Natulique, Naturigin - přírodní alternativní barvení vlasů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=58fb3c7a08cab90f6ce61dcdb5cc4881Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2018 7:59 pm    Předmět: Natulique, Naturigin - přírodní alternativní barvení vlasů Citovat

Zdravím ve spolek,


už je to nějaká doba, co se mi omrzelo nezastavitelné tmavnutí henny do játrového odstínu, který mi vůbec nesvědčí, a i v oblasti regenerace hennu předběhly jiné bylinky, proto jsem se rozhodla pro návrat ke své původní tmavě plavé barvě (a možná světlejšíSmile

Chtěla jsem toho dosáhnout co nejpřírodnější cestou, takže jsem od června nahradila hennu cassií, dělala zábaly z jogurtu, gestilu a přelivy heřmánkem, ráchala se v bazénech a moři a pobývala celé dny na slunci, aby to ve výsledku s barvou vůbec nehnulo Evil or Very Mad

V září jsem teda dvakrát použila barvu od Balei, odstín Stockholm blonde, čímž jsem dosáhla zesvětlení na poměrně světle rezavou a relativně značně vysušených a tenkých křehkých vlasů, zcela nečekaně Rolling Eyes


Narazila jsem ale na netu na barvy Natulique, které pocházejí z Dánska a podle nadšených ovací se jedná o tu nejpřírodnější nehennovou barvu na vlasy, která však zároveň dokáže úspěšně obsáhnout širokou škálu odstínů, mezi nimi i mou původní barvu. Bohužel se však takřka nedají sehnat, našla jsem jen jeden eshop, kde je ovšem minimální objednávka snad tři a půl tisíce.

Zajímá mě, jestli máte a touto barvou někdo zkušenosti - používají se v ekologických kadeřnictvích - a nebo jestli víte, kde je snadno sehnat:)


Naposledy upravil eMia dne po listopad 26, 2018 8:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2018 12:46 pm    Předmět: Citovat

Oni to predávajú len do salónov?
Inak, čo presne znamená "najprírodnejšia"...?
Ako, ak by sa mi to pozdávalo, tak by som sa kľudne pridala k nejakej hromadnej objednávke.

Apropó, ja som teraz veľmi spokojná s farbami L´Erbolario.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2018 1:17 pm    Předmět: Citovat

Už mi odepsali, že tyto barvy nejsou pro domácí použití, ale že stejný výrobce produkuje barvy Naturgint nebo tak nějak právě pro domácí použití, tak zrovna googluju nějaké zkušenosti.

Ze všech chemických barev se jejich složení blíží přírodě nejvíc.

Na to L'Elbolario kouknu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2018 12:27 pm    Předmět: Citovat

Tak ak to zvyskúšaš, som zvedavá na referencie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2018 4:22 pm    Předmět: Citovat

Mám vyzkoušeno. Sice tedy ne Natulique, do salonu se mi nechtělo, ale zkusila jsem od stejného výrobce barvu z řady Naturigin pro domácí barvení. Konkrétně tento odstín: https://www.milujubio.cz/naturigin-ydp/barva-na-vlasy-9-0-very-light-natural-blonde

Startovací barva vlasů byla asi pět cm od kořínků hodně tmavá plavá a zbytek mrkvově rezavá, místy do blond.

Krabička obsahuje fakt super rukavice, lahvičku s hustou bílou tekutinou a tubu se světle růžovou pastou, ať už jsou obě ingredience cokoli Very Happy Všechno se to smíchá v lahvičce s aplikátorem a napatlá na suché nemyté vlasy a nechá se 30 minut působit (pokud vlasy nebyly předtím barvené). Jo ještě je přibalen balzámek po barvení.

Já měla strach, aby barva nechytla zas moc světle, přece jen na krabce je ilustrační slečna poněkud světlejší než je moje přírodní barva a navíc vzorník uváděl, že i pokud má člověk vlasy tmavě hnědé (což nemám), chytne barva pěkně do blond. Takže jsem nechala barvu působit asi dvacet minut.


Aplikace a výsledek.

Barva mě překvapila jemnou vůní, nemá ten typický barvový puch. Sice voní docela nepřírodně, ale přirovnala bych to třeba ke gestilu nebo nějakému šamponu. Během působení nikde nic nepálí a neštípe, ale psychicky jsem měla blbý pocit z toho, že na hlavu plácám něco jiného než byliny, léta nepoužívám na hlavu ani nic pěnivého a teď najednou tohle Very Happy
Smývá se to dobře, balzámek po barvení mě opět překvapil, protože vypadal jak jar a na hlavě se choval spíš jako šampon než jako balzám. Každopádně! Vlasy nebyly vysušené víc než předtím a ani po vyfoukání se nejeví kvalitativně horší. Jsou teda dost naprd, ale to byly i předtím.

