Mastné kořínky, suché konečky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=43c13976911d212c81c57b54911b4416Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so září 21, 2013 4:19 pm    Předmět: Citovat

lethality napsal:
Majdal_e_e_nka napsal:
Trochu pozdní reakce a trochu mimo téma, ale doporučuje se 30 ml vody na kg hmotnosti za den Wink


já pak vyčetla nejen tohle, ale i to, že je to úplně individuální záležitost, takže to nejde stanovit jednotně.... že záleží na fyzické aktivitě, na stravě - jestli je tam hodně ovoce a zeleniny, tak se nemusí pít tolik, naopak pokud člověk konzumuje hlavně slaná a sladká jídla, tak by měl pít víc. jo a taky sem se dočetla, že není dobré pít víc, než je třeba... že když to člověk přehání, tak zase zatěžuje ledviny zbytěčně moc a vyplavují se z těla důležité látky Wink takže na to taky pozor.... snažím se teď více hlídat (hlavně sucho v ústech a na rtech, barvu moči a ptám se sama sebe, kdy sem naposledy pila ap.), a piju víc a dokonce už nebývám ani tak unavená, takže to něco do sebe má Smile



Tak samozřejmě že 150 kilový člověk nemůže pít 30ml/kg/den. Je to komplexní, individualní a složité... Sladká a slaná jídla nutí víc pít přirozeně. A jistě, že když se člověk prolejvá litrama tekutin denně, tak to není vhodné, nejen pro ledviny... Ale to už jsme fakt OT Wink
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tähti
0-7
0-7


Založen: 30.3.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 5:15 pm    Předmět: Citovat

Kikuška napsal:
Ahoj lidi,je možné ,že jeden jediný den po umytí mám absolutně mastné vlasy(krom konečků)?přitom jsem nezměnila péči!Jak je to možné? Musím je hned umýt,zvlášť když chodím do školy Embarassed Co s tím mám dělat? Crying or Very sad

Možné to je - píšeš, že jsi nezměnila péči, ale nezměnilo se u tebe něco jiného? Na mastnotu vlasů může mít vliv i strava, stres nebo hormony. Zkus mýt normálním šamponem (jak už tu psaly holky výše, ty na mastné vlasy to spíš ještě zhoršují, protože jsou zbytečně agresivní) a vynechat kondicionér nebo si ho dávat jen na úplné konečky. Sem tam si taky pořádně umyj kartáče a hřebeny...mastnota se na ně nachytá a při česání už umytých vlasů může vlásky opětovně zmastit. Ze stravy zkus vynechat tučné jídla a přidat zinek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 8:56 pm    Předmět: Citovat

Dřív se mi vlasy šíleně mastily, ale jako flegmatické dítě jsem se klidně pohybovala jako chodící friťák (mytí cca 1x za týden - možná snad ani to ne) , konečky se mi vůbec netřepily, ke kadeřnici jsem vůbec nechodila a ni mi nikdo nezstřihoval konečky. Hlavu jsem myla čímkoli, co odmastí - od sprcháče počínaje, po kostku mýdla konče, to co bylo ve sprše. ... prostě FREE Laughing Laughing Laughing ...
Pak jsem si nějak všimla, že mám na hlavě vlasy Shocked ! Tak jsem si je odbarvila a nabarvila. Pokožka hlavy suchá a konečky roztřepené. Lepší péčí jsem to dotáhla ke stavu, že se mi pokožka hlavy dostala do normálu (mytí cca 1x za týden) , konečky průměrně třepící se. Teď už se ty vlasy/ pokožka daly do kupy, že se mi zase, řekla bych, víc mastí (mytí cca 1 - 2x za týden, ale už to fakt přežívám) . Konečky jsou ovšem výrazně sušší. Barvící postup mám dlouho stejný, od začátku ho neměním. HA ani nic podobného neberu, jsem zapřísáhlý odpůrce.
Konečky domašťuji, aby nebyly suché. Občas udělám kúru/ zábal z oleje přes noc, pak smyju a dám kondicionér. Nebo si, nezávisle na intervalu mytí, dám masku/ konidcionér jen do konců vlasů. Občas si hlavu umyji jen kondicionérem (když ještě nejsou moc mastné) , mám obecně suchý typ vlasů - kvůli drastickému barvení.
Tyhle procedůry mi pomáhají, tak třeba pomůžou i někomu jinému Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá červen 12, 2015 2:25 pm    Předmět: Citovat

mě se teď osvědčilo mytí přírodním šamponem, přitom ale dávám na délky kondicionér, abych ten šampon splachovala přes kondicionérem obalené vlasy Smile ... nakonec dám ještě kondicionér na celé vlasy a nechám působit Smile takhle se to aspoň trochu vyrovná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2016 5:49 pm    Předmět: Citovat

http://www.vitalitas-magazin.cz/dermatologie/sampon-na-mastne-vlasy
Tady pár jednoduchejch návodů, jak omezit maštění vlasů. Annení to "kupte si náš šampón" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2016 6:13 pm    Předmět: Citovat

