Proč nosí dlouhé vlasy? (část 1). E-mail
Napsal Aha Admin   
Neděle, 08 říjen 2006
Víc strasti.. nebo radosti?
Foto: Warner
Proč vlastně ženy nosí dlouhé vlasy - a třeba i hodně dlouhé vlasy? Vždyť je to nepraktické... musíte se o ně starat... možnosti účesů jsou trochu omezené.... je s tím takové práce... a drahá kosmetika... Musí zde být něco, proč to děláte. Co je ono "TO" jsme se zeptali na fóru  - a zde přinášíme několik odpovědí. Určitě tam po říjnu 2006, kdy to píšeme, přibydou další názory... a tak po nějaké době opět přineseme pokračování.

 

Jana: No,ja v tom mam docela jasno.Desne na to letej kluci a navic si v tom pripadam takova proste holcici.Myslim,ze to k zene patri.Mam dlouhe vlasy od mala,ted je mi 27let a nemam pocit,ze by me pece o ne nejak moc zatezovala.

Monika: Tak to s váma souhlasím. Kluci na dlouhé vlasyletí. A má-li dívka vlasy do pasu, tak je často středem pozornosti. Akdyž jdu s přítelem, tak už pár krát si i on toho všimnul, že se zamnou otáčejí kluci! Ale on se nemusí bát, protože dlouhé vlasy mám jenpro něho. A on to i ví! :) No a nemluvě při sexu, další hračka z kterou se dají dělat věci! .-) No a ohledně starostí? To je těžko. Každá krása něco stojí. Kdybychměla psa tak se budu starat o psa. Tak mám své dlouhé vlasy a starám seo ně. Je fakt že to dá někdy dost zabrat. Ale výsledek je příjemný!! .-)

Maria: tak mě je už 38let... a dlouhé vlasy mám odjakživa.Dokonce jsem se s dlouhýma vlasama prý už narodila :) Některé kamaradky mi "radily" se ostříhat,že už se na mě dlouhé vlasynehodí,že žena po 30 by měla mít kratší sestřih,ale nedokážu si topředstavit.a myslim,že pak bych to už snad ani nebyla Já.Takže mámdlouhé blond vlasy do pasu, a musím potvrdit,že na to chlapi fakt letí... A když jdu po městě tak jsem opravdu nepřehlednutelná.Někdy je topříjemné,někdy ne...ale už jsem si zvykla.Ono všechno má své výhody anevýhody,že?A že je s dlouhyma vlasama více práce?Ale kdeže.Nemusímchodit pravidelně ke kadeřníkovi,aby mi neodrostl střih..nepotřebujitužidlo,lak ani kulmu.A ta trocha víc práce při umývání,to už nestojíani za řeč.

Floricella: Ahoj dlouhovlásky, já mám vlasy nad zadek, je mi21 let a poslední dobou je nosím spíše v culiku což je asi škoda, alekdyž si je rozpustím tak si připadám jak Mona Lísa. Dřív jsem je nosilapořád rozpuštěné a moc se mi na tom líbilo, že jsem tak trochu výjimkano a pak samozřejmně, že se to líbí klukům a mně samotné. (...)
Taky Vám přijde, že když v časopise mají kategorie a i na netu Dlouhé vlasy, že tam najdete dlouhé tak max. k lopatkám?

Fairy: Se mnou je to tak: 1.) Připadají mi prostě krásné. Závidím ženám na obrazech a na starých fotografiích ty neskutečné vodopády hřív...2.) Zdají se mi přirozené. V přirozenosti je obvykle nejvíce krásy,protože příroda nejlépe ví, jaký odstín barvy nám má k pleti namíchat aproč vůbec vlasy rostou a rostou...Umělé barvy jsou odpudivé, nevím,proč se považuje za pěkné vypadat, jako bych si na hlavu vylilamalinovku.  3) Je to odjakživa i znak určitého rebelství, divokosti anespoutanosti. Líbí se mi nekonvenčnost, zvláštnost a vítr ve vlasech.Když ostatní šílí po barvách a střízích, já mohu jít i v tomto proti ařídit se jen svým názorem. Nebýt loutka, nenechat se spoutat obecným"vkusem".Tak proto mám dlouhé vlasy.

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2006.