Výsledná barva je sjednocená do takové docela přirozené nazlátlé plavé, nic extra světlého, jak deklarovala krabička, možná, kdybych nechala působit déle. S výsledkem jsem tedy velmi spokojená a uvažuju příště zkusit o něco světlejší variantu Very Happy ale to až tak v dubnu. Nechci z barvení dělat každoměsíční záležitost.

Jinak ptala jsem se distributora a hlavní rozdíl mezi Natulique a Naturigin je ten, že při salónních Natulique se barva míchá i s 6% a 9% peroxidem, nejen s 3%. Proto třeba při domácím barvení s Naturigin člověk nedosáhne tak dramatického zesvětlení, jako kdyby mu v kadeřnictví umichali barvu se silnějším peroxidem, Naturigin má jen 3%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2018 9:49 am    Předmět: Citovat

eMia, jak to tu čtu, být tebou bych vyhledala salón, kde s tou značkou pracujou. Aspoň napoprvé, pokud chceš dělat takovou velkou změnu. Nejen proto, že to pak můžeš reklamovat. Ale taky kvůli zvolení odstínu a intenzity podle tvého typu vlasů. Na hennu často nechce barva chytnout, když máš navíc křehký vlasy, jak píšeš, přišlo by mi to jako větší jistota. Já vim, že kadeřník vyjde draho, ale podle mě pořád lepší, než pak nakupovat kvanta zacelující a obnovující kosmetiky na poničený vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2018 10:25 am    Předmět: Citovat

Ale vždyť já už barvu zkoušela a jsem spokojená Very Happy odstín pěkný, vlasy přežily, tváří se spokojeně. Nejsou na omak ani na pohled jako po klasickém chemickém barvení. A barva drží Smile jestli budu na jaře barvit znovu, tak zase sáhnu po Naturiginu, ale třeba ani nebude třeba (odrosty nebudou tak patrné jako u henny).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2019 5:45 pm    Předmět: Citovat

Tak zase já Very Happy

Už jsem na barvení touhle značkou ukecala i kamarádku, která před pár lety používala blond barvy z drogerie a teď asi čtyři roky nic. Vlasy má husté, ale jemné, dlouhé do pasu, rovné, suché, tmavě blond.
Experimentovala jsem na ní nejdříve s odstínem Beige blond a teď jsem jí na hlavě vyráběla balayage s pomocí odstínu lightes ash blonde. Oboje barvení dopadlo super, barevný výsledek není tak výrazný jako s klasickou chemkou, ale zesvětlení je velmi patrné, vlasy nejsou vysušené a lámavé, barva drží, vlasy i majitelka se tváří spokojeněSmile Cena je teda trochu pálka, ale když člověk nebarví celou hlavu (i když u mě o ta celá hlava), tak stačí spotřebovat jen půlku lahvičky a tuby a zbytek nechat na příště (neumíchané samozřejmě).

Já teď zainvestovala i do jejich kondicionéru s hedvábím, ale ještě jsem ho nezkoušela. Plánuju ho používat spíš jako zábal přes mytím, protože jinak používám bezoplachovou péči od Bione, tak až vyzkouším, tak poreferuju. Ale už jsem si zkusmo opatlala konečky jen tak, nasucho, a bylo to příjemný Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2019 11:49 am    Předmět: Citovat

Budu ještě pokračovat v one woman show Very Happy

Kondicionér jsem vyzkoušela jako masku před mytím a někdy asi zkusím použít jen ten kondicionér na samotné mytí, protože mám pocit, že vlasy opravdu umyl a vlasy byly při oplachování pevné a objemné, ale nechtěla jsem to riskovat, tak jsem je ještě přešmrdlala moukou.

Jinak moc hezky voní, je hrozně hustý a je velmi lehký. Uvidím, jak dlouho vydrží balení a jestli bude tak fajn, že bych ho příště koupila znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2019 2:25 pm    Předmět: Citovat

Nic přírodního podle mě nezesvětlí vyditelně vlasy. Ale asi tam nebudou parabeny a další chuťovky. Já používám Naturtint - taky spíš šetrnější barva a chytá mi na šediny hlavně. Smile
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.