Mne osobne se na masteni vlasu i obliceje osvedcil obycejny zeleny caj. Sice ho piju i zevnitr, ale davam si ho i po umyti i jako vlasovou vodu, lehce vmasiruju do pokozky hlavy a necham tak. Sice mu chvilku trva, nez zacne zabirat, ale uz je to mnohem lepsi nez to bylo, i kdyz ja (tim ze jsem doma) si vlasy myju jednou tydne cca at jsou jake chteji... zadny rozmazlovani Very Happy Na druhou stranu, kdybych si je musela myt casteji, tak si je spis nez nasamponovat zkusim proplachnout prave cajem ... asi to neni to uplne nejlepsi pro blondynky (muze barvit? nevim, nemam vyzkouseno), ale pro zrzky a tmavsi by to melo byt v pohode Smile

Stejnou (ci podobnou) sluzbu mi udelal i ibiskovy caj Smile ale ten zeleny mi prijde prece jen silnejsi ... (ibisek zas udelal fantasticky "kondicioner", vlasy se moc pekne rozcesavaly!)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Polna_trava
21-40
21-40


Založen: 15.7.2015
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2016 8:22 pm    Předmět: Citovat

tak moj problem s mastnymi vlasmi je ta tam. Zacala som kazdy druhy vecer pred spanim pouzivat vlasovu vodu - najskor biohar proti vypadavaniu (niekedy som vynechala pretoze presusuje pokozku), a potom som kupla na odporucanie niekde na vlasoch vlasovu vodu Balea - 7 bylin. Uplny zazrak. Pokozka sa jemne presusi, podla chemickej vone to bude asi trosku antibakterialne a tak v pohode vydrzim dalsi den (pocas leta) v zime aj dva. Dovidenia umyvanie vlasov kazdy den Laughing Tych 7 bylin nalievam do flasky od bioharu - originalne balenie je k aplikacii nepouzitelne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: pá červenec 29, 2016 9:55 am    Předmět: v Citovat

Tak u sebe jsem zpozorovala, že se mi vlasy nejvíce mastí, když jím sladké (např. jeden den sušenku, další den taky), když to takhle praktikuji třeba týden, už mám vlasy mastné do večera. Takže cukr je pro mě zlo. Teď zkouším praktikovat si nemýt vlasy každý den, ale prostě to vydržet ob den, aby si na to zvykly a nemastily se tolik, uvidíme Smile
Jinak když jsem vysazovala HA, tak se mi vlasy zplašily neskutečným způsobem, hned po umytí jsem je měla mastný jako od oleje, začala jsem pít 4x denně heřmánkový čaj a vlasy vydržely 1-2 dnů se nemastit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po srpen 01, 2016 8:25 am    Předmět: Re: v Citovat

skarma007 napsal:

Jinak když jsem vysazovala HA, tak se mi vlasy zplašily neskutečným způsobem, hned po umytí jsem je měla mastný jako od oleje, začala jsem pít 4x denně heřmánkový čaj a vlasy vydržely 1-2 dnů se nemastit.
Přesně, od vysazení sice rostou nový trochu silnější, ale mastí se víc a nejde s tím moc dělat. Ale vysazeno mám 4 roky, takže vzhledem k životnosti vlasu bude brzy vyměněno komplet.Taky mi po vysazení trochu ztmavly, což nechápu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2018 4:04 am    Předmět: Citovat

K tomu maštění po vysazení antikoncepce...v těhotenství se mnou zacloumaly hormony a měla jsem dočasně jinej typ vlasů. Najednou místo mytí ob den stačilo za 4 dny. Takže bohužel, kosmetika a životospráva má vliv, ale hormony a dědičnost hrajou větší roli. Aspoň jsem si zkusila, že za maštění vlasů a pleti nemůžu sama špatnou a dráždivou péčí, ale jde to mimo mě. Laughing Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.