arrow ÚČESY arrow Cop a jeho varianty - díl II.
Cop a jeho varianty - díl II. E-mail
Napsal Ještěrka   
Neděle, 10 prosinec 2006

  Zatočený copCopy v předchozím díle bylo možné bez větších potíží uplést sama sobě, bohužel (či bohudík, pro milovnice česání jinýma rukama) tento díl je, až na jednu výjimku, zasvěcen účesům, sice efektním, ale bez cizí pomoci nevyrobitelných.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zatočený, neboli silný cop

Čím delší vlasy, tím větší efekt, ale je problém ve fázi, kdy vaše vlasy dosáhnou kritické hmotnosti a pro tahání je není možné nosit v culíku. Základem pro tento cop je právě klasický ohon. Určitě by bylo možné zaplést jej i bez základního ohonu, ale byl by problém udržet vlasy na hlavě hladké bez „boulí“. Tento cop je velmi elegantní, dovedu si jej představit v nejrůznějších slavnostních i běžných příležitostech.

 

1)     Sčešte vlasy do ohonu a stáhněte dobrou gumičkou.

2)     Rozdělte vlasy do tří pramenů a každý pramen zatočtedoprava (klidně i doleva, ale pak změňte směr i v další fázi), tak jakobyste stáčela nit při předení, lepší přirovnání mě nenapadá. Zde už potřebujetenejméně tři ruce, jejichž majitelé na cop vidí a podrží konce, aby se pramenynerozmotaly.

3)     Pramen, který je nyní úplně vlevo přeložte přesně nadruhou stranu, tedy úplně doprava a znovu. Takto postupujte až na konec copu adobře jej zagumičkujte.


Rybí cop

Rybí copCop s pěkným efektem, kterýv ypadá velmi dobře i na kratších vlasech. Ale není možné ho uplést na své hlavě. Je dost pracné plést jej i na zátylku, na který nemusíte kroutit ruce dozadu.

 

1)     Vlasy dohladka vykartáčujte a rozdělte na dva prameny

2)     Vezměte slabý pramínek vlasů z levé strany a přidejte k pravému prameni, pak z pravého pramene vezměte další slabý pramínek a přidejte jej k levému prameni, a znova a zas a až se dopletete na konec, tak klasicky zagumičkujte

 

Je dost pracné udržet tento cophladký.

 

 

 

 

 

 

Celý cop z polocopu

Cop z polocopuPracovní název je trochu matoucí, ale jedná se o onu výjimku, kterou si hravě upletete sama. Je to skvělá věc, když potřebujete do práce vypadat slušně, ale nechce se vám plést se s něčím složitým.

 

1)                         Vezměte horní polovinu vlasů, jakoby jste chtěla dělat„falešný“ nebo „poloviční“ culík

2)                         Z této poloviny vlasů upleťte cop

3)                         Této cop z poloviny vlasů použijte jako jedenz pramenů a upleťte jako klasický cop.

 

Víte, že většina copů vlasy zapletením zkrátí? Nejvíce zkracují francouzské copy, ty vám na délce uberoudobrou třetinu.

 

 

 

 

 

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2006.
Foto: JLMedved, Model: Bára, Styling: Ještěrka

 

 Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (3)add
...
napsal Kornélie , prosinec 27, 2008
Rybí cop je krásný, často ho pletu mojemu, vyjít v klasickém copu na veřejnost by se neodvážil, zato "rybičku" mu všichni chválí.
...
napsal Wentyl , září 14, 2010
No já teda nevim...ten rybí cop si sama sobě upletu levou zadní smilies/smiley.gif Pravda bolej z toho ruce, protože to trvá..ale jde to smilies/wink.gif
...
napsal vysočina , září 02, 2012
tento cop pletu vnučce a vypadá pěkně

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
< Předch.   Další >

Nové příspěvky ve fóru k účesům


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'mysql1.local.smarthost.cz' (111) in /home/dlouhevlasy.cz/dlouhevlasy.cz/modules/mod_phpbblatesttopics.php on line 53
Could not connect :