Mandlový olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7e482d3264e250a068ca5bee2a4a5522Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 7:51 am    Předmět: Citovat

AgnesK: a co zkusit jako alternativu třeba meruňkový? Účinky má podobné, měl by být vhodný i na velmi citlivou pleť (používá se i u miminek) - třeba by Ti sedl lépe...
Je stejně zvláštní, že se Ti spustila reakce zrovna na ten olej od Country Life, mám ho taky a přijde mi opravdu neškodný. Možná by to mohlo být tím, že je přece jen potravinářský, zatímco oleje od Saloos nebo Topvetu ap. jsou asi více upravené pro použití na tělo. I když takový rozdíl to nejspíš taky nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gliko
41-80
41-80


Založen: 28.2.2012
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:32 am    Předmět: Citovat

Ano, marhulovy je tiez fajn. Od mandloveho je trochu lahsi a pekne vonia.
Co sa tyka oleja na vnutorne pouzitie, mal by byt prave este viac cisty. Este ma napadlo, ak to nebolo uplne prve pouzitie, ci nebol niecim kontaminovany. Tym, ze su prave taketo naturalne ,nemaju konzervanty a je celkom lahke si do nich zaniest nejaky patogen napr. z ruk ktory ich znecisti. Prave traviaci trakt by si s nim este poradil, ale velmi citliva plet zareaguje.
Stale by som premyslala nad doverou k tomuto vyrobku. Nie je ta spominana znacka len predajca?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AgnesK
21-40
21-40


Založen: 2.4.2012
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 11:11 am    Předmět: Citovat

astrid napsal:
AgnesK: a co zkusit jako alternativu třeba meruňkový? Účinky má podobné, měl by být vhodný i na velmi citlivou pleť (používá se i u miminek) - třeba by Ti sedl lépe...
Je stejně zvláštní, že se Ti spustila reakce zrovna na ten olej od Country Life, mám ho taky a přijde mi opravdu neškodný. Možná by to mohlo být tím, že je přece jen potravinářský, zatímco oleje od Saloos nebo Topvetu ap. jsou asi více upravené pro použití na tělo. I když takový rozdíl to nejspíš taky nebude...


No právě, já jsem tím úplně zaskočená, všude jsem tu četla, že kokosák jako bezva, ale ne každému sedne, mandlový naopak velmi jemný, vhodný na všelijaké potíže i pro extra citlivou kůži - a zatímco s tím kokosákem je to fakticky lebeda, mandle mi udělají tohle. Vyzkouším ten meruňkový, v každém případě, a možná s odstupem znovu ten mandlový, jestli to třeba nebyla jen nějaká hloupá shoda okolností, ale nepřestávám nad tím nechápavě vrtět hlavou. Ovšem jak jsem už psala, mám tu kůži fakt nevyzpytatelnou - po letech obrovského stresu a úplně přeházené životosprávy (nespaní, mizerné jídlo, práce 20 hod. denně třeba půl roku v kuse atd.) se chová naprosto hystericky, stačí, abych se jen lehce poškrábala kratičkými nehty, a hned mi naskáčou obrovská rudá nateklá jelita, která zmizí třeba až za hodinu. Takže jediná šance je velmi opatrné zkoušení a držení se toho, co se osvědčí. Díky veliké za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AgnesK
21-40
21-40


Založen: 2.4.2012
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 11:45 am    Předmět: Citovat

Gliko napsal:
Ano, marhulovy je tiez fajn. Od mandloveho je trochu lahsi a pekne vonia.
Co sa tyka oleja na vnutorne pouzitie, mal by byt prave este viac cisty. Este ma napadlo, ak to nebolo uplne prve pouzitie, ci nebol niecim kontaminovany. Tym, ze su prave taketo naturalne ,nemaju konzervanty a je celkom lahke si do nich zaniest nejaky patogen napr. z ruk ktory ich znecisti. Prave traviaci trakt by si s nim este poradil, ale velmi citliva plet zareaguje.
Stale by som premyslala nad doverou k tomuto vyrobku. Nie je ta spominana znacka len predajca?


Ten olej byl úplně nový, čerstě koupený a otevřený, hned jsem si mázla ty ruce a okamžitě se dostavila ta reakce.

