arrow ÚČESY arrow Návod na samozastřihování
Návod na samozastřihování E-mail
Napsal Meadow   
Úterý, 16 listopad 2010

 

rovny_strih_2Klarusa: Po nějaké době je tu opět článek s návodem, tentokrát pro všechny ty, kdo nedůvěřují nůžkám v rukách jiných lidi:) Díky Meadow za překlad a zpracování článku.

Rovný střih

 

Takto se stříhají vlasy do rovna:

Krok 1

Začněte učesáním vlasů co nejvíc do rovna, nesmí být nikde zacuchané. Sčešte vlasy dozadu do nízkého culíku. Hlavu držte rovně. Stáhněte gumičku po vlasech dolů co nejníž a mějte ji co nejblíž k tělu. Pokud už na gumičku na zádech nedosáhnete shora, uchopte ji zespodu. Stáhněte gumičku dolů až na konec culíku. Možná s tím budete potřebovat od někoho pomoci.


rovny_strih_vyrez1 rovny_strih_vyrez_2
 rovny_strih_vyrez_3  rovny_strih_vyrez_4

 

Dejte pozor, abyste stáhli gumičku dolů opravdu jen ve svislém směru. Je jednoduché skončit s vlasy na jedné straně kratšími než na druhé jen proto, že jste stáhli gumičku trochu k pravé nebo levé straně. Možná budete chtít, aby vám s tím někdo pomohl.


Novinka: Předkláním teď hlavu dopředu a dívám se na podlahu místo rovně před sebe. Tak dosáhnu lepšího výsledku. Pokud hlava a oči hledí dopředu před sebe, bude mít střih tvar mělkého obráceného U se stranami maličko delšími než je střed. Pokud je hlava předkloněná tak, že se díváte na prsty u nohou, střed bude stejně dlouhý jako strany.

 

Teď přemístěte gumičku na konci culíku přes jedno rameno dopředu. Uchopte gumičku (pozor, nevytáhněte u toho žádné prameny!) a ustřihněte špičku culíku. Máte-li na to vlasy příliš krátké, můžete požádat někoho dalšího, aby vám špičku odstřihl. Můžete tento krok několikrát opakovat, abyste měli jistotu, že střih je opravdu rovný a že jste nevynechali žádné prameny.

 

 rovny_strih_vyrez_5  rovny_strih_vyrez_6
 

 Krok 2 (není povinný)

Rozdělte vlasy (jako když si češete dva copy)  a dejte je dopředu. Hlavu držte rovně a ustřihněte  asi 0,5 cm konečků pro dorovnání.

 rovny_strih_1

 

 

Vlasy můžete držet takto:   

rovny_strih_2

       
 
Nebo takto:

rovny_strih_3
Dávám přednost prvnímu způsobu, držíte konečky opravdu pevně. Jste-li hotovi, váš rovný střih bude vypadat asi takto:

rovny_strih_4

 

 

 

Střih do V

 
Tenhle způsob jsem se naučila, když jsem si poprvé stříhala sama vlasy. Vypadá velmi dobře zejména na vlnitých nebo kudrnatých vlasech.

Krok  1

Začněte učesáním vlasů co nejvíc do rovna, nesmí být nikde zacuchané. Rozdělte vlasy uprostřed od čela až ke krku. Pak dejte rozdělené vlasy přes ramena dopředu.

 

strih_do_v_2


 

Krok  2

Učešte opatrně všechny prameny, až budete mít dojem, že všechny vlasy leží správným směrem. Hlavu při tom držte rovně (tj. dívejte se dopředu před sebe a nenaklánějte hlavu na stranu).

Poznámka: Při držení hlavy tak, že se díváte dopředu před sebe, dostanete „střední“ V. Pro širší V nakloňte hlavu dozadu a dívejte se na strop. Pro užší V se dívejte na podlahu. Můžete s tím experimentovat, abyste našli ten správný tvar.

