Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Na dlouhé vlasy stačí být hodný…
Na dlouhé vlasy stačí být hodný… E-mail
Napsal Aloha   
Neděle, 22 duben 2007

Stačí jen málo...Na delších vlasech není nic složitého, nic náročného a nicnákladného. Nejdůležitější je dlouhým vlasům (a sobě) vysloveně neškodit. Toostatní zvládnou a vy také. Před dvěma nebo třemi lety jsem si přečetla stránkyTLHS.org (dnes již nefunkční), kde se pěla chvála na krásu dlouhých vlasů a kdebylo spousta dobrých rad a jednoduchých receptů. Tyto rady mě povzbudilynatolik, že jsem prostě nechala vlasy růst. Mnoho let jsem se s nimi zbytečněprala a trápila v nejrůznějších sestřizích. Přes časté návštěvy kadeřnictvíjsem se pořád cítila mizerně. Krom toho jsem účesy stejně nedokázala udržovattak, jak mi je upravila kadeřnice, i když jsem poslechla všechny jejich rady.Pak vlasy dostaly svobodu a já krásu a klid - a dobrý pocit ze sebe sama, cožvůbec není k zahození. Protože jsem se hodně trápila a bylo mi pomoženo, předávám shrnutí svých poznatků v tomto článečku. 

(Pozn admin: Vítám alohu s jejími hned třemi novými články mezi autory našeho webu! :))

1) stačí vlasy netýrat. Žádné drastické šampony, drastickéteploty (horká x studená voda), drastické pokusy, drastické sponky a účesy,drastické česání nebo česání drasticky často.  

2) nic nejde rychle (u organické hmoty). Pokud někdo nebo něco slibujeokamžitý efekt, je to podezřelé. A bude to zřejmě „nalakováním“, nikoliv„rychlou“ výživou. Ani pes nevylepší srst rychle. Mám pořád takový škaredýpocit, že vlas se „nevyživuje od konečků ke kořínkům“, protože je to sloupecmrtvých buněk. Myslím, že lidé, kteří měli v sedmé třídě přírodopis, musí míttaké ten dojem. V šamponech rychlého efektu bývá silikon, ten se obalí na vlas,leskne se, (to jsou vaše „lesklé, silné vlasy“) a když se ho nabalí moc,ztěžklý vlas se utrhne. Fuj. Takže v první řadě půjde o „Pedigree“ (tedy o výživu).Anorektické dívky nemívají pěkné vlasy. Slušně zákeřná může být i nějakájednostranná dieta. Na kolejích s kamarádkou pěkně zamával rychlý přechod navegetariánství. Čistě teoreticky, v celkovém vzhledu nejde možná jenom okvalitu vlasu, ale také o kvalitu a složení mazu, který produkuje pokožka.Nešťastný zanedbaný a podvyživený pes (a kočky) vypadali o hodně lépe aleskleji už v řádu tří týdnů-měsíce, tedy dřív než kdyby se jim teoretickystačila vyměnit všechna srst. Nemyslím, že by moc lidí, kteří se dostanou nainternet, trpělo hlady nebo nedostatečnou výživou (kromě anorexie). Myslím, žejich skutečně mnoho může trpět nesprávným složením výživy, nebo požíránímneprospěšných laskominek. Pozor na předávkování vitamíny. Tělo si je má samotahat z potravy bohaté vitamíny, kterou mu za tím účelem dodáme. Že mámeproblém s výživou (a nikoliv že nás ničí šampon) bychom asi mohli poznat tak,že nebudou pěkné ani nehty.  

3) nyní žijeme ve spíše odmašťovací době (fakt se dost častomyjeme oproti středověku) a je třeba spíše domašťovat. U hlavy ne, tam sedomašťuje samo. Navrhuju domašťovat u konečků a po délce nepatrnou trošinkouoleje (používám kokosový, ještě lepší má být jojobový) a to takto: vlasynahrnout do jednoho pramene, nechat puštěné dolů, přiložit dlaně a jemněpromnout v horizontálně a po délce promnout o sebe. Nepřekládat konce nahoru. Vpřípadě vyschlých nebo smutných vlasů zralých na masku doporučuju před mytímolejový zábal: sezamový olej nebo olivový olej (sezamový jenom na tmavé vlasy,u olivového nevím), do dlaně, nechat vlasy nasáknout, zabalit starým ručníkem –pozor sezamový olej ručníky obarvuje). (Pozn.: k maštění viz i další můj článek v sekci Péče)

4) když nevím co, nechám být. Důležitá rada z netu: jsoudny, kdy vlasy vypadají dobře a kdy vypadají špatně, bez ohledu na délku. Takžeje nemá cenu stříhat proto, že vypadají ten den mizerně. NIKDY NECHODIT KEKADEŘNICI, KDYŽ JSME SMUTNÍ, NEBO POTŘEBUJEME ZVEDNOUT NÁLADU. Pravidelně jsempři takových situacích dopadala mizerně a pak mi bylo do breku. Když vás vlasyštvou a všude se pletou, stačí culík nebo cop a jsou „krátké“.  

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2007. Photo archiv serveru.

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (2)add
...
napsal invisible01 , prosinec 31, 2012
Fakt dobrej článek, myslim si to stejně..smilies/smiley.gif
...
napsal Butterfly , leden 25, 2015
Přijemný článek, taky souhlasím. Vlasům zdar! smilies/wink.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :