OCM - Oil Claensing Method
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=13a142253b3d9971841844b3a73d70e7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 1:51 pm    Předmět: OCM - Oil Claensing Method Citovat

Slyšel jste o tom už někdo? Zkoušíte? Nějaké názory?
http://www.theoilcleansingmethod.com/

Ve zkratce: Jde o čištění pleti pomocí směsi olejů - ricinový + jakýkoli rostlinný olej lisovaný za studena.

Myšlenka je taková, že ricinový olej má čistící a antibakteriální účinky a pomůže vyčistit póry a pleť. Ten druhý olej slouží ke zředění ricinového oleje + jako jeho nosič, který mu pomůže dostat se hlouběji do pleti a líp čistit.

Na té stránce píšou, že "olej rozpouští jiný olej". Mají tím na mysli mastnotu, kterou naše pleť produkuje a která nám čas od času dělá na pleti taky neplechu. A tím, jak se snažímě pleť umýt a odmastit nastává začarovaný kruh - pleť se více mastí, ucpává póry, tvoří se nedokonalosti (což samozřejmě připisují i jiným vlivům - hormony, strava apod.) Ale celkově je to založené na šetrném čištění pleti bez nějakého agresivního drhnutí nebo vymačkávání.

Ricinového oleje se dává méně, sám o sobě totiž prý vysušuje - poměry, co doporučují:
Suchá pleť: 10% ricinového 90% jiného
Normální pleť: 20% ricinového
Mastná pleť: 30% ricinového
Celkově si ale člověk musí tu směs upravit podle sebe, jak jemu to vyhovuje. Jinak na stránkách píšou, že používají slunečnicový olej lisovaný za studena.

Samotné čištění: Dělá se večer a celkově ne moc často, nepíšou tam, jak moc často, ale odhadla bych to třeba 1-2x týdně, podle potřeby?

Kápneme si směs olejů do dlaně a naneseme na obličej, potom masírujeme, soustředíme se na místa, kde máme s pletí potíže. (celkově je to bráno jako relaxace a máme si to řádně užít a nespěchat)
Potom si vezmeme nějaký čistý kousek látky, něco příjemného a namočíme do horké vody. Přiložíme na obličej a necháme vychladnout. Otřeme jemně obličej, žádné drhnutí. Omyjeme a vypláchneme látku pod horkou tekoucí vodou a celé to několikrát zopakujeme. (cca 2-3x) To slouží k otevření pórů a následnému lepšímu "vymytí" nečistot.
Pokud se vám zdá pleť vysušená, cítíte pnutí, tak klasika - na vlhkou pleť aplikovat pár kapiček nějakého olejíčku...

Zdá se mi to celkem pěkné a určitě to vyzkouším, jen mě zajímalo, jestli to někdo zná a má nějaké zkušenosti - ať už pozitivní nebo negativní.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mášenka
21-40
21-40


Založen: 3.4.2010
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 2:21 pm    Předmět: Re: OCM - Oil Claensing Method Citovat

Lalaith napsal:
Slyšel jste o tom už někdo? Zkoušíte? Nějaké názory?
http://www.theoilcleansingmethod.com/

Ve zkratce: Jde o čištění pleti pomocí směsi olejů - ricinový + jakýkoli rostlinný olej lisovaný za studena.

Myšlenka je taková, že ricinový olej má čistící a antibakteriální účinky a pomůže vyčistit póry a pleť. Ten druhý olej slouží ke zředění ricinového oleje + jako jeho nosič, který mu pomůže dostat se hlouběji do pleti a líp čistit.

Na té stránce píšou, že "olej rozpouští jiný olej". Mají tím na mysli mastnotu, kterou naše pleť produkuje a která nám čas od času dělá na pleti taky neplechu. A tím, jak se snažímě pleť umýt a odmastit nastává začarovaný kruh - pleť se více mastí, ucpává póry, tvoří se nedokonalosti (což samozřejmě připisují i jiným vlivům - hormony, strava apod.) Ale celkově je to založené na šetrném čištění pleti bez nějakého agresivního drhnutí nebo vymačkávání.

Ricinového oleje se dává méně, sám o sobě totiž prý vysušuje - poměry, co doporučují:
Suchá pleť: 10% ricinového 90% jiného
Normální pleť: 20% ricinového
Mastná pleť: 30% ricinového
Celkově si ale člověk musí tu směs upravit podle sebe, jak jemu to vyhovuje. Jinak na stránkách píšou, že používají slunečnicový olej lisovaný za studena.

