arrow TOP TÉMATA arrow Henna a hennování
TOP TÉMA: Henna a hennování E-mail
Napsal Diamanta   
Úterý, 17 únor 2009

 

 Strážci tématu: Titania, KačBeth, jitty, Jitt

 

hen2Henna je pojem zde skloňovaný snad ve všech pádech. Jedná se o téměř zázračný způsob regenerace a barvení vlasů. Oproti chemickým barvám spočívá její největší výhoda v tom, že neničí vlasové vlákno a vlasy mohou dále růst, ba ve většině případů po ní vlasy sílí, houstnou a získávají na lesku. Taktéž barva působí mnohem přirozeněji než chemické barvy a přelivy. Přesto je henna obecně v českém prostředí poměřně neznámá a mnoho lidí se nechává přesvědčit kadeřnicemi, že henna má naprosto opačné účinky, než jaká je pravda. Velmi doufám, že tento článek osvětlí několik tajů henny.

"Top téma" je článek, který průběžně shrnuje poznatky z našich fór, článků a dalších oblastí serveru dlouhevlasy.cz. O téma se starají Strážci témat, více ZDE.

 

Aktualizace jsou označeny a zvýrazněny. 

 

 

 

  

  

  

Co to henna je?

Henna je přírodní barvivo, které je vyrobeno z rozemletých částí rostlinky Lawsonie a Cassia. Lawsonie vlasy pokrývá pigmentem, kdežto Cassia dodává vitamíny a regeneruje. Z těchto dvou rostlinek pochází čistá henna. Většina výrobců ovšem přidává do směsi i další látky, které ovlivňují zabarvení. Proto je možno si vybrat z různých odstínů. Například do černé henny se přidává indigo a do zlaté heřmánek. Bezbarvé či vitamínové henny obsahují Cassiu a nebarvící bylinky. Jsou vhodné pro toho, kdo touží pouze po regeneraci a neměly by barvit (i když pokud vitamínová henna obsahuje i kopřivy, měly by si světlovlásky dávat pozor, protože ty můžou trošku ztmavovat).

 

Lawsonia inermis (obrázek zde)

česky Henna bílá, je rostlina, kterou obsahují všechny červené odstíny, pokud se zmiňuje čistá henna, jedná se o prášek vyrobený pouze z jejích listů bez žádných dalších rostlin. Obsahuje červenohnědé barvivo lawsone. Je oblíbená už tisíce let v Indii, Egyptě, Maroku a dalších státech Asie a Afriky, používá se k barvení kůže, vlasů i vousů. V Indii je součástí každé tradiční svatby malování ornamentů na ruce a nohy nevěsty, které má přinášet štěstí a prosperitu.

Cassia obovata (obrázek zde)

česky Henna neutrální nebo bezbarvá, někdy také senna (pozor, existuje více druhů cassie a jenom některé se používají k barvení vlasů) je podobně jako Lawsonia rostlina původem z tropické oblasti, obsahuje žluté barvivo, podobné jako v kořenu rebarbory a používá se především jako přírodní kondicionér. Světlým a šedivým vlasům může dodat přirozený zlatavý nádech.

Indigofera tinctoria (brázek zde)

česky Indigovník barvířský a také nesprávně černá henna, je rostlina používaná k barvení látek na modrou barvu, dnes už je nahrazeno syntetickými barvami. Pochází také z tropické oblasti. V některých barvách je nahrazeno tzv. PPD, který je silně alergizující. Indigo se často používá s hennou, vytváří tak přirozenou černou barvu. Indigo po odbarvení chemickým zesvětlovačem ZELENÁ!!! 

Účinky henny

 •  barví vlasy
 • zpevňuje a posiluje vlasy
 • podporuje prokrvení pokožky a tím zmírňuje vypadávání
 • obsahuje přírodní UV filtr
 • odstraňuje lupy
 • zamezuje nadměrnému maštění vlasové pokožky
 • zabraňuje lámání a třepení vlasu
 •  viz vlákno Jaké zlepšení vlasů pozorujete po hennění…?

Jak henna chytá?

Henna vždy ztmavuje. Nelze ji tedy použít jako chemické barvy, ale musíme počítat s tím, že dosáhneme tmavšího výsledku, než je náš původní odstín. Na světlých vlasech henna bude sytě a jasně zářit, na tmavých může být znát pouze lehký nádech. Na černé a velmi tmavé vlasy ovšem pravděpodobně nechytne vůbec.
Mějte na paměti, že henna je vždycky trochu dobrodružství – nikdy nevíte úplně přesně, jak chytí, obrázky na krabičkách jsou čistě orientační. Kromě původního odstínu vlasů záleží i na jejich struktuře, na tom, jestli byly nějak chemicky poškozené a tak dále. Také se stává, že zhruba do tří dnů po barvení se výsledný odstín ještě trochu změní (většinou mírně ztmavne) – henna totiž ještě oxiduje. Také je dobré si uvědomit, že když hennujete opakovaně, henna začne tmavnout, někdo proto ve chvíli, kdy dosáhne své vysněné barvy, hennuje už jenom odrosty a jenom jednou za čas dává hennu na celé vlasy.
Pokud jde o postupné vymývání henny, radši se nespoléhejte, že výsledná barva půjde stoprocentně vymýt (zvlášť z původně světlých vlasů). Někomu se to prostě povede, někomu nikoli. Pokud víte, že vám nazrzlé odstíny nebudou slušet, použijte radši hennu bezbarvou (tedy cassii). A obecně platí: čím víc vrstev henny, tím menší šance, že se barva beze zbytku vymyje. Viz vlákno Jak se zbavit henny .

Henna a chemická barva

Obecně není příliš doporučované nanášet na chemicky barvené vlasy hennu a naopak. Na druhou stranu mnoho členů z chemické barvy přešlo a někteří se k ní i po vyzkoušení henny vrátili a nic hrozného jim to s hřívou neudělalo. Takže spíše závisí na individuálních zkušenostech. Pro obezřetnost raději ponechme mezi přechodem z jednoho druhu barev na druhé určitý čas (alespoň měsíc) a nejprve nabarvěme na zkoušku pouze nějaký zadní pramen či na chomáč vyčesaných vlasů z kartáče. Sice vám to stoprocentně neřekne výsledný odstín, zato tímhle způsobem zjistíte, jestli vám kombinace konkrétní chemické barvy a konkrétní značky henny s vlasy neprovede nějakou opravdovou katastrofu. Případy spálených či brčálově zelených vlasů jsou sice jen ojedinělé, většina lidí se s tím nesetkala, ale nemá cenu zbytečně riskovat. Viz například vlákno Chem. barva vs henna.

 

Henna a šediny

Henna šediny nepřekryje tak, aby byly k nerozeznání od ostatních vlasů, ale zato na nich vytvoří přirozeně vypadající "melír". Většinou je však potřeba více aplikací. Více v příslušném vlákně Henna a šediny.

 

 

Jak namíchat a nanést barvu

Většinou je u balíčku henny přiložen návod, ale univerzální a nejjednodušší recept je přilít k prášku horkou vodu a zamíchat. Lepší je ovšem přidat ke směsi i další ingredience:  - citron (případně pomeranč), aby henna lépe chytla   - jakýkoli za studena lisovaný olej, protože henna sama o sobě dost vlasy vysušuje, při nutnosti lze použít i obyčejný stolní olej, ale běžně se dá do směsi přidat olivový, slunečnicový, sezamový, kokosový, jojobový, ricinový (nepřehánět, stačí jedna polévková lžíce) a další oleje.
 • vajíčka (nebo jen žloutek) a med pro lepší regeneraci
 • černý nebo ovocný čaj místo vody pro sytější barvu
 • zázvor podporuje prokrvení - pro „chladnější“ tj. červenější a méně oranžový odstín lze přidat například víno, ibiškový čaj, řepnou šťávu či pár kapek tea tree oil (1-4 kapky na 10 g henny)
 • éterické olejíčky
 • různé koření pro namíchání barvy, například kurkuma, paprika, skořice, perníkové koření, chili koření, gulášové koření atd.
 • je možné i míchat dohromady jednotlivé odstíny henny

Po ukuchtění hennové směsi je vhodné nechat ji několik hodin odstát někde na teple. Pigmenty by se měly uvolnit a lépe chytat na vlasy. Někdo ale s úspěchem zalívá hennu a ostatní ingredience teplou až horkou (nikoli vařící) tekutinou a dává na hlavu hned, jen co směska dostatečně zchladne. Tenhle postup lze ale doporučit spíš v případě, že hennu necháváte na hlavě delší dobu (nebo když chcete hlavně regenerovat a ne barvit) – aby se barvivo stačilo dostatečně uvolnit.

