V jednoduchosti je krása E-mail
Napsal Dragomira   
Neděle, 29 říjen 2006

`Jednoduchost` (Áo Dŕi)
Grafika Diem Thuyen
Víte, co mina internetu a v dámských časopisech nejvíce chybělo? Návod, jak si vytvořit nejjednodušší účesy pro všední den. A z žen na ulici nic nepoznám. Tak jsem se rozhodla pomoci těm, které mají stejný problém jako já.Přináším radu na úplně jednoduchoučké účesy, které jsou navíc použitelné provšechny vlasy, které mají dostatečnou délku pro culík.

ZÁKLAD

            Udělejte si krátkou pěšinku na straně. Oddělte pramen vlasů rámovaný pěšinkou a chyťte hodo sponky směrem od obličeje. Druhou sponkou ho chyťte v opačné směru,pokud si budete chtít ponechat vlasy rozpuštěné, připevněte druhou sponku tak, aby spojovala oddělený pramen se zbytkem vlasů.

NO A CO DÁL?

  1. Nechte vlasy rozpuštěné, v takovém případě radši oddělený pramínek připněte ke zbylým vlasům druhou sponkou, nebo nějakou třetí, třeba jen úzkým nenápadným pérkem. Můžete si vlasy sepnout i do užší čelenky, vypadá to hezky.
  2. Co může být jednoduššího? Udělejte si ohon, zvýrazněte ho nějakou hezkou gumičkou a umělecké dílo je na světě.
  3. dělejte si cop. Já si ho nejradši dělám tak, že si nejprve chytím do gumičky ohon a z toho pak zapletu cop. Cop díky té tlusté gumičce stojí a vypadá hezky.
  4.   Udělejte si drdůlek á-la krátké vlasy:

*Vlasy sčešu do ohonu, ale nezagumičkuji je.

*Na ohonu si udělám normální uzel.

a) Vyčuhující pramen z uzlu kolem něj omotám a chytnu gumičkou.
        b) Pramen zdvihnu nahoru bez omotávání a uzel zajistím gumičkou. Potom si tento pramen připnu skřipcem k hlavě a konečky vlasů nechám volně splývat.


Nebojte se experimentů s voskem na vlasy, abyste měly lesklé a hladké vlasy, dá se koupit celkem levně v drogerii. Vosk připomíná svou konzistencí vazelínu a je velmi příjemný. Používá se k uhlazeným účesům. Skvěle mi pomohl, neměla jsem účes na ples rozlítaný a malé kudrdlinky z copánků byly lesklé. Malé množství si promněte mezi prsty a rozetřete na horní vrstvě vlasů, aby nebyly rozlítané. Vosk vlasům neškodí, nevysušuje je, ale právě naopak, jen se pak musí častěji mýt, protože je zamastí. Pokud máte na vlasech vosk, nemusíte se bát laku, který vlasy vysouší.

U laku bych byla možná opatrnější opatrnější, protože vlasy vysušuje. Takže si dopřejte k mytí kondicioner. Ale on se jednou za čas snese. Každopádně lak vlasy slepuje, proto vemi opatrně rozčesávejte! Dají se koupit i laky poměrně přírodní. Déle schnou a hůř se s nimi zachází, ale pokud se bojíte chemie, a zároveň chcete zpevnit účes, vyzkoušejte je. Nebývají ale moc k dostání v běžných obchodech, zkuste internet nebo nějaký zapadlý nekomerční obchůdek.

Nebojte se chemie! Pokud si nebarvíte vlasy, nevytváříte trvalé a podobně, jednou za čas trocha třeba laku neuškodí. Mohlo by být zajímavé experimentovat s barvami na vlasy ve spreji a zajít si na drsný metalový koncert se stříbrnými vlasy. Lahvička stojí okolo sedmdesáti korun, vyrábí se v různých barvách. Nanáší se jako lak na vlasy a dá se snadno vymýt a vyčesat. takže to není nic trvalého. Neměl by vlasům škodit. 

Rozhodně nechci nikoho nabádat k zuřivému lakování vlasů. Jen bych chtěla zahnat přehnané strachy. Jestli si vlasy nalakujete jednou za měsíc, nic se neděje. Pokud tak činíte denně, nic se neděje, když jim dáte dostatečnou péči při mytí.  Jestli však se nebudete o lakované vlasy starat, mohou se náchylné vlasy lámat!

Určitě nedoporučuji barvení chemickými barvami. Pokud zatoužíte po jiné barvě vlasů, použijte přírodní, ta vlasům naopak prospívá. 

 

*** (C) DlouheVlasy.cz, 2006.
Sdilej clanek na Facebooku


Komentáře (1)add
...
napsal Káliaček , duben 20, 2010
Nebyla by fotečka smilies/cry.gif ?

Komentare od clenu Facebooku


Napište komentář
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

security image
Opište písmena z obrázku


busy
Aktualizováno ( Pondělí, 14 duben 2008 )
 
< Předch.