Samotné čištění: Dělá se večer a celkově ne moc často, nepíšou tam, jak moc často, ale odhadla bych to třeba 1-2x týdně, podle potřeby?

Kápneme si směs olejů do dlaně a naneseme na obličej, potom masírujeme, soustředíme se na místa, kde máme s pletí potíže. (celkově je to bráno jako relaxace a máme si to řádně užít a nespěchat)
Potom si vezmeme nějaký čistý kousek látky, něco příjemného a namočíme do horké vody. Přiložíme na obličej a necháme vychladnout. Otřeme jemně obličej, žádné drhnutí. Omyjeme a vypláchneme látku pod horkou tekoucí vodou a celé to několikrát zopakujeme. (cca 2-3x) To slouží k otevření pórů a následnému lepšímu "vymytí" nečistot.
Pokud se vám zdá pleť vysušená, cítíte pnutí, tak klasika - na vlhkou pleť aplikovat pár kapiček nějakého olejíčku...

Zdá se mi to celkem pěkné a určitě to vyzkouším, jen mě zajímalo, jestli to někdo zná a má nějaké zkušenosti - ať už pozitivní nebo negativní.
Wink


Zajímavé, nevěděla jsem že je to přímo "patentovaná" metoda. Tak něčím takovým si občas umývám tvář místo gelu, který mě dost vysouší. Nějak intuitivně si míchám olivový olej, jojobový a taky ricinový, aby to bylo hustější. Pak to nanesu na mokrou pleť, promasíruju, smyju teplou vodou a dočistím hřebíčkovou pleťovou vodou od Nobilis Tilia. Je to fajn, určitě to dobře čistí a pokožka je krásně heboučká. Mám mastnou pleť s akné s tendencí šupinkovatět a tohle je pro mě fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

preletela som inštrukcie a vyzerá to zaujímavo. možno skúsim s tými zmesami. každopádne ja som si chvíľu odličovala pleť pomocou oleja (neviem už akého, asi nejaký ľahší olej + éterák) a zdalo sa mi, že mám po mesiaci-dvoch zanesené póry, tak som sa vrátila späť k mlieku.. asi som to robila zle - normálne som si na jemne navlhčený tampónik naniesla trochu tej zmesi a používala ako mlieko. mám suchú a citlivú pleť, ale občas sa mi spraví nejaká vyrážka a pod. oleje ako následná starostlivosť o pleť mi ale vyhovujú 100%ne..

inak tá myšlienka je správna - ide o to nejak regulovať stav pleti - mastná zistí, že je premasťovaná niečím, čo jej je štruktúrou blízke a nebude mať potrebu tvoriť toľko mazu, suchá si zas zoberie to, čo potrebuje.. ale ja si myslím, že sa to dá dosiahnuť aj používaním olejov namiesto krému a nejakým jemným čistením..

ale som veľmi zvedavá na vaše skúsenosti, rada by som zistila, čo som robila zle, alebo prečo to mne robilo neplechu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 5:28 pm    Předmět: Citovat

No já teď odličuju hydrofilním odličovacím olejem od Saloos - nevím, myslím si, že zásadní je tam to slovíčko hydrofilní - že to není klasický olej, ale něco je na něm speciálního, ale neřeknu ti co... (že možná, kdybys odličovala tímhle, jakoby speciálním odličovacím, tak by nebyly problémy....) Třeba to bylo jako bys odličovala obličej mléke na tělo a ne na obličej Embarassed To je jediné, co mě napadlo Wink
Vyzkouším to zítra a pak dám vědět, jestli se napoprvé aspoň něco stalo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
linddalin
41-80
41-80


Založen: 1.11.2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 6:45 pm    Předmět: Citovat

Já to párkrát zkoušela, ale obvykle jsem byla líná dát si na obličej tu mokrou látku. Hlavně by to asi chtělo pořádnějšího, třeba menší ručník, protože nějaká tenká látka vychladne hned...
Takže jsem prostě jenom masírovala (snažila jsem se vydržet aspoň 5 minut, ale teda nevím, moc relaxační to pro mě nebylo Laughing), pak jsem setřela ten olej a nakonec to prostě umyla.
Jako obvykle asi záleží na tom, jak to komu sedne, ale myslím, že při pravidelném praktikování (kterého jaksi asi nejsem schopna Rolling Eyes) to může mít určitě dobré výsledky Smile
Jinak ricinový olej jsem míchala s tím, který jsem měla zrovna po ruce (obvykle olivový nebo jojobový) a poměr byl tak nějak od oka.