Poté již můžeme přistoupit k samotnému barvení. Lepší je si vlasy před hennováním umýt nebo namoči, barva se bude nanášet mnohem lépe. Na ruce si nasaďte nějaké gumové rukavice, jelikož z nehtů není možné hennu dostat pryč. Linii vlasů na obličeji je vhodné namazat si nějakým mastnějším krémem. Z kůže sice hennu smýt lze, ale práci to dá slušnou. A můžete začít patlat hennu na vlasy. Žádný speciální štětec nutný není, poměrně lehce to jde i rukama. Když jsou vlasy pokryté hennou, zabalíte je do potravinářské folie nebo igelitové čapky a nasadíte starší ručník nebo kulicha. Doba působení je různá. Někomu stačí dvě hoďky, někdo nechává hennu na hlavě celou noc a někdo dokonce 24 hodin. Obecně se dá říci, že čím delší působení, tím lépe, ale záleží spíše na osobních zkušenostech. Žádný člen DV ovšem nepsal, že by mu nadměrná doba henny na hlavě něco provedla s vlasy. Nakonec smyjeme hennu z vlasů (vymývání může trvat i půl hodiny) a vlasy umyjeme a usušíme jako obvykle.

 

Fotodokumentace postupu hennování

Návod od KačBeth na hennování najdete ZDE.

 

Hnědá a černá barva za pomoci henny 

Hnědé i černé barvivo tvoří červená lawsonia s příměsí indiga (na zahraničních fórech se téhle kombinaci občas říká hendigo). Indigo samo o sobě je modré, teprve v kombinaci s červenooranžovou lawsonií v různém poměru vznikají hnědé až černé odstíny. Občas se ještě do směsi přidávají další přírodní složky, například slupky z ořechů (hnědá). Při barvení hennou na hnědo se poměrně často (a zvlášť světlovláskám) stává, že navzdory indigu jdou vlasy až moc do červena, někdo si navíc stěžuje, že i když hnědá chytí dobře, indigo se vymývá rychleji než lawsonie, takže po několikerém umytí jdou vlasy do červena. Pro zvýraznění hnědé a potlačení rudooranžové se občas do směsky používá černý čaj nebo káva, na zahraničních fórech se ještě doporučuje pro studenější odstíny bylinka zvaná „katam“. Každopádně je lepší počítat s tím, že vám na hlavě vzniknou spíš teplejší odstíny hnědé. Více ve vlákně Hnědá henna.

Pokud jde o černou barvu, i ta chytá stylem jak kdy a jak komu (a jak která značka). Asi nejvíc se osvědčilo takzvané dvoufázové barvení: napřed se aplikuje henna, teprve po ní indigo. Některé ingredience, které uvolňují barvivo z henny, totiž indigu zase v barvícím účinku můžou bránit, proto společná směska z obou těchhle ingrediencí nemusí být tak účinná a indigo se pak navíc může dost rychle vymývat. Více viz vlákno Dvoufázové barvení na černo a nebo Černé vlasy a henna.

Pozor, občas se pod názvem „černá henna“ objevuje i dost nebezpečná umělá látka obsahující PPD (para-fenylendiamin) – ta s opravdovou přírodní hennou (ani s indigem) nemá nic společného a je dobré se jí obloukem vyhnout.

     

Rozdíly v barevnosti henny

(a jejích regeneračních schopnostech v závislosti na kyselosti katalyzátoru, teploty vody a odstátí směsi před barvením) 

Sepsala Jitt, vlákno Míchání odstínů henny.


Vliv katalyzátoru na výslednou barvu

 • citron - PH 2,3, henna jde do zrz
 • ocet - PH cca 2,5, henna jde více do červena, mezi jednotlivými druhy octů není rozdíl 
 • pomeranč - PH 3,5, někteří používají místo citronu, z logiky věci by měl taktéž podporovat červenou barvu,
 • ibiškový čaj - asi nejkyselejší z čajů, přidává se pro podporu červené barvy
 • víno - přidává se pro podporu červené barvy
 • káva - PH 5, přidává se pro sytější a lehce tmavší barvu
 • černý čaj - PH cca 5,5 přidává se pro sytější a lehce tmavší barvu (z článku)
 • bez katalyzátoru - přirozeně vypadající hnědozrzavá (ozkoušeno s hennou Lamda)


Vliv ostatních přísad na výslednou barvu

 • Tea tree olej - obsahuje terpeny které pomahají "rozpouštět" barvu a uvolňovat ji z henny, zároveň barvu trochu ztmavují (zrz půjde do tmavé zrz/hnědozrz, červená do tmavší červené/hnědočervené). Měl by také podporovat červenání henny. Možno nahradit i levandulovým nebo cedrovým esenciálním olejem.


Vliv teploty a odstávání na intenzitu barvy
(odstátá = odstátá při pokojové teplotě v řádu hodin) Výsledek je závislý na kvalitě henny, kvalitní henna barví dobře i při zalití studenou vodou.

 

Teplá voda (40-60°C) 

 • neodstátá - spíše odlesky, pro intenzivnější barvu se na hlavě musí nechat dlouho (6 a více hodin)
 • odstátá - sytější a intenzivnější barva než v prvním případě již po pár hodinách (cca 3-5)

 

Horká voda (80-100°C)

 • neodstátá - sytá intenzivní barva již po pár hodinách (cca 3)
 • odstátá - sytá intenzivní barva za méně než tři hodiny (barvivo se uvolňuje i během odstávání) Tip: Pokud se vám nechce čekat, až henna "odstojí", šoupněte ji do elektrické trouby, seshora přikryjte a zapečte na 50-100°C cca půl hodiny. Celé blatíčko příjemně ztmavne a navíc bude po chvíli chladnutí pak na hlavě při nanášení příjemně hřát. Jen je třeba ho případně znovu naředit vodou na tu správnou konzistenci.


Vliv teploty na regenerační účinky při stejné době působení henny na vlasy

 • studená voda (pokojová teplota) - nejlepší regenerační účinky, často ovšem na úkor intenzity barvy
 • teplá voda (40-60°C) - regenerace a sytost barvy jsou vyrovnány tak 50:50
 • horká voda (80-100°C) - snížená regenerační schopnost, zato skvělý barvící účinek 

 

Tvrdost vody

Tiki:  Pokud mate doma velmi tvrdou vodu, mineraly v ni obsazene mohou s Cassii zreagovat a zpusobit, ze cassia namisto zlatave barvy bude barvit do zelena, hneda nebo dokonce az cerna. (prelozeno z hennaforhair.com)

 

Nejznámější a nejpoužívanější značky henny

Henna z DM drogerie – v běžné síti drogeií DM, většina lidí s ní začíná, nemá ovšem takové účinky jako jiné henny.

Evik87 :“Mně přijde henna z DM dobrá, pěkně barví, vlásky jsou lesklé pevné.“

Daniela: „Někdo tu  kdysi psal, myslím Jěštěrka, že henna z DM viděla pravou hennu spíš jen z vlaku.  “


Egyptská henna Lamda - http://web.telecom.cz/lamda/, nejvíce zde chválená henna.

