šampóny na vymytí silikonů - obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=67194140bc2f976960c590a87db664cdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
skarma007
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 1243

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 11:05 pm    Předmět: m Citovat

[quote="Jitt"]Cistici sampony jsou jen marketingovy tah. Staci jakykoliv "chemicky" sampon bez silikonu

právě že čistící šampony jsou mnohem účinnější než obyčejné šampony, takhle budete vymývat vlasy měsíc až řadu měsíců, ale právě po čistících šamponech jdou pryč velmi rychle, jsem toho příkladem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 12:47 am    Předmět: Citovat

Ja co jsem koukala na slozeni treba te Balei, tak jsem zadny moc velky rozdil nenasla oproti normalnimu, bezsilikonovemu (ale se sulfaty) ...

Tak nevim. Mozna za to muze jina latka nez tenzid Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 10:49 am    Předmět: Citovat

no já nevím, obecně bych považovala za správnější postup zbavovat se silikonů postupně, než je naráz stáhnout nějakým dryjákem.... protože ten vlas je na ten silikon zvyklý a když se najednou ocitne bez něj, tak to musí být šok.... takže určitě si myslím, že z hlediska zbavení se silikonu bych je vyřazovala postupně a plynule přecházela na bezsilikonovou péči, aby si na ni zvykly a odchod těch silikonů nebyl tak fatální.... sice je to běh tak na delší čas, ale mi se to vyplatilo....

ale i tak sou pro mě čistící šampony opravdu marketing.... nevím, nějak si nemůžu pomoct, ale co jiného než tenzidy čistí vlasy? čím sou tak ve složení zázračné? jiné? podle mě nej čistící šampony sou ty "březové" a "kopřivové", SLES, parfém a voda, dokonalý vysoušeč Razz

takže souhlas s Jitt, nic jiného než sulfát tam na mytí v tom šamponu opravdu není.... nevidím tam žádný zázrak, prostě obyč chemka šampon bez silikonů, takže je logické, že z vlasů vymyje silikony....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 12:05 pm    Předmět: Citovat

lethality, myslím, že máš pravdu v tom, že čo je ayurvédske, malo by byť čisto prírodné a bez chémie, je to celkom logické...aj ja som si ten silikón všimla až neskôr, ked som už šampón mala kúpený doma...neviem, prečo tam tie silikony pchajú Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 12:07 pm    Předmět: Citovat

Slavinka napsal:
lethality, myslím, že máš pravdu v tom, že čo je ayurvédske, malo by byť čisto prírodné a bez chémie, je to celkom logické...aj ja som si ten silikón všimla až neskôr, ked som už šampón mala kúpený doma...neviem, prečo tam tie silikony pchajú Sad


Ja veľmi často narážam na ajurvédsku kozmetiku, ktorá je plná chémie, nerozumiem tomu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 12:38 pm    Předmět: Citovat

tak taky přidám zkušenost do kotle: k Vánocům jsem dostala Schwarzkopf takový ten bezoplachovací sprej.. že to byl dárek, tak jsem to zkusila: chlubilo se to hlavně tekutým hedvábím..dál tam ještě je, podle toho, co jsem našla, jakási tekutá složka, která se vyrábí z ovčí vlny..no a až pak, po zkoušce a při podrobnějším rozboru, jsem samozřejmě zjistila, že je to úplně napraný silikonama - a to hlavně těmi, které patří do skupiny nevymývatelných! nějaký čas, cca měsíc jsem pak stále cítila ve vlasech něco nepřirozeného, kluzkou vrstvičku, ale teď už je to teda úplně pryč, a to jsem si ten sprej stříkla dvakrát a ve velkým množství... meju přírodními šampony, žádný čistící.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 12:55 pm    Předmět: Citovat

Slavinka, Lakrimozita: hm, tak to je divné, v čem sou potom ty výrobky ajurvédské? nějak to nechápu.... směsí bylin? nebo je to jak s čistou BAQ hennou a "hennou" s chemickými příměsi?
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:03 pm    Předmět: Citovat

Trocha bylín a k tomu kopa chémie, ako napríklad tu http://joga-ajurveda.sk/ayuuri-bylinne-sampony/254-ayuuri-sampon-jemne-cistiaci-amla-aritha-harmancek.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 1:50 pm    Předmět: Citovat

pardon, ale ty vole, tohle někdo vydává za ajurvédu? začátek výpisu složení začíná naprosto stejně jako jakýkoli běžný chemický drogerkový šampon, slibované výtažky z bylin až za půlkou složení (tedy opravdu nízká koncetrace) a i kdybych pominula SLES a ten silikon, tak mě totálně dorazil na konci ten paraben Shocked to fakt teda čučím.... Confused
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2014 2:05 pm    Předmět: Citovat

Bohužiaľ je asi dosť ľudí, ktorí sa na to nechajú nachytať :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.