ovečkovatění vlnitých vlasů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=000e38584ba7a26061fe20d6522d8490Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adios
8-20
8-20


Založen: 27.6.2016
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2016 9:44 am    Předmět: ovečkovatění vlnitých vlasů Citovat

Ahojmám jeden otravný problém. Ráno se učešu (mám vlnité vlasy) a vlasy celkem v pohodě. Jdu do školy ale vždy mi po nějaké době zovečkovatí. Je to hrozný... a ztratí svůj krásný objem. A ještě se chci zeptat jestli nějak nevysuší vlasy když si do délek vetřu trošku normálního kondicionéru (od alverde,takže přírodní)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt září 01, 2016 3:11 pm    Předmět: Citovat

Teda já už mám pocit, že s tím musím být otravnej, ale doporučil bych jogurt (ať už jako masku, nebo jako šampon).
A ten kondicionér by vysušit neměl. Akorát by se (myslím) měl dát do mírně vlhkých vlasů. A Titania do toho kondicionéru ještě dává pár kapek oleje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adios
8-20
8-20


Založen: 27.6.2016
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: st září 07, 2016 6:20 pm    Předmět: Citovat

Ano,jogurtovou masku si dělám (jogurt,med a citron) a ovečkovatí jen pár vrchních vlasů ale stejně je to hrozný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt září 08, 2016 7:18 pm    Předmět: Citovat

Ty kratší dorůstající vlásky nahoře budou vždycky krepovatět. Dá se to mírnit, ale úplně tomu asi nikdy nezabráníš. (Dobře, můžeš to přigelovat, ale to pak bude po objemu.)
Můžeš zkusit mojí současnou no poo metodu (ale pozor, už je to docela extrém) - hlavu myju jen jogurtem a medem. Málo medu = mastnější vlasy, víc medu = skoro nemastné (téměř jakoby normálně umyté) vlasy. Objem jakžtakž zůstane, i když trochu menší, ale ty krepatící vlasy skoro nejsou. Výhoda je, že ta jemná mastnota vlasy chrání (říkám tomu falešné sébum only) a přitom vlasy nevypadají nijak hrozně a vlastně jsou umyté.
Pokud by to na tebe byl opravdu příliš extrém (nebo to nesedlo), tak doporučuju maximálně hydratovat a mýt co nejšetrněji. Ideálně nějaké no poo - mytí kondicionérem, jogurtový šampon (tedy k jogurtu a medu přidat žloutek - fakt to umyje), shikakai aj. Klasické šampony totiž obsahují zbytečně silné mycí látky, které vlasy ve výsledku vysušují. A v zásadě platí, že čím jsou vlasy sušší, tím víc krepatí (aspoň jsem vždycky měl takový pocit ze svých vlasů).

Držím palce, ať to dopadne k tvé spokojenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2016 5:28 pm    Předmět: Česání Citovat

Asi se to do tématu nehodí, ale mám (někdy) docela dost vlnité vlasy a češu je asi 2x denně. Vždy je mi líto, že o ty vlny přijdu. Sad
Teprve tady na DV jsem se dočetla, že si někteří "kudrnáči" vlasy nečešou. Ale neslepuje se to? Nedredatí to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so říjen 15, 2016 6:36 pm    Předmět: Citovat

Ony se totiž kudrnaté vlasy na sucho ani česat nedají. Hřeben se prostě zasekne a dál to nejde. A i když to nějak rozčešeš, tak to leze do objemu (vlasy drží v pramenech, ale prameny drží kousek od sebe => čím víc pramenů, tím větší objem).
Takže třeba já rozčesávám jedině při mytí se šamponem na hlavě. Ano, je to dost práce (dle intervalu mytí a míry zacuchanosti trvá rozčesávání cca 20 minut až hodinu a půl, rekord je něco málo přes dvě hodiny), ale u kudrnatých to prostě jinak nejde. Věřil bych, že u tebe to půjde mnohem snáz. Zvlášť když budeš rozčesávat opatrně odspodu.
Poslední rada závěrem - nejhorší uzlíky se tvoří na umělých vláknech, co se zachytí ve vlasech. Přirozené uzlíky většinou jdou rozčesat snadno i mně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.