 

Honey star: „Pro mě osobně je jednoznačný favorit čistá egyptská henna, 200g v Kotvě za 100,-. Chytá mi krásně do takové roztomilé teplé červenohnědé.  “
Damayanti: „Tuhle hennu jsem používala rok a byla jsem s ní spokojená . Vlasy byly pevné lesklé a barva do mahagonova . Jediné co mi tak trochu vadí , že se nikdy nevymyje. Hned po prvním použití mi obalila vlasy tak důkladně , že už to nešlo stáhnout. Je to zkrátka pravá poctivá henna.  “

Henna Lush - http://www.lushcz.cz/e-shop/katalog/55-hena.html, také hojně užívaná a chválená henna. Má však hodně přidaných regeneračních látek(přírodních) a připravuje se trochu jinak než ostatní henny(viz návod výrobce). Pro někoho je té péče až moc a plihnou mu po této henně vlasy - dá se to ale snadt napravit tím, že do směsky přimícháme pár lžic nějaké přáškové henny.

Titania: „Hlášení po zoxidování a po pár dnech. Barvička pěkná, akorát na můj vkus (při většině osvětlení v místech, kde se nejčastějc pohybuju) trochu moc do oranžova (mně k pleti jdou spíš červenější odstíny). Vlásky nádherně zregenerovaný a lesklý, fakt si pomlaskávaj, akorát jak mám opravdu hodně jemný, tak po tom rychlejc plihnou. Takže ve výsledku u Lushe hodlám určitě zůstat.“

Venita henna color – v běžné síti drogerií, málo známá, jedná se spíše o barvu na vlasy s přídavkem henny. Pozor, tato barva obsahuje zdraví nebezpečné látky a MZČR nedoporučuje její užívání, více zde.

Valao: „Vlasy sú po nej pevné, mám pocit, že aj bujnejú a rastú po použití.“

ZaBukem2: „No, nevím, ale mě to přišlo jako celkem normální barva na vlasy. Nespozorovala jsem nic, co pozoruju, když použiju čistou hennu. Tedy ano obarvilo mi to ty vlasy, ale nemyslím, že by to bylo nějak regenerační...“


Francouzská henna Hennecolor - http://www.hennecolor.cz/, jedna z nejčastěji používaných henn, poměrně kvalitní a na fóru chválená.

Josipa: „Ja teda stopro hlasuju pro francouzskou Henne color, uz mam druhou, predtim mahagon a dnes cerstve bordo a je to fantasticky!! krasna syta barva, vlasy moc pekny potom, vubec se to neda srovnat s hennou z DM, kterou jsem pouzivala pred 8 lety este na stredni skole, fakt vybledle barvy, vse do oranzova, ne, fakt jedine hennecolor.“


Henna Logona – trochu dražší henna, ale kvalitní henna s dobrými regenreačními účinky.

Tree: „Tak musím hlásit jak to dopadlo:) vlasy úžasný, myslim strukturu, je vidět že to nejsou takový odrbaný chudinky. možná že mi procesem vyhovuje víc než lush, protože nemusim vymejvat šamponem.“


Hennedrog – www.hennedrog.com, méně známá, ale zhodnocena jako srovnatelná s hennecolor.

 

Morganna: „Barví srovnatelně dobře s Hennecolor, pikramát nepikramát.“


Henna Botanicus – méně známá, ale složení má obdobné jako ostatní značky


Henna Urterkram - tato henna už se bohužel nevyrábí. www.urtekram.cz

 

Slunovláska: „Musím říct,že je to zatím nejlepší henna,kterou jsem použila (znám z DM a Hennecolor).Vůbec nestékala,vytvořila takovou hustou hmotu(něco jako sliz z vetřelce  ), výborně se nanášela a neštípala, jako bych na hlavě neměla nic... Smyla jsem ji jenom vodou, cítila jsem, že ani nepotřebuju mýt. Barvička s odlesky je krásná a vlasy jsou opravdu odpočaté, takové hebké a sypké.“

HennaPlus -  www.hennaplus.cz. Mnoho odstínů, různé formy balení ( dlouhotrvající barva, přírodní prášková barva, přírodní krémová barva) ale pozor, nejedná se o přírodní kosmetiku natož o hennu (název firmy je proto poněkud zavádějící). V dlouhotrvajících barvách dokonce hennu vůbec nenajdete. Barvy jsou sice šetrné, ale konvenční. Obsahují jen několik málo přírodních výtažků, které ovšem na výsledný efekt nemají velký vliv.

 

Jjanca06: „tak jsem vyzkoušela tu dlouhotrvající barvu, odstín tmavě měděná hnědá a závěry jsou následující:
1) je to čistě chemická barva s troškou cassie na bůhvíkolikátým místě složení
2) barva krásná, jen je trochu víc do červena než jsem čekala - mám tmavě hnědé vlasy a i tak je spíš hodně tmavě červená než hnědá
3) co se kvality vlasů týče, nic ošklivýho mi s vláskama neprovedla (dávala jsem ji jen 4 týdny po henně takže jsem měla trochu obavy, jestli to spolu nějak nezreaguje), ale nevím jestli je tenhle poznatek obecně platnej, protože moje vlasy snesou skoro cokoli, aniž by se to na nich nějak výrazně podepsalo"

 

Henna Khadí - www.khadi-cz.cz. Jedná se o přírodní indickou kosmetiku, barvy neobsahují žádné chemické příměsi, vyrábí se celá škála odstínů a všechny mají certifikát BDIH. Nabízí asi nejlépe chytající a držící hnědé a černé odstíny. Důrazně doporučujeme dodržovat dobu působení, neboť tato henna chytá velmi rychle a velmi intenzivně (a bez, nebo jen s minimem, zrz odlesku), i v případě světlých (světle hnědá, oříšková) odstínů. Pokud nechcete skončit s černou (nebo velmi tmavou) hřívou, při první aplikace nechejte hennu působit jen velmi krátkou dobou (cca 35-40 minut, v tomto případě to skutečně není příliš málo!) a pomalu se postupným prodlužováním doby působení "prokousávejte" k vysněnému odstínu. Vyhnete se tak budoucím problémům se stahováním a vymýváním, kdyby vám to chytilo příliš tmavě.

mkros: „..je to přesně to,co jsem hledala...včera jsem se barvila...tmavěhnědou barvou...přidala jsem jen trošku kondicioneru,horkou vodu a kakao...na hlavě jsem měla něco přes dvě hodiny a výsledek super...konečně žádné zrz odlesky...jsem moc spokojená...a jedna velká výhoda barvy Khadi taky je,že se z vlasů dostává mnohem lépe než henna Takže za mě-rozhodně doporučuju...“

NatalieH09: „tak mám odzkoušeno a super.. nemůžu vynachválati.. prvně jsem dala hennu s almou a jantropou a tak za dva dny na to přírodně hnědou - ta mě překvapila jak je tmavá ale super vřele doporučuji!!!!! „


Henna Santé - www.biobeauty.cz Další 100% přírodní značka s certifikátem BDIH, složení má podobné jako Logona, je o něco levnější, nabízí 9 odstínů.

 

Paola: „..já zkusila blond a byla fajn, žádná zrz a vlasy se hezky leskly, nebyly vysušené a moc hezky se zregenerovaly. Přirovnala bych jí k Logoně, akorát Sante je podle mně ještě o kousek lepší. „

bloodQUEEN: „Mám skúsenosť s práškovou Santé - mahagón. Predtým som farbila Caca Noir od LUSH tak som bola zvedavá ako to chytí. Prekvapivo celkom dobre, hlavne odrasty som mala výrazne červenooranžové. Zbytok vlasov bol mahagónový. Som spokojná, keby nebola taká drahá. Mala som predtým aj Logonu, nejaký extra rozdiel tam nevidím (v zložení a vo výsledku zafarbenia). No osobne mi je Santé sympatickejšia.“ 

  

Ilustrativní video k práci s hennou

Postup, ingredience i výsledná barva se mohou více nebo méně lišit (někdo například zalévá třeba teplým čajem nebo čistě citronovou šťávou místo vodou, dává hennu pár hodin odstát, nechává hennu působit na hlavě i osm a více hodin a tak dále - postupů je spousta a každému vyhovuje něco trochu jiného) - tohle je spíš na ukázku, jak vypadá umíchaná henna, jakou má konzistenci a jak vypadá "naplácaná" na vlasech.

