Měsíc a vlasy? Možná.

arrow PÉČE arrow Zimní péče
Zimní péče E-mail
Napsal Ještěrka   
Neděle, 05 listopad 2006

Opatrně s vločkami :)
Foto: Paper Laced
Není roční období, kdy by sepéče o vlasy nějak nelišila. Zima však vyžaduje několik velmi specifickýchzásahů do běžné péče a v tomto článku vám nabízíme několik tipů. 

Především není dobré vlasy zbytečněvystavovat mrazu. Je lepší je schovat do bundy a nahoře do čepice. Je to sicena úkor parády, ale zase tím netrpí ten náš poklad krásy netrpí. V takovémpočasí, kdy mrzne a fouká by mělo jít okouzlování stranou, jinak by se mohlostát, že v ročním období, kdy můžeme vlasy bez obav ukázat, se už nebudememít čím chlubit, protože vítr vlasy dokonale zacuchal a mráz tak moc vysušil,že po rozčesání musely být trosky vlasů ustřiženy. Nejhorší je však vycházetven s vlhkou, nebo, nedejbože, dočista mokrou hlavou, tehdy se riskujenejen kvalita vlasů, ale především zdraví.

Více tipů je obsaženo v článku...

  

V zimě by se nemělo mýt takčasto jako v létě, přirozená mastnota vlasy chrání daleko víc, nežvšelijaké kondicionéry a jiné chemické i nechemické přípravky. Samozřejmě bychomto neměly nechat dojít tak daleko aby se z našich vlasů stal zhumelený mastnýchomáč.

Nedobrou věcí jsou v mrazu laky,gely, vosky a jiné podobné záležitosti. Zamrzají, drolí se a když se sloupnou,tak s sebou berou částečky povrchové kutikuly vlasu. Jistit si účes v zimělakem a jít pak prostovlasá do mrazu je takřka to samé, jako vlhké vlasy.

Z vlastní zkušenosti vím,co s vlasy dovede samotný vítr a mrazivý vítr je ještě o stupeň horší. Kdyžse vlasy větrem zadredují, je docela zábava je potom rozčesat. Těch ulámaných avytrhaných vlasů až hrůza obchází majitelku/le porostu. A vysušení mrazem ještěpár ulámaných vlasů přidá. Takže po rozčesání je dobré vlasy vyživit, jak jento jde. Umýt kvalitním šamponem, použít kondicionér, vlasy vysušit a až budoujen vlhké (tedy zhruba ve stádiu, kdy už z nich nekape voda kamkoli jdete)vetřít do nich buďto hydratační krém, nebo olivový olej. Co použijete záleží natom, zda půjdete následujícího dne mezi lidi, nebo zda zůstanete jen vespolečnosti těch, kterým to nevadí.

Zima není ani nejlepším obdobímpro stříhání konečků. Ty nové, zdravé konečky se díky mrazu a tření o bundurozruší a poničí daleko dřív, osobně raději přežiji zimu s konečky zrušenýmia na jaře zastřihnu, než se dívat, jak se mi konečky za tři měsíce zruší stejnějako jindy za půl roku.

A pak jsou tu zipy. Suché,obyčejné, od bund, mikin, nebo v případě delších vlasů i od vlastníchkalhot. Vlasy se zatrhávají, trhají a vůbec všelijak ničí. Už pro vlasy samotnéje lepší je mít v zimě zapletené a schované pod všemi těmi zipy tak, abyse zimní poškození minimalizovalo. Pravda, je to trochu na úkor obdivu okolí,ale raději přežít zimu bez obdivu, než bez něj pak být dalších nejméně 5 let,než mi doničené vlasy zase trochu dorostou.

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2006. Photo reprinted under a Flickr Creative Commons licence.

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (4)add
...
napsal Kriss , leden 06, 2009
klaním se před výrazem "zhumelený mastný chomáč" smilies/grin.gif
...
napsal Gizel , srpen 31, 2009
.. a já jsem myslela, ze vlasy se daleko víc ničí v létě...no tos to je dobré vedet smilies/cheesy.gif
...
napsal Plínka , květen 16, 2010
Když tu píšete o zimní péči, není tu někde článek i o té letní?? smilies/wink.gif Moc díky
...
napsal REBELKAAAAAA , březen 05, 2011
Nechci nijak rýt, ale přijde mi to dost drsně napsané. smilies/grin.gif smilies/grin.gif Poněvadž já bych podle toho měla už dávno pár chlupů na hlavě smilies/grin.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k péči


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :