Herbatint

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=928269b968b71085595ca0334668813aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2018 8:19 pm    Předmět: Herbatint Citovat

Přidávám zkušenost s šetrnější barvou Herbatint. Mělo by se jednat o šetrnější permanentní barvu na vlasy bez amoniaku, resorcinolu, parabenů, alkoholu a parfemace.

Výchozí barva:světle až středně hnědá
Požadovaná barva: spíš světle hnědá

Vyzkoušeno - odstín 7N a 6N - oba dva odstíny mi vlasy zesvětlili a byly spíš zrzavé.
Ostín 5N chytl do krásné středně hnědé, ale spíš s teplým nádechem

Šediny: zcela pokryté - uvidíme kolik vydrží umytí

Postup: nabarveno na den nemyté vlasy, necháno 45minut bez zakrytí a pak uvyto šamponem a kondicionérem

Výsledek: barva krásná a sytá, vlasy trošku sušší, ale není vidět nějaký úbytek na kvalitě a to mám vlasy hodně jemné a náchylné na lámání a na zničení.


Malá poznámka pod čarou, kterou jsem našla ke složení:
I když je PPD (p-fenylendiamin) chemikáliemi, je zároveň nutnou přísadou permanentních barev na vlasy, která umožňuje efektivně krýt šediny a pomáhá vytvářet širokou škálu odstínů barev. V naší legislativě je připuštěna 2% koncentrace PPD v barvách na vlasy smíšených a připravených k použití, Herbatint však obsahuje pouze 0,37%.
Zdroj: https://www.naureus.cz/produkt/herbatint-herbatint-permanentni-barva-na-vlasy-kastan-4n-150-ml

_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AjaP
41-80
41-80


Založen: 20.2.2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2018 6:03 pm    Předmět: Citovat

Vyzkoušela jsem tuto barvu N9 medová blond, na obrázku blond. Výsledek je spíš hnědorezavý a tak přemýšlím, že dám světlejší N10 platinovou. V recenzích se udává, že barva vyjde tmavěji než je barva na obrázku. Přemýšlím, jestli bych na ni nedala zlatou hennu Lamdu. Ale nevím jak bych dopadla. Herbatint je sice přírodní barva, ale nějaká chemie tam je. Máte někdo zkušenost, lze kombinovat tuto barvu s hennou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2018 5:27 pm    Předmět: Citovat

Já jsem vyzkoušela už 7N 6N 5N a všechny mají nádech dozrzava, ale ne tak moc, jako henna. Nakonec jsem zůstala u 5N a budu ho mixovat s 5C (ten byl měl být popelavý). Barva mi nikdy nechytla dočerna, ale je fakt, že hned po barvení je tmavší a pak časem o odstín nebo dva zesvětlá.

Moc přírodní ta barva asi není, ale klasická chemka taky ne.
Na šediny mi stále chytá perfektně. Barvím vždy jen odrosty a zatím u barvy zůstanu.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.