Zaměřte se vždy jen na jednu polovinu vlasů. Můžete použít gumičku, aby podržela na místě tu polovinu vlasů, kterou právě nestříháte. Učešte nezagumičkovanou část vlasů a stále se dívejte vybraným směrem viz nahoře (dopředu před sebe, na strop, na podlahu). Zatímco se stále díváte tímto směrem, uchopte konce vlasů jednou rukou (mezi ukazováček a prostředníček). Nůžky si vezměte do druhé ruky. Když držíte vlasy pevně, můžete se podívat opět dolů na své vlasy. Ujistěte se, že vlasy držíte opravdu pevně, aby se žádné prameny neposunuly mezi vašimi prsty, když hlavu skloníte a podíváte se dolů.

strih_do_v_3

 

Pak konečky zvedněte, abyste na ně dobře viděli, a opatrně ustřihněte o tolik, o kolik chcete.

rovny_strih_3b


Vlasy můžete držet stejnými dvěma způsoby jako u předcházejícího rovného střihu.

 

Ustřihněte vlasy na obou stranách a pokuste se, aby byly na obou stranách stejně dlouhé. Nechcete přece skončit s vlasy na jedné straně kratšími. Jste-li hotovi, měli byste mít vlasy po sčesání dozadu ve tvaru do V.

 

Krok 3 (pro perfekcionisty, není nutný)

Nakonec můžete sčesat všechny vlasy na jednu stranu (místo abyste je dělili uprostřed) a po učesání je zastřihnout stejným způsobem jako výše. To proto, abyste se ujistili, že jste žádné prameny omylem nevynechali (to se může stát, pokud vlasy předtím nebyly rozděleny přesně uprostřed hlavy). Odstřihněte všechny prameny, které jsou delší než zbytek vlasů, a zkontrolujte, že střih je rovný. Zopakujte postup na druhé straně. Učešte vlasy několikrát na obou stranách, pokud si nejste jistí, že střih je opravdu rovný. Poznámka:  Pokud to zní zmateně, tento krok vynechte.

Jste-li hotovi, váš střih do V bude vypadat asi takto:  

strih_do_v_4Širší V na delších vlasech vypadá takhle:

 strih_do_v_5


 Střih vlasů do U
 
Pro tvar do mělkého U.

Krok 1

Začněte učesáním vlasů co nejvíc do rovna, nesmí být nikde zacuchané. Rozdělte vlasy uprostřed od čela až ke krku. Pak dejte rozdělené vlasy přes ramena dopředu, stejně jako v prvním kroku u předchozího střihu do V.
 

Krok 2

Učešte opatrně všechny prameny, až budete mít dojem, že všechny vlasy leží správným směrem. Poté zakloňte hlavu tak, aby to nebylo nepříjemné, a znovu učešte. Budete si u toho připadat hloupě a hloupě budete i vypadat. Ale snažte se to chvíli ignorovat!

Zaměřte se vždy jen na jednu polovinu vlasů. Můžete použít gumičku, aby podržela na místě tu polovinu vlasů, kterou právě nestříháte. Učešte nezagumičkovanou část vlasů a stále u toho mějte hlavu v záklonu. Uchopte konce vlasů jednou rukou (mezi ukazováček a prostředníček). Nůžky si vezměte do druhé ruky.

Když držíte vlasy pevně, můžete se podívat opět dolů na své vlasy. Ujistěte se, že vlasy držíte opravdu pevně, aby se žádné prameny neposunuly, když hlavu skloníte a podíváte se dolů.  

strih_do_u_2Pak konečky zvedněte a opatrně ustřihněte o tolik, o kolik chcete.

 strih_do_u_3

 


Poznámka: Pro hlubší U se dívejte rovně dopředu před sebe, když stříháte, místo abyste se dívali na strop. Nebo se také můžete dívat na podlahu pro ještě hlubší U.
Vlasy můžete držet opět stejnými způsoby jako u předhozích střihů.

 

Dávám přednost prvnímu způsobu, držíte konečky opravdu pevně.
Tímto způsobem ustřihněte vlasy na obou stranách a pokuste se, aby byly na obou stranách stejně dlouhé. Nechcete přece skončit s vlasy na jedné straně kratšími.


