Vešky...Pomoooc!!!!
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7884f10a1c5fd4ac31cb12f97d30418aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 3:14 pm    Předmět: Vešky...Pomoooc!!!! Citovat

Předem se omlouvám za takové fujtajbl téma, ale bohužel se mě to týká....
Asi před měsícem jsme připravovali několikadenní program pro romské děti a já od nich zdá se pochytila vešky...
Nemám jich tedy moc, začala jsem je stříkat Difussilem H, ale zajímalo by mne, jestli někdo neznáte nějaký trik, jak se téhleté nepříjemnosti zbavit...Mám vlasy k zadku a docela husté, takže třeba pročesávání takovýmtím hrozně moc hustým hřebínkem si představit neumím....
Prosím, jestli někdo umíte poradit, tak pomoooc!!!!
Je to hruuuza!!!! a svedí to!!!!
Znovu se omlouvám, jestli se teď někdo kvůli mne začal drbat ve vlasech, stejně tak jestli jsem někoho urazila už jen tím, že jsem předpokládala, že by s tím mohl mít zkušenosti:-) Vím, že "slušní lidé" je většinou nemívajíSmile ale možná je tu někdo, kdo pracuje s dětmi, nebo třeba sám má dítko, které mu přišlo s nadílkou....
Předem děkuji
Nika:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 6:46 pm    Předmět: Citovat

Když půjdeš do drogerie - ne do nějakého hypermarketu a řekneš svůj problém, rádi Ti pomohou, jsou různé šampony a zásypy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ale i mrtvý je nakonec budeš muset vyčesat.Nejlepší by asi bylo abys někoho požádala o pomoc.Neumím si představit jak by sis je vyčesávala sama,když si de facto na hlavu nevidíš Smile .Pokud ti jde o tvé vlasy tak by ses za snahu o jejich záchranu neměla stydět a naopak pro to udělat všechno Idea.A ještě něco,vyčesávat jen s mokrými vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 9:46 pm    Předmět: Citovat

??? Jak to, s mokrými? To je vlas nabobtnalý a nejvíce náchylný k přetržení či uvolnění! Vždy se přece radí mokré nečesat! Shocked
Návrat nahoru
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 11:08 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rady a určo uvitám dalšíSmile že by na to něco mohli mít normálně v drogérce mě teda po pravdě ani nenapadlo:-) asi to zkusim, i kdyz je to teda dost ďábelskej pocit někde se svěřit, že máte vši, ....připadám si jako ta největší špína:-) Ale já se fakt meju Wink
já sem samozřejmě veděla, že vetšina místních dětiček má vši, ale nevezměte je do náručí, když jsou tak sladký...To já prostě nezvládnu říct: "běž pryč, jsi špinavej a asi máš vši..." a nebylo to poprvé, kdy sem s nimi byla v kontaktu a do téhle doby se mi nic takového nepřihodilo...
co se týče česání i vyčesávání...češu, češu , češu...mnohokrát za den....
preventivně...jenom ne tím úplně malým "všiváčkem" protože ten by se v mých vlasech fakt ztratil....a česala jsem mokré i suché...ono popravdě takováhle epizodka dá vlasům zabrat tak jako tak...I když vyčesávám z suchých vlasů, lámou se hrozně moc (asi je to tou chemií, která je na ně naplácaná)..No snad to nějak zvládnu bez ostříhání na krátko....Říkala paní doktorka na kožním, že by to byla škoda....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 4:10 am    Předmět: Citovat

Kočko nezoufej, vím z vlastní zkušenosti , že dlouhé vlasy po pás jdou zachránit od ostříhání, ještě co by dítko školou povinné jsme v 8. třídě měli spolužačku, která dostala do svých, po pás dlouhých vlasů, "breberky", používala šampon a zásyp a vyčesávala a vyčesávala, trvalo to skoro 2 měsíce, ale své černé vlasy zachánila... Laughing Wink
takže nezoufej a konej... Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 10:10 am    Předmět: Citovat

Clondyk, děkuji za povzbuzení (i když teda představa, že by to mělo trvat 2 měsíce!!!fuj!)
Aha, moc děkuji za odkaz- už tu diskusi pročítám a jsou tam zajímavé rady a zkušenosti:-)
Jinak také děkuji za přivítání na stránkách, jen mě teda mrzí , že jsem se uvedla zrovna takovým tématem:-) Doufám, že si mne nebudete do budoucna moc ošklivit:-) Embarassed Já jsem si právě před chvíli říkala, že je fajn, že mám teď kolem sebe lidi spíš dobrodružnějšího charakteru, protože se mě nikdo neštítí, ale naopak mě utěšují, dělají si z toho legraci a vykládají historky, jaké nemoci a parazity v minulosti chytili oni sami, při cestování atd... Cool
Ale zas jenom díky veškám jsem narazila na toto diskusní fórum (já jinak své vlasy nijak zvlášť neřeším) a musím říct, že je moc pěkně udělané! Nikdy by mně nenapadlo, že něco takového existuje:-) A že existuje něco jako "Hnutí za dlouhé vlasy"Smile Mějte se všichni fajn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 4:17 pm    Předmět: Citovat

Vsi jsou celosvetovy problem ve vsech vrstvach obyvatelstva.
Nerekla bys to, ale ziju v cizine (vyspely stat v Evrope) a vsi jsou tu ve skole na dennim poradku. Nedavno je dcerka prinesla domu.
Je to hnus... ale stydet se za to nemusis.

Preju ti hodne uspechu pri odstranovani.
Návrat nahoru
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 4:40 pm    Předmět: Česaní mokrých vlasů. Citovat

Pokud chceš vyčesávat vši živé,tak s mokrými vlasy,páč voda vši "paralyzuje",zatímco u suchých snadno uniknou.Pokud použiješ nějaký chemický přípravek na jejich zahubení tak to asi třeba není,ale člověk nikdy neví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 8:29 pm    Předmět: Citovat

Jenže zamokra si vlasy totálně zničí, Kafine, když se jí lámou i suché! Já bych např. vyrazila do lékárny. Určitě už tam nemají jen Difusil. A nikde přece není třeba vykládat, že ty vši máš Ty Wink . Hlavně nestříhej a bojuj!
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.