Od ledna jsem plánovala začít s OCM v rámci jednoho z předsevzetí pravidelně, ale zatím k tomu nedošlo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 7:44 pm    Předmět: Citovat

No já mylsím, že ta látka je dost zásadní, protože otevře ty póry, ze kterých to potom půjde snad "líp ven"... (bez toho v tom ten smysl až tak nevidím) A je fakt, že by to chtělo nějaký ručník, nebo třeba starou flanelovou látku (mám staré flanelové košile)... Nebo třeba ve vaně + ještě tu látku - měla by pak vydržet déle teplá... (ale vidět mě přítel - nejdřív si masírovat ksicht olejem a pak přes to plácnout látku a lehnout si s tím do vany, tak ho asi klepne Laughing)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 8:54 pm    Předmět: Re: OCM - Oil Claensing Method Citovat

Lalaith napsal:
Slyšel jste o tom už někdo? Zkoušíte? Nějaké názory?
http://www.theoilcleansingmethod.com/

Ve zkratce: Jde o čištění pleti pomocí směsi olejů - ricinový + jakýkoli rostlinný olej lisovaný za studena.

Wink

To zní zajímavě, vzhledem k tomu, že riciňák dobře odličuje oči, tak by mohl i zbytek pleti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne leden 16, 2011 9:48 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to nakonec vyzkoušela už dneska... Laughing
Poměr ricinový:jojobový olej zhruba 1:2,5 Masírovala jsem chvilku, určitě bych mohla i dýl...
"Napařovala jsem" žínkou z rubové strany, která je měkčí - chladla pomalu. Akorát byla malá, takže jsem ji musela přesouvat z jedné části obličeje na druhou, ale to nevadilo, skoro mi to bylo příjemnější než představa něčeho vetšího pláclého přes celý obličej.

No a výsledek není napoprvé žádný zázrak, ale pleť je hlaďoučká všude, šupinky zmizely a zdá se mi, že celkově líp vypadá, že je projasněnější, ale může to být jenom sugesce. Uvidíme ráno. Mastná si potom nepřipadám.
Jo a na závěr jsem ještě trošku přejela obličej pleťovou vodou, ať se ty póry zase stáhnou...

Určitě budu pokračovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 9:38 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Tak jsem to nakonec vyzkoušela už dneska... Laughing
Poměr ricinový:jojobový olej zhruba 1:2,5 Masírovala jsem chvilku, určitě bych mohla i dýl...
"Napařovala jsem" žínkou z rubové strany, která je měkčí - chladla pomalu. Akorát byla malá, takže jsem ji musela přesouvat z jedné části obličeje na druhou, ale to nevadilo, skoro mi to bylo příjemnější než představa něčeho vetšího pláclého přes celý obličej.

No a výsledek není napoprvé žádný zázrak, ale pleť je hlaďoučká všude, šupinky zmizely a zdá se mi, že celkově líp vypadá, že je projasněnější, ale může to být jenom sugesce. Uvidíme ráno. Mastná si potom nepřipadám.
Jo a na závěr jsem ještě trošku přejela obličej pleťovou vodou, ať se ty póry zase stáhnou...

Určitě budu pokračovat Wink

Myslíš, že je to vhodné i pro hodně mastnou pleť? Přítel má krásné tváře, ale na čele má bolák vedle boláku. Zkusili jsme už všechno, teď používáme clinique a to trošku leze do peněz, říkala jsem si, že bych mu to zkusila, riciňák mám doma, ale nevím..bojím se, že mu tím olejem snad to čelo ještě ucpu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
linddalin
41-80
41-80


Založen: 1.11.2009
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po leden 17, 2011 11:21 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
No já mylsím, že ta látka je dost zásadní, protože otevře ty póry, ze kterých to potom půjde snad "líp ven"... (bez toho v tom ten smysl až tak nevidím) A je fakt, že by to chtělo nějaký ručník, nebo třeba starou flanelovou látku (mám staré flanelové košile)... Nebo třeba ve vaně + ještě tu látku - měla by pak vydržet déle teplá... (ale vidět mě přítel - nejdřív si masírovat ksicht olejem a pak přes to plácnout látku a lehnout si s tím do vany, tak ho asi klepne Laughing)

S látkou je to určitě lepší, ale moje maximum je obvykle napařit před tou masáží (a to ještě decentně, já mám pocit, že mi to napařování moc nesvědčí Rolling Eyes ).
Tak přeju hodně úspěchů při dalším zkoušení Smile

Denynka: ricinový olej by neměl ucpávat póry. Kdyžtak koukni sem: http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
Ale zase je pravda, že každá pleť může reagovat jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.