Krok  3

Jste-li hotovi, vlasy by měly mít po sčesání dozadu tvar široce rozevřeného V. K odstranění tvaru do V a nahrazení tvarem do U potřebujete vlasy sčesat dozadu a dát je do nízkého culíku. Předkloňte hlavu dopředu a dívejte se na podlahu. Stáhněte gumičku po vlasech dolů co nejníž a mějte ji co nejblíže k tělu. Pokud už na gumičku na zádech nedosáhnete shora, uchopte ji zespodu. Stáhněte gumičku dolů až na konec culíku. Možná s tím budete potřebovat od někoho pomoci, abyste nestáhli gumičku víc k jedné straně.  
Teď přemístěte gumičku na konci culíku přes jedno rameno dopředu. Uchopte gumičku (pozor, nevytáhněte u toho žádné prameny!) a ustřihněte špičku culíku (to odstraní tvar do V). Máte-li na to vlasy příliš krátké, můžete požádat někoho dalšího, aby vám špičku odstřihl. Opět sčešte vlasy dozadu a zjistěte, jestli jste spokojení. Pokud máte stále tvar do V, opět udělejte culík a zastřihněte špičku více (jedná se o podobný postup jako u prvního kroku při zastřižení do rovna).

Krok 4
(pro perfekcionalisty; není nutný, ale autorka vřele doporučuje!)

Jste-li perfekcionista jako já, rozdělte vlasy opět na dvě poloviny, učešte dopředu, hlava hledí rovně dopředu (žádné naklánění). Zjistíte-li nějakou nerovnost střihu, dorovnejte (0,5 cm apod.).

strih_do_u_4


Krok  5
(také pro perfekcionisty)

Nakonec sčešte všechny vlasy na jednu stranu, místo abyste je dělili uprostřed, a ujistěte se, že jste žádné prameny omylem nevynechali (to se může stát, pokud vlasy předtím nebyly rozděleny přesně uprostřed hlavy). Odstřihněte všechny prameny, které jsou delší než zbytek vlasů, a zkontrolujte, že střih je rovný. Zopakujte postup na druhé straně.

Jestliže jste skončili, váš střih do U bude vypadat asi takhle:

strih_do_u_5


 

Hlubší U (hlava držená rovně místo v záklonu s pohledem na strop v kroku 2) vypadá na delších vlasech takhle:

strih_do_u_6

 

 

 

 

 

 

Zdroje (originální text a fota): http://community.livejournal.com/feyeselftrim


 

Posílejte i své články, za virtuální a reálné odměny :) Více ZDE 

 

(C) Dlouhevlasy.cz a Meadow 2010. 