Na lahvičce píšou, že to Country Life stáčí a distribuuje. Vysloveně výrobci nejsou. No, zkusím tu meruňku a mandlový od Nobilisu. A pak se ukáže. :o) Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ariela.a
81-160
81-160


Založen: 21.7.2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 3:39 pm    Předmět: Citovat

janasem napsal:
Včera jsem si koupila tenhle: http://farahfood.cz/all/index.php?page=details&prod=1129&cat=81&group=76 , hlavně kvůli ceně...V Myslíkově ulici mě vyšel na nějakých necelých 80Kč, což je naprosto super.. zatím nemůžu šířit žádné dojmy, ale neřekla bych, že bude jiný, než ty dražší. jen by mě zajímalo.. máte některá zkušenosti s vtíráním do umytých vlásků? dneska jsem si ho trošku napatlala (asi před 2 hodinami) a stále mám takový... "mokro-mastný" pocit.. dávala jsem ho opravdu jen maličko.. myslíte, že se o vsákne, nebo mám umýt znova?


Docela jsi mne na ten olej nalákala. Embarassed Nezkoušela jsi náhodou i tu jejich hennu? 90 g za 59 Kč to není vůbec špatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2012 7:57 pm    Předmět: Citovat

Na mojej fľaštičke mandľového oleja píše: najlepší stimulátor rastu vlasov Shocked počuli ste už o niečom takom, alebo sa vytešujem naprázdno? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: so červen 30, 2012 5:14 pm    Předmět: Citovat

Asi po roce a půl inzenzívních zábalů z kokosáku co týden jsem si řekla, že by to možná chtělo už s něčím prostřídat a zkusila jsem si koupit mandlový olej. A musím říct, že je snad ještě lepší, než ten kokosák. Prostě nádhera. Dělám si stále ty samé zábaly- pořádně promastit vlasy pramínek po pramínku včetně pokožky hlavy, pak na hlavu igelitku, zabalit do šátku a nechat alespoň dvě hodinky. Pak je potřeba umýt šamponem na dvakrát, ale vlasy jsou skutečně nádherné.
Jinak co se týče růstu vlasů po aplikování olejů, možná bych s tím i souhlasila. Ale pokud to mám třeba posuzovat podle sebe, první výsledky se začaly ukazovat asi po roce, kdy jsem si dělala zábaly 1 až 2x za týden. A i přibližně stejně dlouhou dobu dle mého trvalo, než si na to vlasy zvykly. Už nejsou po olejích mastné, ale nádherně hebké a nadýchané. A to tím olejem (ať už kokosovým nebo tím mandlovým) ani trochu nešetřím.
Chce to trpělivost. Jak říkám, trvalo cca rok, než to začalo mít smysl a změny si začalo všímat i okolí. Konec konců, ostříhat jsem se nechala v květnu 2011, vlasy jsem měla kousek pod lopatky. Teď mám vlasy nad zadek a to jsem mezitím jednou zastřihávala, v březnu 2012. A myslím si, že v létě rostou vlasy rychleji a je skvělá příležitost to podpořit a v na konci léta mít vlasy až na zem Wink Laughing Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sisa6
41-80
41-80


Založen: 22.9.2012
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2012 7:36 pm    Předmět: Citovat

Mandlový olej je vážně skvělý. Velmi rychle se vstřebá na rozdíl od olivového. Teď v zimě si ho dávám na ošetření pleti a je vážně super Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so červenec 06, 2013 9:41 pm    Předmět: Citovat

Mam takovou otazecku - na zacatku vlakna holky psaly, ze krasne voni, ja ho teda mam, a muj neni citit nicim - vubec nicim. Pak jsem se nekde na netu docetla, ze vonet nema.. Ze by do tech co voni neco pridavali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne červenec 07, 2013 9:08 am    Předmět: Citovat

Je to dost možné... Mandlový olej používám skoro pořád, takže jsem vyzkoušela i řadu různých značek, a zatím nevoněl žádný. Je pravda, že jistou specifickou "vůni" má (tak že ho člověk rozezná třeba od seznamového, nebo ricinového ap.), ale to je spíše jen takový nádech, žádné závratné aroma to není. Takže podle mě ty mandl. oleje, které jsou cítit víc, musí nějakou přidanou esenci obsahovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.