 


 

================================================

Související odkazy na naše články

 

Související vlákna ve fóru

 

 Odkazy na externí weby

 

=================

Historie Top Tématu

 •  16.02.2009:  Sepsala Diamanta
 •  07.07.2010:  Aktualizace strážci - Titania
 •  11.07.2010:  Aktualizace strážci - Titania
 •  06.08.2010:  Aktualizace strážci - Titania
 •  27.08.2010:  Aktualizace strážci - KačBeth
 •  18.11.2010:  Aktualizace strážci - Kačbeth
 •  11.01.2012:  Aktualizace strážci - jitty
 •  31.01.2012:  Aktualizace strážci - jitty
 •  15.01.2013:  Aktualizace strážci - Jitt
 •  21.05.2013:  Aktualizace strážci - Jitt

=================

 

(C)Dlouhevlasy.cz, Diamanta  a autoři, 2009. Publikování části nebo celku na jiných webech je přísně zakázáno, možné POUZE na základě písemného souhlasu dlouhevlasy.cz ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (91)add
...
napsal hankabar , únor 18, 2009
Diamanti, skvělé shrnutí! Hned jsem odkaz přeposlala kolegyňce, která si stěžovala na její chemií barvené vlasy, a chtěla se o henně dovědět víc smilies/smiley.gif
...
napsal KačBeth , únor 18, 2009
taky sem to poslala kamarádce, která chce regenerovat a lehce tónovat vlasy hennou. pěkný článek.
...
napsal slunovláska , únor 18, 2009
Parádní článek,jasný,stručný,výstižný.Taky jsem ho přeposlala dále.Chtěla bych říct,že TOP témata jsou skvělý nápad.Už se těším na další.
...
napsal rawen , únor 19, 2009
Jen bych chtěla podotknout, že psát rady aby se přidával zázvor, chili koření nebo paprika(bez upřesnění, že sladká), je hovadina. Se zázvorem, chili nebo pálivou paprikou by nikdo nevydržel mít hennu na hlavě x hodin.
...
napsal Diamanta , únor 19, 2009
Pro upřesnění chci dodat, že já osobně si do henny zázvor, chili a papriku dávám a vydržím s tím na hlavě 12 hodin bez jakékoli újmy, tudíž neuvádím klamavé informace
...
napsal KačBeth , únor 19, 2009
z osobní zkušenosti, šťávu ze zázvoru jsem dala loni několikrát, a nechávám 1-3 hodiny na hlavě a nedělá to vůbec nic špatného ...
...
napsal Kornélie , únor 19, 2009
Možná by to chtělo do článku ještě zakomponovat nějaké upozornění, že ačkoliv se jedná o přírodní látku, úplně vymýt barvu henny se nám taky nemusí nikdy podařit.
...
napsal Aha , únor 19, 2009
Díky, Prosím pište sem i další věci, které bychom do článku měli doplnit, je pravda, že zejm. vymývání henny tu nemáme..
...
napsal slunovláska , únor 20, 2009
Jestli třeba to tam je a já to jenom nevidím...Možná by se mohlo přidat: jak často ???
...
napsal Aha , únor 20, 2009
Jak často hennovat, myslíš?
...
napsal Kriss , únor 20, 2009
já hennuju jak často se mi zachce... občas i po týdnu... ale obecně myslím, že jde o to, aby nebyly vidět odrosty, ne?
...
napsal slunovláska , únor 21, 2009
Jo,myslím,jak často hennovat.Protože ne všichni hennou barví,tam je to jasné...
...
napsal Vranka , únor 21, 2009
Je pre mna vhodna nejaka henna, ked nechcem prísť o moju farbu?
Mam svetlo rysave vlasy a mam des z toho, ako by to vyzeralo, keby sa do toho este pridala aj farba henny. Existuje teda nejaky druh henny (iked mozno chemicky upraveny), ktory by farbil malo alebo vobec? Ako silno vlastne bežná henna farbí? A da sa zohnat na Slovenskuv Čechách?


...
napsal hankaflakanka , únor 22, 2009
Krásné shrnutí. Tleskám. smilies/smiley.gifHned vim, kam šáhnout, až budu s hennou potřebovat pomoc.
...
napsal Demonia , březen 12, 2009
Ja som si včera dala na hlavu Hennu regeneračnú z DM a vlasy mám asi o polovicu hustejšie proste objem ako z reklamy len ma dosť svrbí hlava tak keď si vlásky najbližšie umyjem, snáď to prejde.
Chcela by som skúsiť tú egyptskú Hennu ale to na Slovensku asi nezoženiem. Ak niekto vie kde by sa dala kúpiť písnite mi mail na Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Mockrát ĎAKUJEM :-)
...
napsal snopinka , březen 20, 2009
s tím častým hennováním bych si možná dávala pozor, někde tady na diskuzi se uvádělo, že by se mělo hennovat tak co čtyři týdny. Ale asi je to i o vlastních zkušenostech
...
napsal k.ryp , březen 24, 2009
Připojuji se k dotazu, jestli není nějaka henna která by nezměnila barvu mých vlasů? Jen jako vyživující přípravek na zlepšení docela špatnejch vlasů. Tyhle krásně červeno-hnědý vlasy bych taky brala ale bojim se toho a přecejen- nemusí se to smejt. Měnila bych za svoje nudně blond-hnědký vlasy, ale sem srab smilies/smiley.gif
...
napsal k.ryp , březen 29, 2009
Tak jsem už našla odpoveď ve forum. Krásný den smilies/smiley.gif
...
napsal k.ryp , březen 29, 2009
*ve foru smilies/grin.gif
...
napsal tyrusqa , duben 03, 2009
a co hovorite na toto?http://www.uvzsr.sk/vypis_clanku.html?cast=1-4666&polozka_id=2989316&cast=1-4666
...
napsal Kometa , červen 10, 2009
Chtěla jsem překrýt pár šedých vlasů, tak jsem si koupila hennu. Asi to nebyl dobrý nápad, protože šedá zůstala zcela šedá smilies/wink.gif Nic méně, k mému překvapení, došlo k obarvení ostatního. Jelikož mám dost tmavé, skoro černé vlasy, nečekala jsem nějaký výrazný výsledek. Navíc jsem barvila jen asi hodinu a půl, protože jsem měla trochu změnu plánu a musela jsem jít pryč, takže jsem čekala, že z toho nebude vůbec nic, ale bylo. Vlasy ztmavly a vypadá to docela pěkně smilies/smiley.gif

