modrý, ale nejsem si jistá.


Zkoušela jsem hledat, ale ono té kosmetiky z mrtvého moře je kvanta Smile Kdybys ho kupovala znovu, tak pak napiš co to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2012 6:23 pm    Předmět: Citovat

tiež mám tento problém ... viac ako suché končeky ( každý večer dám tekuté kryštály a zapletiem ) ma však trápi tá mastná pokožka ( pretože mi kvôli tomu vypadávajú vlásky ) .... a minule som videla v lekárni neaké subrina tonikum ma mastnú pokožku, celkom ma to zaujalo, má byť upokojujúce s výťažokom pomaranča,dáva sa to dvakrát do týždňa. Keďže je to v lekárni, nemalo by to byť škodlivé ... Nemáte náhodou s tým niekto skúsenosti? ... Nerada by som si ešte viac ublížila, alebo vysušila pokožku, večer som začala dávať biohar, tak či by to nevadilo.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crysie
8-20
8-20


Založen: 1.6.2012
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 5:01 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem vyzkoušela na svoje mastný kořínky dát na půl hoďky olivovej olej (+na konečky, ale to dělám běžně). Dvakrát jsem umyla novým šamponem (světle zelená balea) a nechala volně uschnout. A vida, funguje to. Jindy se mi začnou mastit sotva je umeju a teď ne! Uvidíme, jak budou vypadat zejtra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: ne červenec 01, 2012 9:55 pm    Předmět: Citovat

Kvetina06: Tohle?

(respektive asi jiné balení)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2012 1:47 pm    Předmět: Citovat

U nás v lekárni je asi ešte staršie balenie, také zelené vpredu s pomarančom Smile. Ale keď to hladám na int, vyhadzuje mi to presne to Tvoje Smile.... skúšala si?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bash
8-20
8-20


Založen: 6.4.2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 12:26 am    Předmět: čo s masnými vlasmi pri korienkoch a suchými pri končekoch ? Citovat

Ahojte ľudkovia, mám taký menši problém s mojimi vláskami ..
.. strašne rýchlo mi zmasnejú pri korienkoch, ale pri končekoch sú suché. Aj keď viem, že nieje dobre umývať vlasy často bohužiaľ nemám na výber a zmývam ich každý deň( inak by som chodila premastnená a ten pocit isto nie je príjemný) .. Tak či nejakou náhodou nemáte nejaký dobrý recept aj pre môj typ vlasov.. vo pred ďakujem za rýchle odpovede Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelianna2
81-160
81-160


Založen: 8.10.2012
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 9:56 am    Předmět: Citovat

Ahoj, bolo tu niekde vlákno o spôsobe umývania vlasov tak, že si ich zachytíš napr na klasické ramienko na šaty, to zavesíš niekde v sprchovom kúte hore a šampónom umyješ len pokožku a vrchné vlasy...Alebo skús pred umývaním dať na konce olej alebo hrubšiu vrstvu masky, malo by to trošku odolať tomu šampónu Laughing ALEBO je tu ešte vlákno o suchom šampóne, alebo použití kakaa/pudingu namiesto bieleho prášku ak máš tmavé vlasy, ALEBO je tu ešte vlákno o No poo metóde, keď vlásky umývaš jedlou sódou a zalievaš zriedeným octom.

No a na suché konce- olejové zábaly, o tom je celé vlákno, kokosový, mandľový, jojobový, ktorý ti bude najlepšie vyhovovať. Za mňa odporúčam kokosový, je ľahší ako olivový a dobre aj ide z vláskov dole. Tiež mám problém so suchými koncami, teraz sa snažím vytvoriť vrstvičku z bezfarebnej henny aby sa nelámali a potom hydratácia, to som dlho hľadala niečo čo vlasy hydratuje ale nezamastí a nezlepí, môj aktuálny favorit je suchý olej od Loreal, ale má silikóny. No a potom maska Gestil wonder a zábaly z nej pred umytím, kľudne aj na noc pod sáčok Wink

Pokukaj, poskúšaj, určite nájdeš veľa dobrých rád Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 10:12 am    Předmět: Citovat

jo a ještě můžeš zkusit taky prodlužovaní mycích intervalů. taky je tu o něm vlákno. jen nevím, jak se přesně menuje. ale možná "jak často mýt vlasy"? nejsem si jistá, jestli přímo tam se to řešilo. každopádně je potřeba experimentovat a zjistit, co vyhovuje tobě, některým lidem prodlužování intervalů nepomáhalo.

jinak já sem intervaly natáhla, ale nejen tím samotným prodlužováním. především myji jen pokožku hlavy a zbytek vlasů nešamponuju. před umytím dávám kokosový olej. po umytí na pokožku březovou vodu. taky přecházím ze šamponů se SLS/SLES na ty s jemnějšími tenzidy. to pomáhá dost, teda u mě. jo a ještě občas myju kondicionérem/balzámem. o tom je tu taky vlákno. pokud mám pocit, že vlasy sou na konečcích moc suché, tak dám jen lehce kokosáku.

tak hodně štěstí při experimentech Smile
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 08, 2013 12:03 pm    Předmět: Re: čo s masnými vlasmi pri korienkoch a suchými pri končeko Citovat

Bash napsal:
Ahojte ľudkovia, mám taký menši problém s mojimi vláskami ..
.. strašne rýchlo mi zmasnejú pri korienkoch, ale pri končekoch sú suché. Aj keď viem, že nieje dobre umývať vlasy často bohužiaľ nemám na výber a zmývam ich každý deň( inak by som chodila premastnená a ten pocit isto nie je príjemný) .. Tak či nejakou náhodou nemáte nejaký dobrý recept aj pre môj typ vlasov.. vo pred ďakujem za rýchle odpovede Wink


V jiném vlákně píšeš, že používáš klasický kopřivový šampon. začala bych u nej. Zkus jemnější, méně agresivní šampony (třeba alverde nebo balea jasou chválené a cenově dostupné). Určené k péči o pokožku (její hydrataci a výživu. Pokožka se přílišným maštěním může bránit před přílišným vysušováním. Rozhodně nebrat agresivní šampony určené na mastné vlasy.
Doporučila bych i "revizi" pitného režimu. Vlasy je potřeba hydratovat především zevnitř Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: st červenec 31, 2013 6:36 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem byla u kadeřnice, říkala jsem jí o mém problému a radila mi buď si koupit v lékárně nějakou vlasovou vodu na pokožku pro mastné vlasy a nebo zkusit umýt Silver šamponem. To mě zaujalo, protože já hennuji na tmavě hnědou a kadeřnice mi doporučila Silver na blonďaté. Říkala, ať to nenechávám působit, jen tím umyju pokožku hlavy, prý to za normální okolností vysušuje. Jen se bojím, co by to udělalo s hennovanými hnědými vlasy?? Nezkoušel jste to někdo? Ještě jsem tuhle radu neslyšela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.