 
Komentáře? Náměty? Nápady? Diskusi k tomuto článku prosím směřujte do tohoto prostoru v našem fóru.  Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (6)add
...
napsal Lucipuci87 , květen 17, 2008
Ahojky víly.Ano já taky obdivuji staré fotografie,můžete si všimnout mého profilu-ta hlavní fotka bohužel nejsem já :-D, člověk si na tu péči zvykne, já to dokonce beru jako rituál a je to velmi příjmné, mám je zatím do pasu :-) a nechám růst...
...
napsal Lucipuci87 , květen 17, 2008
Kluci na to jdou jak smyslů zbavení, je to prostě kouzelné a my dlouhovlásky jsme na to právem hrdé a ješitné, ať nám kadeřníci a nepřející lidé dají pokoj. smilies/grin.gif ,že nejdem s módou no a, k čemu jsou nějaké prostříhané cáry a ty moderní zuby na koncích...tříbarevné melíry-fuj tak chemické...
...
napsal Kirchen , červen 23, 2008
Tak asi jako každý jsem měla období když jsem se chtěla nechat ostříhat, protože mi přišlo že lidi vidí více vlasy než mě. Uvědomila jsem si, ale že ke mě vlasy patří.
S tou svobodu je to opravdu pravda. V každém alespon trochu historickém filmu v divočině jsou ty nádherné nespoutané dlouhé vlasy.
A u kadeřníka jsem ještě nikdy nebyla. Kdo by jim věřil.
Mám ráda svoje vlasy i když někdy zlobí smilies/smiley.gif
...
napsal Amaresa , červenec 18, 2008
Myslím že dlouhé vlasy u žen ještě více podtrhují žěnskost jako takovou, na mne to působí téměř mysticky někdy až tajemně nebo i pohádkově.Když vidim ženu s hodně dlouhýmy vlasy,mám na mysli delší než do půli zad spíš až pod zadek,vidím v ni kouzelnou bytost ušlechtilost a eleganci,bije to do očí, nedá se to přehlédnout a je to v dnešní moderní uspěchané době velmi netradiční a originální.Nejojedinělejší je však když se taková žena i jinak obléká než podle posledních trendů ,myslím jako dlouhé šaty nebo sukně,korzety,šněrovačky,lehké materiály.Vykračuje si tak pěkně po cestě v rozevlátých šatech a její bujná hříva věrně kopíruje ladné pohyby jejího těla.Asi téměř každý se otočí, kdo by si mohl nevšimnout že?:-).Přesto právě možná proto poutá pozornost, svou originalitou stylu a nikoli sexy žhavého vzhledu v minisukni a vysokych podpatcích.Co se týče toho že i můžům dlouhovlasky učarovávájí je to možná i proto že působí tak něžně a žensky (ne že by krátkovlasé nebyli hezké,někdo si to nemůže dovolit kvůli kvalitě vlasů)a možná v tom odlišném stylu od trendy vidí i jedinečnou povahu a nezmanipulovatelnou osobnost.Tenkrát ve středověku nevěstkám stříhali vlasy,žena která mela krátké vlasy byla nečestná a necudná ,nemáte milé dámy také pocit že dlouhé vlasy jsou důkazem vaší trpělivosti a vytrvalosti se osebe starat a mimo to tím vyjadřujete i věrnost sami sobě ,a cítíte v sobě opravdovou čest?Ne že by dlouhé vlasy toho byli důkazem ale opravdu je nenosí každá ikdyby na to měla patřičnou kvalitu.
...
napsal Drahokam288 , červenec 29, 2008
Odjakživa to bolo tak že dlhe krasne žiarive vlasky boli stredom pozornosti aj ja mam podobne simpatie mam dlhe po gulaty zadoček žiarive bloddave melirovane vlasky a to vždy na chylanov zaberie
...
napsal Bleskáč , duben 14, 2009
Jasným důkazem toho, že muži letí na dlouhé vlasy, je kupříkladu i má přítomnost zde. Opravdu si své kštice necením natolik, abych přeplňoval galerie. Jsem však šťastný z pocitu, že tady jsem obklopen vší tou vlasatou nádherou. Až se tu více zabydlím, tak to ještě rozvedu 8. Pro mne jsou dlouhé vlasy jakýmsi symbolem. Dříve to byla demonstrace odporu k režimu, pak také vlající vlajkou svobody ducha a nakonec to u mne je jakýsi štít proti maskulinním tlakům formujícím mužskou módu a životní styl. Rád se prostě trochu odlišuji, ač si nepřipadám ničím vyjímečný. Vlasy se mi líbí, rád se jich dotýkám a pozoruji je. Jsou-li nositelkami té jemné krásy ještě jemné ženy, je to báječný pohádkový svět.

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pátek, 25 březen 2011 )
 
< Předch.