...
napsal boruuvka , červenec 11, 2009
Mám docela suché a lámavé vlasy,taky pár roztřepených konečků se najde,chtěla bych zkusit tu bezbarvou nebo vitamínovou hennu, opravdu mi zustane moje barva?smilies/smiley.gif mám svetle hnede,trochu promelírované vlasy,nechtela bych třeba být zelená jako rusalka,což se stalo mé známe:-D po použití hennysmilies/smiley.gifmáte s tím nekdo zkušenosti?smilies/smiley.gif
...
napsal Týna M. , říjen 13, 2009
Ahojky, jsem tu nová ale články o henně mám už docela pročtené..přijde mi, že o světlých vlasech toho tu ale moc není :-( M
Mám za sebou pokus s hennou z DM tizian, byla pěkná, vlasy v super stavu, ale byla na můj vkus celkem tmavá, naštěstí se mi už téměř vymyla (barveno v březnu). Mám vlasy tmavě blond a chtěla bych jim jen dodat sílu a lesk, rezavé odlasky mi nevadí, ale nechci aby ze mě byla zrzka. Regenerační bezbarvý hennový zábal z DM mě ale nepřesvědčil, vlasy po něm byly dobré jen chvilku a skoro nevoněly :-( Tak chci zkusit nějaký ten světlý odstín..Nemáte někdo třeba zkušenost s barvou henna Lamda odstín zlatá? Nebo s tou zlatou z DM. Mám strach abych nevypadala jako mrkev :-D
Díky všem za komentáře..
...
napsal Katrinka , listopad 30, 2009
Zdravim, moju mamu nadchol pozitivny ucinok henny na mojich vlasoch a chcela by ju pouzit tiez. Ma uz ale sedive vlasy, nezostanu jej potom oranzove? Dakujem.
...
napsal lenkahrabalkova , leden 08, 2010
Moc super článek. Přemýšlím o koupi egyptské henny Lamda. Ta na mne působí nejlíp. Henna sz Dm mi nevyhovuje a stejně tak henna Hennacolor. Jaké máte zkušenosti s egyptskou hennou? Nabízejí i odstíny měděná, hnědá a zlatá. Mám světle hnědé vlasy a mám tak trochu strach z čisté henny. Ať nemám zrzavé nebo razící červené vlasy smilies/cheesy.gif A jaké máte zkušenosti vy? Děkuji moc.
...
napsal lleennaa , leden 21, 2010
SOS: prosím o radu!!!
Dnes jsem si koupila hennu z DM,barva kaštan.Vlasy mám barvené chemíí naposledy před 7 týdny.Tmavě hnědá s melírem.Chytne mi to?Vlasy si umývám šamponem henna a čas od času si dopřeju ten zábal z DM...spokojenost.
Takže chci přejít i na barvu od henny.Ale nehci to mít úplně červené,spíš hnědočervené s převahou hnědé,...prostě barva kaštanu.Můžete mi prosím poradit, co mám případně do barvy přimíchat?jestli kávu nebo raději červené víno? A jak dlouho to tam mám nechat,aby to mělo dobrý výsledek?
Moc děkuju za odpovědi a rady.
...
napsal Marťan , leden 23, 2010
ahoj, máte někdo zkušenosti s barvením obočí hennou?
...
napsal Veronika Greta , únor 04, 2010
zaujímavý dotaz - barvení obočí hennou, taky mě napadlo, mám totiž svoje vlasy v barvě světlejší kaštan - takže nevím, jestli mi henna chytne -předešlé zkušenosti s hennou z dm nic moc, a jestli mi bude slušet, obočí mám ještě tmavší, připojuji se k Vám
...
napsal Veronika Greta , únor 04, 2010
Prosím vás, mám otázku: lze přebarvit hennu hennou? Stanu-li se díky henně z hnědovlásky rusovláskou, ale nebude mi to přirozené, půjde vlasy přebarvit např. tm.hnědou či černou hennou?
...
napsal Marťan , únor 07, 2010
No jestli se dá přebarvit henna hennou, to opravdu netuším, řekla bych že asi jo, ale je to jenom moje doměnka, takže z toho raději nedělej závěrysmilies/smiley.gif
...
napsal Marťan , únor 07, 2010
Ahoj, potřebovala bych poradit. Barvím si vlasy čistou práškovou hennou a teď bych chtěla vyskoušet henu Venitu. Vím že to není čistá hena, ale spíše šetrnější chemická barva, a tak nevím, jestli by mi to chytlo, nebo jestli by mi to neudělalo něco s vlasama, protože chemické barvy se prý na hennu dávat nemůžou. Poradíte mi prosím, děkuju.
...
napsal Alionia , únor 11, 2010
Bezva článek
...
napsal kalahari , únor 15, 2010
Ahoj, mám takový dotaz ohledně postupu při barvení černou hennou. Doposud jsem požívala měděnou, vlasy jsem si po aplikaci zabalila ručníkem, igelitem a nechala působi tak 3 hodiny, chytalo to skvěle. Teď bych chtěla zkusit černou. Na krabičce se píše, že ji mám nanést na vlasy a vlasy pak nechat volně na vzduchu. Předpokládám, že je to kvůli indigu, aby to zoxidovalo či co. Máte s tím někdo zkušenost nebo si i černou klasicky balíte ručníkem? díky moc, kalahari
...
napsal hanajir , březen 08, 2010
Kometo ,
já mám taky vlasy někde šedé ale jen na bocích a nahoře , jinak hnědé. Henuj delší dobu a postupně ti to bude chytat i na šedivé. Henuji skoro rok , teď jsem použila i tu z DM a chytlo všechno. To jsem ji měla jen hodinu. Jenom nikdy nebudeš mít stejný odstín , ty šedivé jsou vždycky světlejsí , ale chytnou. Používám hnědou hennu.
...
napsal hanajir , březen 08, 2010
lleennaa ,
poprvé jsem použila fr. hennu taky tak po 6 týdnech po chem. barvení. Měla jsem i melír. Měla jsem ji 6 hod. na hlavě a chytla skvěle.
...
napsal Chabriela , květen 26, 2010
Ahoj, chci se zeptat, zda jde Henna dát na chemicky barvené vlasy- už mám dost silné odrosty.
Chytne? Nezabije to vlasy úlně? Děkuju smilies/smiley.gif)
...
napsal Titania , červenec 09, 2010
Ono dost záleží, jakou máš původní barvu a co sis dávala za chemii. Pokud jsi měla nějakou zesvětlovací barvu, může to dělat problémy (ale taky nemusí, ono fakt každý vlasy reagují jinak). Rozhodně má smysl udělat test na chomáči vlasů posbíranejch z kartáče -pokud by si henna s barvou nějak vážněji nesedly, tak by se to projevilo. Ale ono tady u toho fakt co vlasy, to zkušenost. U mně třeba byl ten přechod z barvy na hennu naprosto bez problémů, někomu to naopak moc nesedlo. Zkus si ve fóru prohlídnout vlákno henna vs chemie, tam je těch zkušeností víc.
...
napsal KačBeth , červenec 13, 2010
moc hezká aktualizace, každého nováčka bychom sem měly směrovat ;-) osobně se k nějakému doplňování dostanu snad ke konci prázdnin ;-)
...
napsal Titania , červenec 13, 2010
Díky! smilies/smiley.gif To se hezky doplníme - já zas na konci prázdnin budu totálně zasekaná prací... smilies/grin.gif
...
napsal Sechmet , srpen 02, 2010
Ahoj, 4 dny jsem se barvila meděnou hennou. Vlasy jsou opravdu kvalitnější, ale barva mi moc nesluší. Chci se zeptat, za jak dlouho se cca henna vymyje? A jestli se můžou barvy kombinovat? Příště bych zkusila kaštanovou. Díky.
...
napsal Zarghul , srpen 04, 2010
Barvy se kombinovat daji. Nekdo mi rikal ze se henna vymyji spatne, ale s tim nesouhlasim-vlasy jsou sice delsi dobu ztmavene, ale uplne kriklava barva jako po nabarveni zustane par dni a pak to zesvetla a v lete je to po dvou mesicich pryc(3.barveni). Jestli to dobre chapu tak neutralni nebo bezbarva henna je bez pridanych barviv(tj.oranzova) a vitaminova nebarvi(me teda bezbarva chytla hned, ale bratrovi vitaminova vubec neobarvila)
...
napsal ssuuee , srpen 05, 2010
Super clanek, hezky shrnuje zakladni veci. Ja barvi vlasy hennou teprve pul roku ale musim ric ze co se tyce kvality vlasu tak je o 100% lepsi nez pred pul rokem. smilies/cheesy.gif
...
napsal Titania , srpen 05, 2010
Schemet - jestli jsi hennu dávala jenom jednou, tak by se mohla časem i vymýt- dost záleží na štěstí, na původní barvě, na struktuře vlasů atd. Někdo vymyje bez problémů a brzo, někdo ne. Dá se tomu pomoct například jogurtovým nebo olejovým zábalem. Kdyžtak mrkni ve fóru na vlákno Jak se zbavit henny. Jednotlivé odstíny henny se míchat můžou - kaštanová na zrzavou by měla jít v pohodě (ale radši počítej s tím, že by to mohlo i tak jít víc do zrzava, než bys chtěla. Naopak nejde světlejším odstínem henny zesvětlit stávající tmavou hennu, henna prostě nezesvětluje.
Zarghul, ono v těch pojmech panuje dost zmatek - dost často se pod názvem bezbarvá henna prodává mletá úplně jiná bylinka, cassia - má taky regenerační účinky, i když slabší, a nebarví. Ale občas k ní výrobci hodí i trochu pravý henny, to pak trochu zezrzavuje. U "neutrální" bych si taky nebyla úplně jistá, co mi to prodali, jestli lawsonii nebo cassiu, asi bych pro jistotu vyzkoušela na pár vyčesaných vlasech (nebo bych se zeptala přímo výrobce).
Ssuuee - pro mě a moje vlasy je henna taky takovej malej zázrak...
...
napsal Wentyl , srpen 06, 2010
Tak po dlouhé době kuchtim hennu smilies/cheesy.gif Nejspíš přejdu uplně na hennu z chemickejch barev...dřív jsem to tak nějak kombinovala, ale ta chemie je fakt na prd...barva sice parádní, ale konce na hadry smilies/grin.gif Počkala jsem na příhodnou chvíli, když naši odjeli do Chorvatska, protože ten bordel v koupelně by maminka nerozdejchala...tak trochu nečekám, že z toho bude nějaká extra barva, ba dokonce ani nečekám, že to chytne, ale když se to podaří, pochlubím se smilies/wink.gif Nechám to tam do rána a uvidim. Mé předchozí experimenty dopadaly spíš tak, že sem obarvila celou koupelnu, včetně sebe...kromě vlasů smilies/grin.gif Doporučuju to bahníčko zahřívat nějakou chvíli na sporáku...vybarví se to mnohem líp, než když to jen zaliju horkou vodou...a když je to takový hnědočervený, napatlám to na hlavu...uvidíme uvidíme smilies/smiley.gif
...
napsal eleonen , září 16, 2010
Supr pro ty co se nechtějí zezačátku prokousávat obsáhlými fory. Tady je to pěkně v kostce. Tleskám!
...
napsal Neckys , září 27, 2010
Zajímavý, docela mi to pomohlo. Přemýšlela sem o henně, ale něvěděla sem o tom nic, teď už vím snad všechno a asi do toho časem půjdu smilies/smiley.gif
...
napsal Ihmissusi , říjen 27, 2010
Nad hennou dlouho přemýšlím, ale určitě si zase koupím černý barvící šampon, moc se mi do henění nechce ... Bojím se výsledku ... Nechci skončit se zelenou nebo zrzavou hlavou smilies/cheesy.gif
...
napsal Šugryna , listopad 08, 2010
Ty jo,paradne zaktualizovanej clanek..Ja uz v tom zacinala mit peknej chaos!!Diky smilies/grin.gif smilies/grin.gif
...
napsal Margueritte , listopad 20, 2010
Ta fotodokumentace je výborná! Gratuluju k úspěšným aktualizacím. smilies/wink.gif
...
napsal Jitt , prosinec 20, 2010
Moc pekny clanek smilies/smiley.gif

