Jojobový olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=111d7d5b0c7ef7f9125722907c8414a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 8:37 am    Předmět: Citovat

Pozor na to trávení! Měla jsem dojem, že jojobový olej se nemá jíst, že je to psaný na lahvičce. Bohužel se nemůžu podívat na lahvičku neb už ho doma nemám, ale Wikipedie tvrdí:

jojoba oil is edible but non-caloric and non-digestible, meaning the oil will pass through the intestines unchanged and can cause a stool condition called steatorrhea.
tedy přeloženo: jojobový olej je jedlý, ale nekalorický a nestravitelný, což znamená, že olej projde střevy v nezměněné formě a může způsobit stav zvaný steatorrhea.
To poslední by měla být tukovitá stolice.

Takže pozor, on se nestráví!!! A navíc může způsobit zažívacímu systému paseku. Takže užití vnitřně nedoporučuju!

Ohledně hromadění v hlubších vrstvách kůže a následné lepší výživě nemůžu sloužit, nevzpomínám si, že bych to někde četla, ani že bych si v době užívání na vlasové zábaly něčeho takového všimla.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 9:05 am    Předmět: Citovat

Z hlediska složení je jojobový olej vosk, proto se nepoužívá vnitřně.

S tím pronikáním do hlubších kožních vrstev je to možné: pokud vím, jojobák je známý právě tím, že udržuje přirozenou vlhkost pokožky - po proniknutí do kůže vytvoří film a zabraňuje tak ztrátě hydratace (zároveň působí jako nosič výživných látek).

Podobně by to mělo být s mandlovým a hroznovým olejem, které pokožka taky dobře a do hloubky vstřebává -složení obou olejů se podobá tukům našeho těla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 3:33 pm    Předmět: Citovat

No, to vím, že by se jojobový olej neměl užívat vnitřně - myslela jsem to tak, že může účinkovat podobně jako když jiný olej je užíván vnitřně. Rozhodně by mě nenapadlo ho jíst...

Jinak díky za radu s hroznovým a mandlovým olejem - napadlo mě, že pokud bych chtěla častěji aplikovat jojobový olej ke kořínkům vlasů, bylo by dobré ho rozředit nějakým řidším lehčím olejem (jako hroznový, madlový i třeba meruňkový jsou), aby se jojobový lépe k těm kořínkům dostal. Ředit jojobový olej ricinovým mi nepřišlo úplně nejlepší, protože ten je dost hustý a moc by ho nerozředil, olivový je zase docela těžký a mohl by veškeré účinky jojobového potlačit.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2013 8:04 pm    Předmět: Citovat

Až někdo vyzkoušíte ten jojobák na kůži (na vlasové části hlavy Smile ) nebo prostě zjistíte, jak to je, dejte vědět! Zní to zajímavě, mohlo by to vyřešit problémy s jemnými křehkými vlasy nebo možná omezit suchost. Podle mě by se dalo očekávat i omezení maštění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 10:24 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Až někdo vyzkoušíte ten jojobák na kůži (na vlasové části hlavy Smile ) nebo prostě zjistíte, jak to je, dejte vědět! Zní to zajímavě, mohlo by to vyřešit problémy s jemnými křehkými vlasy nebo možná omezit suchost. Podle mě by se dalo očekávat i omezení maštění.



Jo, právě suché, jemné křehké vlasy, to jsem já.... Určitě by to mělo i omezovat maštění - regulovat ty mazové žlázy jako každý olej. Jinak na maštění by měl pomáhat lněný olej. Mě ten jojobový olej nádherně voní, je to taková kouřová vůně...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 9:25 pm    Předmět: Citovat

Konečky si vlhčím růžovou vodou a potom do nich dám trochu jojobového oleje. Zatím je to fajn, ale potřebuji prostě věci střídat. Asi je to i mou povahou - jak se začnu nudit, je problém Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_Darlinka_
41-80
41-80


Založen: 8.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 7:26 pm    Předmět: Citovat

tak asi si udělám radost a k Vánocům si koupím jojobový olej. už dlouho nad ním přemýšlím, i když teď mám doma olejů dost Rolling Eyes není nad to, mít po ruce další Laughing doufám, že mi alespoň dlouho vydrží, když už je dražší než ostatní oleje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_Darlinka_
41-80
41-80


Založen: 8.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 6:25 pm    Předmět: Citovat

tak, jojobák už mi došel. Velice mě překvapila jeho konzistence, je naprosto lehoučký. Nanášíte si ho jen na vlhké vlasy nebo někdy i na suché? Děláte z jojobáku také zábaly? Příjde mi docela škola ho použít na zábal, byl docela drahý, to raději použiju kokosák nebo makadamiový..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so prosinec 21, 2013 11:06 pm    Předmět: Citovat

Dorazil mi Jojobák a musím říct: PARÁDA!!!. Jeden večer jsem ho nanesla na konce a hned druhý den mi jedna holka z práce říkala, že ty vlasy mám nějaké lepší, že konce mám víc uhlazené a to mi za ty dva měsíce, co tam dělám nikdy neřekla. Very Happy Takže spokojenost maximální.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 1:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi, máte někdo zkušenosti s tímto eshopem a jejich jojobákem? http://www.manipura.cz/products/jojobovy-olej-tardicni-500ml-2-kusy/ je to sice akce, ale ta cena je i tak neuvěřitelná (1,1 Kč/ml), tak mě napadlo, že je třeba něco špatně s kvalitou nebo tak..
díky za případné zkušenosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.