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (23)add
...
napsal Romanka , listopad 22, 2010
zajímavé, ale asi bych neměla odvahu se stříhat sama, naštěstí důvěřuji své kadeřnici, která to klidně vezme půj cenťáku smilies/cheesy.gifsmilies/smiley.gif
...
napsal Kataska , listopad 22, 2010
Podle tohoto návodu stříhám už 2 roky rovný střih a je to maximálně jednoduché a přesné, vždycky jsem to měla krásně dorovna i bez kroků "pro perfekcionisty" smilies/smiley.gif
Díky slečně za skvělou fotodokumentaci, která mi v začátcích dost pomohla a Meadow za překlad smilies/wink.gif
...
napsal Sayhaya , listopad 23, 2010
Výborné. Stříhám se většinou sama a musím říct, že než jsem s tím začala, přesně takovýto návod jsem sháněla. Je výborné, že to teď je tady :-)
...
napsal Káliaček , listopad 23, 2010
Tož dobré smilies/wink.gif
...
napsal Dalarius et Laixi , listopad 23, 2010
Jsem rád, že zastřihávání se mě ještě netýká. smilies/smiley.gif
...
napsal PoisonIvy , listopad 25, 2010
Výbornej článek, už jsem se chystala zhyzdit sama sebe, ale takhle to bude jen nepatrné: ))
...
napsal rudenko , listopad 26, 2010
jelikož je mám sestříhané, tak se stříhám jiným způsobem, ale tendle vyzkouším až se budu hodně nudit a budu mít záchvaty stříhání smilies/cheesy.gif
...
napsal Alue , listopad 28, 2010
Já se zastřihávám tak, že rozdělím vlasy na půl, hodím dopředu a stříhám konečky. Nemám vlasy do roviny, spíš do obloučku a navíc stříhám tak málo, že to nikdo až na mě nepozná, že jsem si něco zastřihla. U mě už jsou ty dlouhé vlasy pomalu nemoc, nejsem schopná si jich ustřihnout víc.
...
napsal Phantasmagoria , prosinec 02, 2010
Abych se zbavila roztřepenců, musela bych ušmiknout tak půlku, to nee. Ale ten kousek mi vlasy aspoň trochu zarovnal. smilies/wink.gif
...
napsal PoisonIvy , prosinec 03, 2010
A píšu ještě jedno díky smilies/grin.gif
Online report z koupelny, právě jsem se zastřihla do Užasu:-) Zastřihla jsem jen roztřepenky a není vůbec nic vidět, konečně "jdu od holiče" s úsměvem. Teď ještě vymyslet jak se zbavit těch polámanejch rozlítanejch chmýříček u hlavy
...
napsal Clarett , prosinec 05, 2010
Tak, vyzkoušeno - střih do U - je to výborné, jednoduché a ke kadeřnici NEMUSÍM! :-D Díky!
...
napsal Rennie1410 , prosinec 22, 2010
ja si je stříhám sama tak že si je zapletu do copu pevně staženého zapletu je tam kam až to jde dam gumičku a podle toho jak to vypadá co přesahuje tak to zastřihnu do rovna smilies/grin.gif

...
napsal Křivozub , leden 10, 2011
Super návod! V brzké době určitě vyzkouším, bo se bojím jít ke kadeřnici. smilies/cheesy.gif
...
napsal Miki7 , leden 11, 2011
Začala jsem taky stříhat konečky sama, do "U", a je to v poho. Vlasy rozdělím na dvě poloviny a nůžky držím tak, aby nebyly kolmo na vlasy, ale rovnoběžně s nimi. Konce pak hezky do sebe "zapadnou" a nejsou "useknuté" rovně. A to jsem si dřív myslela, že budu schopna si stříhat jen ofinu smilies/grin.gif
...
napsal Křivozub , leden 16, 2011
Tož, vyzkoušeno a vypadá to nádherně. Ani nějak výrazné zuby nemám. smilies/cheesy.gif
...
napsal Alianna , leden 23, 2011
konečně dobrý návod na zastřihování smilies/wink.gif
...
napsal Rennie1410 , únor 02, 2011
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Anulik15 , březen 04, 2011
včera som sa takto "podstrihla" ,ale bolo mi ľúto mojich vláskov, takže dole išlo len pár milimetrov smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal neewe , leden 25, 2012
Parádní samozastřihávací video zde: http://www.youtube.com/user/Ha...9Erf49Eyxc
...
napsal suinegzyftam , duben 01, 2012
já musím nesouhlasit.. takto jsem se stříhala také ale vždy mi zůstaly na krajích delší vlasy což je logické.. podle mě se člověk sám do ravna zastřihnout nemůže nikdy
...
napsal Zuzak , červen 13, 2012
Holky, tak do toho samozastřižení jdu... smilies/grin.gif
Jen co na to budu mít delší vlasy tak to průbnu. Ale než budu mít dlouhé vlasy, tak to si taky počkám.... :-
1 cm za metr není závratná rychlost růstu... smilies/tongue.gif
...
napsal Mykysek , leden 18, 2013
Tak jsem to zkusila a moje nadšení nezná mezí smilies/smiley.gif je to perfektní smilies/smiley.gif
...
napsal Vlasatice2017 , červenec 28, 2017
Ahoj, děkuji za návod. Dnes si zkusím zastřihnout vlásky. Zrovna hennuji, tak až hennu vymyju, jdu na to smilies/wink.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Úterý, 05 březen 2013 )
 
< Předch.   Další >