Akorat mam porad dojem, ze v mem pripade, i kdyz mam konzistenci henny uz na hrane a za chvili mi to potece, stejne mi vic kase skonci na podlaze/stenach/umyvadle/vane, nez na hlave ... mam to asi jeste naredit, ze?
...
napsal Mikineczka , leden 16, 2011
Děkuji za odkaz na video...dneska jsem po hóóódně dlouhé době hennovala a přišlo mi, že výsledná směs je pořád nějak málo tekutá a pořád jsem ji ředila, až z toho vzniklo tekoucí blátíčko smilies/undecided.gifTeď už aspoň vím, jak že to má vypadat smilies/cheesy.gifTak snad při dalším barvení
...
napsal Jitt , duben 08, 2011
Pro ty, kteri chteji docilit co nejtmavsi cervene barvy, jako ja ... Strcte hennu do elektricke trouby a nechte ji tam, vcetne nahrati, cca 20 minut na 50 stupnu. Prikryjte igelitovym sackem a zagumickujte okolo misky, ja do nej udelala ctyri dirky spendlikem, aby mi to nevybuchlo, ale asi to bylo zbytecne => katastrofa se nedela smilies/grin.gif

Barvivo to vzalo uprkem ven a vysledkem je, svete div se, cervenofialova, jak bota tmava barvicka, od korinku ke koneckum ... (hlavne u tech korinku, tam su dycky zrzava jak liska)

Recept:
Hennecolor bordo (plus zbytek Henne natur prirodni)
deci vinneho octa
nejvrelejsi voda, co tece doma z kohoutku
zamichat a strcit do trouby na 50 stupnu po dobu cca 20ti minut
30 kapek Tea tree oleje (DM das gesunde plus)
znovu zamichat, doredit na pozadovanou kombinaci opet horkou vodou z kohotuku

Nanaset smilies/smiley.gif Ja nechala na hlave cca pet hodin. Vysledek hodim do galerie smilies/smiley.gif
...
napsal janula , květen 23, 2011
Super shrnutí! A ty vlásky na tom horním obrázku jsou úplně úžasný.. takový jednou mít... hmmmm
...
napsal Saidhi , červen 23, 2011
Tak si jdu dneska pro hennu - konkrétně Henne color, prodávají ji kousek od nás, takže půjdu najisto - a budu doufat, že nebudou mít vyprodáno. Už teď jsem zvědavá na výsledek, hennovala jsem zatím jenom jednou a tak nějak téměř bez efektu - jedině toho, že i přes šampon z henny jsem měla parádně zcuchaný vlásky po každém umytí a asi tak dva měsíce smilies/tongue.gif Dodneška si říkám, že byl zázrak, že jsem si nevytrhala půlku hlavy. Tak snad to tentokrát bude lepší smilies/smiley.gif
...
napsal marus.... , srpen 30, 2011
Tak mám na hlavě měděnou Henne color a nemůžu se dočkat smilies/grin.gif
...
napsal marus.... , září 06, 2011
pomoc!!! mě se stala hrozně nechutná věc! henovala sem venku a myslela jsem, že mi spadla obrovská hrouda henny a tak sem jí rukavicema připlácla na vlasy a když jsem pak hennu smyvala tak mi z vlasů odpad slimák a já myslela že se zbláznim! smilies/cry.gif jenom pro pochopení paniky: myši mi nevadí brouci moc taky ne, ale slimáci fuj fuj fuj
a byl na mé hlavě 3 hodiny!fuj smilies/sad.gif
...
napsal Vivianne , září 15, 2011
Hennu jsem si zamilovala, je mi 15 let a barvím si hlavu asi rok, je super, že mám krásnou, přirozeneně hnědou, ale do červena. Vynikající je kombinace - henna, lžíce olivového oleje, lžíce citronové šťávy, lžička kávy, lžíce medu a to celé zalít čajem (já používám kombinaci černého a ibiškového). Barví nádherně, i když použiju hennu z DM smilies/smiley.gif
...
napsal coctopusmaka , říjen 23, 2011
Za tento článek moc děkuju! Díky němu jsem už při prvním hennování udělala všechno tak, jak je třeba! Perfektní shrnutí. smilies/wink.gif
...
napsal Sim , leden 29, 2012
Krásný článek. Nevěděla jsem, že teplota vody má vliv na regenerační účinky...tak teď nevím, jakou zalívat - jestli horkou pro barvu nebo né tak horkou pro regeneraci smilies/smiley.gif
...
napsal jitty , únor 02, 2012
Sim, jak ti to vyhovuje, ty rozdíly nejsou zase tak velké smilies/wink.gif
...
napsal Mummisek , únor 06, 2012
Pěkný článeček :-) já se po letech melírování na úplně blond rozhodla přestat si ničit vlasy (chemlon hadr a bez vyžehlení jsem nevystrčila hlavu ze dveří) a nechat si svoji barvu - tmavě hnědá. První krok byla chemická černočervená barva, která se cca po měsíci vymyla do takové nijaké hnědočernoněco a zkusila jsem hennu - Henna Herb. Do kašičky jsem namíchala hennu, olivový olej, žloutky, citron, přidala trošku kávy, nechala jsem to odstát cca 3 hodiny a další 2.5 hodiny to bylo na vlasech (déle to nešlo, udělala jsem si řídkou konzistenci a začalo to téct), výsledkem je roztomilá rezavohnědá :-) vlasy sice pocitově nijak na kvalitě nepřidaly, ovšem vzhledem k jejich originál stavu se ani nedivím :-D mám v úmyslu to za cca 14 dní zopakovat coby regenerační zábal :-)
...
napsal Kikina88 , únor 07, 2012
Svoje vlasy (přírodně taková nevýrazná barva, něco mezi zrz, blond a hnědou) si tónuji do středně hnedé barvícími šampóny od Palette. Teď přemýšlím o henně, ale když píšete, že by se henna neměla nanášet na chemicky barvené vlasy...je barvící šampon chemická barva? smilies/cheesy.gif Děkuju za odpověď smilies/smiley.gif
...
napsal jitty , únor 13, 2012
Palette šampón je rozhodně chemická barva, pokud chceš zkusit hennu, je potřeba nechat aspoň měsíc rozestup a pak použít hennu v podobném odstínu jako se barvíš. A pak pokud bys to chtěla odbarvit, tak to u hnědých a černých henn rozhodně nedoporučuju, protože indigo většinou zezelená. smilies/wink.gif
...
napsal Salanderová , duben 04, 2012
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli je teoreticky možné že mi henna vlasy vysušuje tak, až mi je v podstatě ničí. Hennuju už asi rok a půl (a to čistou hennou) a vlasy mám odrbané a polámané jako slámu. Těžko byste u mě hledali vlas, který není zakončen takovou tou bílou hlavičkou, která zůstala po zlomení/ulomení nebo přetržení vlasu. V takové míře jsem tím přitom, mám pocit, nikdy netrpěla. Vlasy mají sice lesk jako blesk, krásnou barvu a možná jsou i o něco silnější (jak jsou hennou obaleny), ale to jim ve "veselém" lámání a trhání nijak nebrání. Vlastně to podle mě došlo tak daleko, že vypadají (minimálně v tomhle směru) hůř, než předtím co jsem začala s hennou. A přitom se mi zároveň mastí tak, že si je ve středu večer umyju a v pátek ráno vypadám, jako bych se týden nemyla.
Tak by mě zajímalo, jestli by to mohlo být tou hennou. I když by mi to rozum nebral - taková odpradávna ozkoušená péče o vlasy a mě by škodila..
...
napsal APet , červen 09, 2012
Ahoj, henna mi vyrazne zlepšila kvalitu vlasu, ale ...
dříve kdyz jsem si zapletla na noc cop, nebo ztocila vlasy, rano byly po rozpuštění natocené třeba i 2 dny, ted jsou do 3 minut rovné, jakoby se zadný zapleteni nestalo, co se s tim dá delat? nechci jen rovné vlasy...

