Alergie na barvu - je Henna východisko?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ae2b9d0ebf842edf83438796bc06fae6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
delfin32
0-7
0-7


Založen: 10.5.2023
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st květen 10, 2023 9:43 pm    Předmět: Alergie na barvu - je Henna východisko? Citovat

Krásný den všem, jsem tu nováček Smile tak se omlouvám...

Bude mi 50 let a začínám lehoučce šedivět - občas nějaký vlásek. Proto jsem přešla z celoživotního melíru na barvu (v profi kadeřnictví za docela dost peněz), jenže jsem po barvení dostala ekzém, sloupala se mi kůže za ušima, stroupky ve vlasech (jsem alergik i na jiné věci a vlastně už kdysi ve 20 letech jsem měla i na přeliv podobnou reakci). Skočila jsem na kožním s kortikoidy a zákazem barvení.

Napadla mě tudíž Henna. Netušíte, prosím, jestli i henna může způsobit alergii?

Druhý dotaz zní: Můžete mi doporučit kvalitní hennu, aby mi chytila dozrzava (ne červená ani oranžová, ale rezavá)?
Můj původní odstín vlasů středně hnědá (teď už věkem ztrácely pigment a byly spíše tmavě hnědošedé). Nicméně mám zbytky chemické barvy (hnědorezavé) - poslední barvení před cca 3 měsíci (barveno celkem 3x za posledního 3/4 roku, předtím melír).

Děkuji moc za pomoc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po červen 19, 2023 7:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

vítej na fóru Smile
Začnu odzadu - pokud máš vlasy tmavé a selibuješ si od henny, že budeš zrzavá, tak tě pravděpodobně zklamu. Henna nefunguje jako odbarvovač a zabarvovač (tedy tak jako chemická barva, kdy je třeba nejdřív vlasy odbarvit, a potom nabarvit). Henna na tmavých vlasech tónuje (třeba na sluníčku hází potom teplé odlesky), ale nezesvětlí ti je.

Co se týče alergií, na to ti tady asi nikdo neodpoví - na vlasy každé členky působí henna jinak. Jedné zesílí vlasy, vyhladí je. Jiné je vysuší.
Asi by bylo dobré vyzkoušet na kousku vlasů a kůže (třeba nad krkem) a jestli projdeš bez ztráty kytičky, tak pak prubnout celou hlavu.
Do henny se dají přidat různé ingredience (třeba olej, citronová šťáva, ibiškový čaj), které můžou odpomoct eventuální alergické reakci.

Máme tu spoustu vláken na různé značky, záleží prakticky na preferencích. Ale já na příklad považuju za kvalitní Hennecolor, Khadi, LUSH. Až na tu třetí se dají koupit v různých krámcích s bio/přírodní kosmetiou. LUSH v Praze v Palladiu, nebo na eshopu..
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.