pravda- lepsi rovné a kvalitni,ale stejne se s tim nechci smirit, prestala jsem hennovat, ale nevim jestli se to nekdy zlepsi... mate stejný problém? jak to řesite?
...
napsal jitty , červen 18, 2012
Salanderová: Možné je opravdu všechno, ale může to být i tím, že henna vlasy vysušuje, takže určitě přidávát olej nebo masku nebo tu masku dát aspoň po smytí henny. A konce zastřihnout ty ulámance a případně olejovat po umytí.
Taky je možnost zkusit jinou hennu, Lush, Logonu, které tak nevysušují nebo změnit i vlasovou kosmetiku. Hennované vlasy reagují jinak než nebarvené.
APet: Tento problém se řeší dobarvování jenom odrostů, případně mícháním henny s dalšími bylinkami např. amlou, která má podporovat vlnitost. Každopádně tím, jak jsou vlasy těžší, je lepší použít aspoň tužidlo na vlnité vlasy.
...
napsal Hanča , červen 25, 2012
Chtěla bych se zeptat: Mám přírodní blond vlasy. S jejich barvou jsem nebyla příliš spokojená, tak jsem se barvou cca před rokem obarvila na zrz. Poté jsem se do Vánoc šampónovala čokoládově hnědou a v lednu když se mi to všechno vymylo (až na zrz barvu) jsem se nechala kadeřnicí obarvit zpět na blond. Moje vlasy mi to slušně oplatili to moje barvení tím, že vypadávají, lámou se a neustále mění barvu a údajně tohle jejich chování lze hennou zastavit, ale na internetu jsem četla, že na blond vlasech může být henna až do zelena a že by se neměla dávat na odbarvené vlasy. Na jiných stránkách zase je, že to vůbec nevadí, že jsou odbarvené, že se to přebarví. Chtěla bych na sebe dát nějakou středně hnědou hennu. Je to dobrý nápad? Jaké máte s hennou zkušenosti vy?
...
napsal Verrča , červenec 08, 2012
Uvažuji o obarvení Hennou Lamda - předtím jsem používala dm Hennu, akorát se do dvou měsíců dost slušně vymyla a ten odstín je teď takový.. nijaký.. Od přírody jsem blondýna, i když před barvením už mi to začlo maličko tmavnout. Sice né teď, ale někdy v budoucnu bych se třeba i k blond vlasům vrátila - jenže! jsem tu někde četla, že Lamda je HODNĚ silná.. Myslíte, že se někdy vymyje nebo už mám po barvení na svojí původní barvu zapomenout?
Díky za odpovědi smilies/smiley.gif
...
napsal Eilís , červenec 17, 2012
Ahoj. Mohla bych se zeptat, jak namíchat od henné color zrzavou barvu, takovouhle?smilies/smiley.gif http://media.novinky.cz/190/30...-lkuap.jpg
Mám tam dát citron,aby chytly světleji?
...
napsal helasvecova , srpen 07, 2012
Ahoj mám po henně vysušené a hrubé vlasy,co s tím?Díky za radu Helča
...
napsal Pegggy , srpen 19, 2012
Ahoj, včera jsem poprvé v životě hennila (DM henna ořechová hnědá) po 20 letech odbarvování na blond s dvoucentimetrovými odrosty mé vlastní myší šedi. Odstup od posledního chemického barvení byl 2 měsíce. A žádná zelená se nekonala! Mám krásnou hnědozlatou barvičku, která ale chytla jen na přetím chemicky obarvené vlasy, moje vlastní zůstaly beze změny. Poraďte, kterou hennu použít, aby se obarvily i odrosty. Své vlasy má dost silné a husté, bude třeba asi něco silného. Díky....
...
napsal meimei , listopad 14, 2012
Ahoj, ze jak dlouho se muzu nabarvit barevnou hennou, kdyz jsem si vcera delala zabal z bezbarve henny? Slo by treba uz zs 3 dny?
...
napsal Angelina91 , listopad 23, 2012
Ahoj holky, já se chtěla zeptat. Mám tmavě hnědé barvené vlasy několik let permanentní barvou, ale už rok používám jen barevný šampon. je to měsíc a půl co jsem si ho dávala naposled a dnes jsem zkusila hennu masria rouge ardent a chytlo mi to oranžový jen u kořínků, myslíte že když si dám hennu ještě tak 2x- 3x teď už chci od lush caca rouge, že mi to přebarví i ty tmavý konečky nebo nemám šanci?
Děkuju..smilies/smiley.gif
...
napsal zuzana7 , leden 04, 2013
Ahoj, chcela by som sa spýtať, pokiaľ chcem hennu hlavne na regeneráciu, ktorá je podľa Vás lepšia? Lawsonia inermis alebo Cassia obovata a aká značka?
Tu som sa zatiaľ dočítala len ktorá značka je lepšia ale iba vzhľadom k zafarbeniu a nie k regenerácii. Možno som to iba prehliadla smilies/wink.gif. Ja mám tmavohnedé vlasy
a nevadilo by mi aj keby majú nádych do čevena. Sú suché, vlnité, štiepia sa mi a padajú a keď som si prečítala tento super článok rozhodla som sa pre hennovanie.
Ďakujem
...
napsal Jitt , leden 16, 2013
zuzana7: Uplne nejlepe "regeneruje" cervena henna (tedy lawsonia inermis, cista henna) v BAQ (body at quality) kvalite. Je to tim, ze cervene barvivo ve vlasech zustava nejdele a tedy ho i nejdele chrani.

Pokud ale nechces menit barvu, Cassia je take dobra moznost, byt se rychleji vymyva (mene na vlasech drzi) ale svoji praci udela dobre (ten rozdil v pred a po je tam poznat).

Co se tyce znacky, nevim, jak svetle mas vlasy, ale pokud jsi blondynka, vyhnula bych se vitaminove a zlate blond od Hennecolor: jedna muze hodne svetle vlasy lehce ztmavovat a druha ma tendenci chytat do zluta/jahodove blond.
Cassii muzes vyzkouset treba od znacky Khadi nebo pokud chces vazenou, da se sehnat na prodejbylin.cz (myslim). Kdyztak mrkni na foru do vlakna "Cassia", tam se doctes dalsi informace smilies/smiley.gif
...
napsal Michelinka , leden 22, 2013
je lepší hennovat před stříháním nebo až nějakou dobu po ostříhání vlasů? Příští týden jdu ke kadeřnici, tak nevím jestli se mám ještě tenhle týden pustit do henny a nebo to nechat až potom :-
...
napsal Flashdance , leden 27, 2013
Ahoj, díky tomuto serveru jsem zkusila barvit tmavě hnědé (vypadají až černé) kudrnaté vlasy hennou Khadi tmavě hnědou - dvoufázové barvení přesně podle návodu. Přesto odrosty jsou měděné (mám téměř úplně šedivé vlasy). Myslím, že to chce ještě pár hennování a chytne to více - budu informovat. Možná pak postupně změním barvu na středně hnědou. Nicméně už u henny zůstanu, protože už jsem musela barvit 1x měsíčně chemií a vlasy se velmi zničily i vypadávaly, byla jsem z toho dost nešťastná. Trochu jsem měla strach, že si budu dlouho vymývat "píseček", tak to se opravdu nestalo, možná to bude tím, že henna nesmí zaschnout. Měla jsem pak krásné načechrané vlasy. Staly se pak suššími, ale to se dá napravit olejovými zábaly. Doslova jste mi zde zachránili moje vlasy, tak jsem se dnes zaregistrovala, abych se podělila se svými zkušenostmi.
...
napsal crystal1972 , leden 31, 2013
tak ja v sobotu sa pustam do svojho prveho hennovania - netusim ci som spravne vybrala farbu ale snad ano, lebo nemozem si kvoli praci dovolit ziadne faux passmilies/smiley.gif)..som po farbeni ale uz 2 mesiace, vyrastaju mi svoje mysacie hnede a inak som zial taka blond ...kupila som si henna zlata blond a hnedu a netusim ktoru pouzit, aby som sa nestala zelena žabka alebo oranzovy pomarancsmilies/sad.gif(o tom ako sa bojim radsej ani nebudem pisatsmilies/smiley.gif)
...
napsal crystal1972 , únor 04, 2013
dopadlo to priam katastrofalne, este ze som bola prezierava a zafarbila iba jeden hustejsi pramen na boku...som tak vyrazne citronova zlta ze na svetle je to absolutne do zelena...tak to len pre infosmilies/smiley.gif)
...
napsal ChristinaFialova , únor 20, 2013
ahoj, nevím jestli už se tu o tom někdo nezmínil, ale jak je to s blond chemicky odbarvenými vlasy a hennou? můžu jí použít? někdo mě říkal že vlasy můžou chytnout do zelena, máte s tím někdo zkušenost?
Je nějákká henna na čistě blond? co jsem viděla byly samé tmavé
...
napsal Neapolitano , březen 26, 2013
Dobrý, ja by som sa chcela opýtať. Nikde sa mi doteraz nepodaril nájsť článok o tom, že ako často sa môže používať bezfarebná henna. Je možné a neškodné ju používať každý týždeň ako zábal na vlasy? Či tiež sa musí dodržiavať minimálne 4- týždňový odstup? ďakujem za Vašu odpoveď.
...
napsal AndyLee , květen 26, 2013
Nevím jestli si někdo, kdo viděl to ilustační video všiml toho, že to ta holka míchá železnou vidličkou, myslela jsem, že na každém obalu s hennou je hlavní upozornění že nesmí přijít do styku s kovem, nebo na tom nezáleží? smilies/smiley.gif
...
napsal petula.nicky , květen 30, 2013
chcete se dovedet vice o barveni vlasu hennou? podivejte se na tyto stranky pripadne dotazy rada zodpovim, https://www.facebook.com/HennaZazrakNaVlasyZPrirody

...
napsal Tyrkysová , červenec 20, 2013
Čí jsou ty vlasy na fotce?! Chci i adresu a nůžky smilies/cheesy.gif jinak supr článek se vším potřebným smilies/smiley.gif)
...
napsal Popocatepe , srpen 17, 2013
CHtěla bych poprvé použít hennu na své vlasy, mám je jemné, není jich zrovna moc a já je chci nějak oživit, chtěla bych si nechat svou aktuální barvu (mám barvené asi před rokem), nebo jen mírně změnit odstín, ale tak aby byly vlasy stále hnědé, ne zrzavé, mohli byste mi prosím poradit jaký odstín koupit? Děkuji
...
napsal paatty , leden 10, 2014
Z vlastných skúsenosti môžem hennu iba odporučiť. Odkedy mam problem so štítnou žľazou mám veľké problémy s lámavosťou vlasov. Konce sú strašne suché a lámu sa. Vyskúšala som kadečo možne od výmyslu sveta a účinok minimálny. Potom som však skúsila bezfarebný zábal henne color neutre a výsledok bol úžasný. Už po prvom použití sa vlasky lámali oveľa menej. Píšu, že medzi zábalmi sa ma davať časový odstup ako aj pri farbe . Tak teraz mesiac čakám a teším sa na dalšie hennovanie a dúfam, že sa konce vlasov dajú časom úplne do poriadku. :-)
...
napsal LadyBarbara , duben 09, 2014
Hoja smilies/smiley.gif Prosím o pomoc Vás zkušené.

STRUČNĚ:
- má přírodní barva je špinavá blond (spíše středně hnědá barva, však víte)
- momentálně mám na hlavě ,,vymytý mahagon" (hnědočervená)- naposledy vlasy barvené přelivem od palette-mahagon, kamoška mi doporučila hennu, prý dýl vydrží a navíc zlepšuje kvalitu vlasů
- problém? mám prodloužené vlasy, které ale v tmavších odstínech chytají stejně jako moje

OTÁZKY:
Doporučujete mi barvení hennou když mám prodloužené vlasy?
Dá se hennou docílit odstínu mahagon (či odstínu jako mám v ikoně) z mých vlasů a po jaké době po barvení přelivem můžu vyzkoušet hennu?
Jakou hennu by jste mi doporučili návod na přípravu vysněné barvy?

Předem všem moc děkuju za odpo
...
napsal Sar69 , červenec 08, 2016
Zdravím,
jsem tu chviličku, takže se předem omlouvám, pokud položím dotaz kam nemám... smilies/cheesy.gif
Podle vašeho článku jsem se odhodlala k hennování. Mám vlasy narušené dlouhodobým chemickým barvením, barva světle hnědá až blonďatá, místy odstíny zrz. Hennovala jsem poprvé a ano, hennou z DMka, měla jsem kvůli délce vlasů dvě balení. Přesto, že jsem počítala s nepříliš kvalitním účinkem, to, že se nestalo vůbec nic, jsem nečekala. Umíchala jsem si hennu dle návodu. Přidala citron a koření, jak bylo uvedeno v článku. Nechala jsem na teplém místě pár hodin odstát a až pak nanášela. S hennou na hlavě jsem spala asi 10 hodin a ráno... nic. Myslíte, že to mohlo být dobou odstávání? Jsem teď dost zklamaná...
...
napsal Adriana11 , únor 15, 2017
Ahoj,

chybí tam nová VOONO barva :-) Jinak za mě je zatím ta nejlepší, ale i Santé mi také vyhovovala. smilies/smiley.gif
...
napsal Káčča , říjen 08, 2017
Ahoj holky, mohla byste mi některá poradit? Chtěla bych hennu která chytne do červena (i tmavší) ale bez zrz odlesků, zatím se rozhoduji mezi hennecolor a khadi. Určitě se tu někdo kdo má zkušenosti s červenejma odstínama najde smilies/smiley.gif děkuji smilies/wink.gif
...
napsal kamsilka13 , červenec 22, 2022
Ahojte všichni, potřebovala bych namíchat takovou hennouvou barvičku jaká je u tohoto článku v úvodní fotce, taková krásná červenomedena, nevíte nějaké tipy? smilies/smiley.gif

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Neděle, 03 srpen 2014 )
 
< Předch.   Další >